Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Enstrümanların En Estetiği Keman

İzmir'de Sanatın Kalbi

Keman Kursu İzmir | Keman Çalmanın Tüm İncelikleri Burada

keman kursu izmir

İzmir’de keman kursu mu arıyorsunuz? Keman Kursu izmir’de kursumuzu duymadıysanız çok şey kaçırmışsınız demektir. İzmir keman kursları içerisinde en uygun fiyata sahip kursumuz sizlere oldukça kaliteli bir eğitim fiyatı sunmaktadır. Kursumuz kapsamında eğlenceli, eğitici ve öğretici bir eğitim alma fırsatına sahip olacaksınız. Kursumuz sizlere;

Öğrenme garantili keman dersi
Uygun fiyatlı keman kursu
Eğlenceli ve bol pratikli bir kurs süreci vaat etmektedir.

Eğer kaliteli ve eğlenceli bir keman kursuna katılmak istiyor ya da kurs hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız derhal bizimle iletişime geçin ve sorularınızı iletin. İletişim kısmında keman kursu İzmir hakkında sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

KEMAN KURSU İZMİR BORNOVA : FIRAT CANTEKİN MÜZİK KURSU SİZLERE NELER VAADEDİYOR?

  • Kişiye özel program
  • İzmir Bornova keman kursları arasında en uygun fiyatlı gitar kursu
  • Güler yüzlü ve alanında uzman eğitmen kadrosu
  • Bol etkinlik
  • Yıl sonu konserleri
  • Her bütçeye uygun bireysel ve sınıf dersleri
  • İzmir’de gitar kursuna başlamadan önce yeteneğinizi keşfetmek adına ücretsiz gitar deneme dersleri
  • %100 öğrenme garantisi

ALANINDA BİRİNCİ! İZMİR KEMAN KURSLARI ARASINDA EN ÇOK TERCİH EDİLEN MERKEZLERİN BAŞINDA GELİYORUZ!


izmirin en kaliteli keman kursuKeman kursu İzmir Bornova içerisinde bizden sorulur. Keman kursu Bornova’da bizden alınır Konservatuvar çıkışlı kaliteli eğitmenlerimiz sizlere keman eğitimi konusunda her türlü olanağı sunacak kaliteli bir eğitim almanızı sağlayacaklardır.

Keman kursumuz oldukça merkezi bir konumda yer almakla birlikte ulaşımı oldukça kolaydır. Bornova’da kime sorsanız gösterir Ancak siz yine de sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kaydedip bizlere telefondan ulaşabilirsiniz.

Keman dersi İzmir Karşıyaka sanat merkezimizde verilen keman eğitiminin amacı, kişinin müzikal yeteneğini geliştirmek, yaratıcılık duygusunu keşfetmek, kemanın dünya müziğindeki yerini algılamasını sağlayıp kendisini mutlu hissettiği müzik türünde enstrümanıyla birlikte ilerlemesine yardımcı olmaktır. Sanat merkezimizde her yaş ve seviye için ayrı bir program uygulanmaktadır. Öğrencinin seviyesi, tercihi,  aylık ders sayısı ve ders süreleri konusunda çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Klasik müziğin ana sazlarından olması, bunun yanı sıra herhangi bir müzik türünde de kullanılabiliyor olması sebebi ile keman dersi alan öğrencinin müzik türü kaygısı olmadan, enstrüman çalabilir.

Sizlere Keman kursu İzmir Göztepe sanat atölyemiz ve eğitmenlerimizin gözünden keman hakkında bilgi ve yorumları derledik. Müzik aletleri arasında en şık ve asil solo çalgılardan biridir keman. Ayrıca günümüzde de en çok ilgi gören enstrümanlardandır. Keman çıkarttığı sesi, tınısı ile insan sesine en yakın müzik aletlerinden birisidir. Her yaştan birey için, düzenli çalışma ve pratik yaparak çalınabilecek, duygulu asil bir müzik aletidir. Neşeniz yerindeyse gününüze daha da renk katar, mutsuz hissediyorsanız ise teselli eder keman. Yaylı çalgılar enstrüman ailesinin en küçük üyesidir. İnsanı etkileyen eşsiz tınısıyla yaylı enstrüman ailesinin en çok tercih edilen müzik aletidir keman.

