Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

BATERİ OLMADAN EVDE BATERİ ÇALIŞMAK

İzmir'de Sanatın Kalbi

BATERİ OLMADAN EVDE BATERİ ÇALIŞMAK

Bateri sahibi olmadan evde bateri çalışması nasıl yapılır?

Evinizde bateri çalışmak seviyeniz ilerledikçe sıkıntı yaratabilir. Normalde bateri kursları bateri çalışma imkanı sunmaktadır. Başlangıç aşaması olarak bir çalışma pedi ve bir çift baget çalmak yeterlidir. İlk olarak basit stick kontrolleri olan etüdlerle baget tutuşu ve tuşeyi geliştiririz.

Akustik bateri doğası ve yapımı gereği çok ses çıkaran, sesinin kısılma imkanı olmayan, pahalı ücrette olup stüdyo vb. tarzda yalıtımlı ortamlarda çalabileceğiniz bir çalgı olduğu için evde bateri çalmak ya da çalışmak her zaman mümkün olmayabilir. Eğer çalışacağınız yerde ses yalıtımı mevcut değilse birden fazla sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi sorunların önüne geçmek için de davul susturucuları mevcuttur bunları takıp yararlanabilirsiniz. Susturucular bir çok müzik market dükkanlarında ve internet sitelerinde bulunmaktadır. Fakat susturucu takılı bir bateri akustik bateri havasını size vermeyecektir. Daha çok elektronik bateri gibi bir hava yaratacaktır. Elektronik bateri dediğimiz enstrüman amfi desteği sayesinde sesi ayarlama opsiyonu olan enstrümandır. Bu sayede sesin yüksekliğini ayarlayıp şikayetleri önleyebilir, daha rahat çalışma ortamı sağlayabilirsiniz.

Evde bateri çalışabilmenizi olanaklı kılan tek şey bateri pedleridir. Bateri çalışma pedleri, ücret olarak bateri almaya göre çok daha uygun olup başlangıç seviyenizde ilerlemenize oldukça katkı sağlayacaktır. Bateri kursunda da genelde ilk çalışmalar bateri pedleriyle gerçekleşmektedir. Çalışma pedleri ücret olarak hem ucuz olması kullanış olarak da oldukça hafif olması bakımından başlangıç seviyesinde en çok tercih edilen unsurlardan biridir. El ve ayak koordinasyonunun gelişmesi ve ilerlemesi, tuşenin düzelmesi ve ritim, rudiment vb. çalışabilmek adına müzik dükkanları ve marketlerinden kolayca bulup satın alabileceğiniz davul (bateri) pedleri bulunmaktadır. Sanat merkezimizde bateri kursumuzu aldığınız takdirde istediğiniz zaman gelip ücretsiz olarak, dersler dışında da etüt ve alıştırmalarınızı rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Bateri dersleri ve bateri fiyatları hakkında alanında donanımlı eğitmenlerimiz sayesinde bilgi edinebilir, yüz yüze tanışma ve fikir alışverişinde her zaman bulunabilirsiniz. Eğer bateri almaya karar verdiyseniz sizlere öğretmenlerimiz eşliğinde nereden ve ne kadar fiyatta alabilirsiniz, model olarak tavsiyeler ve pek çoğu hakkında yardımcı olabiliriz.

Bateri fiyatları ile ilgili kendinize ayırdığınız bütçe dahilinde başlangıç olarak alabileceğiniz uygun bateriyi seçip derslere o şekilde de başlayabiliriz. Ancak eğer yeterli bütçe mevcut değilse evde ve kurumda ders dışı pratik yapma imkanını sizlere her zaman sunuyoruz.

Bateri Kursu İzmir web sitemizden aklınızdaki sorulara yanıt bulabilir ya da sanat merkezimize gelerek bateri hakkında öğrenmek ya da sormak istediğiniz tüm sorular için ön görüşme ya da ücretsiz deneme dersi yapabiliriz.

Tags: , ,