Çene altı ile omuz arasına sıkıştırılarak tutulan keman; sol elin parmakları ile sap üzerinde bulunan tellere basarak gezinirken, sağ elde tutulan yay ile keman tellerine sürtülerek çalınır. Kemanın gövdesinin orta bölümündeki yan girintiler yayın daha kolay hareket etmesini sağlar. Keman enstrümanının 35 ile 36 cm arasında değişen bir gövdesi vardır. Küçük ve hafif bir çalgıdır. Keman hakkında daha ayrıntılı bilgi için Keman dersi İzmir Göztepe sanat atölyemizde, alanında uzman eğitmenlerimizle istediğini zaman görüşebilir veya bizlere 0507 095 82 27 no’lu kurumsal hattımızdan ulaşabilirsiniz.

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de keman kursu fiyatları nedir sorusudur. İzmir’de keman kursu fiyatları konusunda net bir bilgi edinmek için mutlaka bizi aramalı ve size uygun olan kurs nedir buna karar vermeliyiz. Kafanızdaki tüm soruları bizlere iletebilir aklınıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz.

 

 

 


Keman Kursuna Başlayacaklara Tavsiyeler

Keman kursuna başlamadan önce bilinmesi gerekenleri yazımızın bu kısmında öğrenebileceksiniz. Keman Öğrenmek için mutlaka ama mutlaka bir kursa gitmeniz gerekmektedir. Keman gibi konularda örneğin gitar kursu kadar bol kaynak bulmanız olanaksızdır. Mutlaka bir bilen aracılığıyla eğitim almanız önemlidir.

Kursumuz bünyesinde birebir keman eğitimi alma fırsatı bulacak, eğitmenlerimizle birlikte kaliteli etütler gerçekleştirebileceksiniz. Yalnızca keman öğrenmek istiyorum diyenler değil, keman çalmayı hali hazırda biliyor olmasına karşın ileri düzeyde keman dersi almak isteyenlere yönelik olarak da keman eğitimlerimiz bulunmaktadır. İleri keman dersleri almak isteyenler mutlaka ama mutlaka bizimle iletişime geçmeli keman kursu programları hakkında bilgi almalıdır.

Genel Olarak Kullanılan Keman Çeşitleri

Kemanlar 3 farklı türde incelenir. Yapımına göre bunlar; fabrikasyon, el yapımı ve elektro kemanlardır. Fabrikasyon Kemanlar, herhangi bir el işçiliği bulunmayan, makinelerle standart kalıp ve seri üretim şeklinde üretilen, daha düşük kalite kemanlardır. El Yapımı Kemanlar, kemanın her detayının bir usta tarafından yapılmasıyla oluşmuş kemanlardır. Elektro Kemanlar, sesin dışarıya amfiler yardımıyla daha yüksek olarak iletilebildiği keman türüdür. Keman hakkında daha fazla bilgi için Keman kursu İzmir Hatay sanat atölyemizde, bizler ve eğitmenlerimiz ile görüşebilir veya bizlere 0507 095 82 27 no’lu kurumsal hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Keman Boyutları

Kemanda boyut kavramı bireyin fiziksel olarak yeterlilik sağlayabilmesi için vardır. Kendinize en uygun boyutu tespit edebilmeniz için sol elinizi kemanın en üst kısmındaki salyangoz bölgesine uzatmanız ve avuç içinize alabilmeniz gerekir. Bunu yapabiliyorsanız alacağınız keman size uygun demektir. Kemanın yaş grubuna bağlı uygun boyuta göre 4 çeşidi bulunmaktadır. Bunlar,1/4 kemanlar: Çeyrek Keman,2/4 kemanlar: Yarım Keman,3/4 kemanlar: Üç Çeyrek Keman,4/4 kemanlar: Tam Keman (Yetişkin Kemanı). Eğer kendinize uygun kemanı bulmakta zorlanıyorsanız dilerseniz Keman kursu Alsancak sanat atölyemiz öğretmenlerimiz ile görüşebilir, bizlerden yardım alabilirsiniz.

 

 


Keman Çalmak Zor Mu?

keman çalmak zor mu

Yeni başlayanlar Keman Çalmak Zor mu konusunu kafaya çok takmaktadır. Eğer kemal çalma işini kafanıza koyduysanız düzgün dersler ve yapılan pratikler ile çok kolay bir şekilde bu sorununun üstesinden gelebileceğinize inancınız tam olmalıdır.
Keman kursu programı kişiye özel hazırlanır.

Keman çalmak, bazıları için keyifli bir kafa dağıtma aracıyken, bazıları içinse zorlu bir yol olarak görülmektedir. Keman öğrenmek çok kolay diyemeyiz. Her işin kendine has zorlukları var ama keman öğrenmek düşünüldüğü kadar zor değil. Keman çalmak zor gibi düşüncelerin temeli, kemanın perdesiz yapıya sahip olmasından ve tutuş pozisyonlarının insanın yapısı ile uyuşmamasından ötürüdür. Fakat tüm bu etmenler siz çabaladığınız ve istediğiniz sürece bahane olamaz. Siz öğrenmeye hazırsanız Keman kursu İzmir Karşıyaka sanat atölyemiz ve değerli hocalarımız olarak bizlerde sizlere yardımcı olmaya hazırız.

Keman çalma işlemini gerçekleştirmeye başlamak 1 ayı bulabilmektedir. 1 ay sürenin sonunca basit parçaları çalabilecek düzeye geleceksiniz. Bornova birebir keman dersi ile eğitmenlerimizin sizlere özel hazırlayacağı programlar sizlerin gelişimini hızlandıracak ve kısa bir süre içerisinde yüzlerce parçayı çalabilecek bir hale geleceksiniz.

Unutulmamalıdır ki keman çalmak bir süreç işi olmakla beraber biraz sabır ve özveri ile kısa sürede istediğiniz seviyeye gelerek çaldığınız enstrümandan maksimum keyfi alacağınızı garanti ediyoruz!

 

 

 

 


Keman Çalmaya Başlayacak olanların sıklıkla sordukları sorular şu şekildedir

keman hakkında sık sorulanlar– Keman çalması zor mu?

– Keman çalmak tam olarak ne zaman öğrenilir.

– Herkesin keman çalması mümkün mü?

– Keman kursu fiyatları ne kadar?

– Keman kursu fiyatları ne kadardan başlıyor.

Öncelikle şu bilinmelidir ki keman çalması zor bir enstrüman değildir. Sadece sıkı bir disiplin gerektiren bir müzik aletidir. Düzenli olarak çalışmanız ve kursa gitmeniz çok önemlidir. Keman çalmayı öğrenmenin net bir zamanı yoktur. Ancak pek çok öğrenci ilk bir ayın sonunda bazı parçaları çalabilecek hale gelmektedir. 3 ayın sonunda ise orta düzeyde bir keman bilgisi sahip olmak mümkündür.

İzmir keman kursu fiyatları keman kursuna göre değişmektedir. Bornova keman kursu dahilinde kursun başlangıç seviyesinde olup olmamasına, birebir eğitim olup olmamasına göre pek çok değişken kurs fiyatlarına etki etmektedir. En doğru bilgiyi bizleri arayarak edinebilirsiniz.

 

 


 

Keman Fiyatları Pahalı Mı?

keman kursu izmir bornovaKeman fiyatları çok değişkendir. Çok ama çok pahali kemanlar bulunmakla birlikte uygun fiyata keman bulmak da mümkündür Keman seçerken dikkat edilecek hususları bilmiyorsanız mutlaka kursumuza gelip bizden tavsiye almalısınız.

Keman fiyatları hakkında hiçbir bilgim yok, hangi marka benim için en uygun gibi sorularınız varsa hiç endişe etmenize gerek yok. Her bütçeye uygun ve size en uygun kemanı bizlerle birlikte bulabilirsiniz. Bizler Keman Dersi İzmir Hatay sanat merkezimiz yada herhangi bir şubemiz ve alanında uzman, birbirinden nitelikli ve yetenekli hocalarımız ile yardıma hazırız, keman fiyatları ve de size en uygun kemanı bulma konusunda bizlerle iletişime geçerek görüşebilirsiniz. Bizler siz istediğiniz ve emek verdiğiniz sürece sizlere elimizden gelenin en iyisini yapmaya ve yardımcı olmaya hazırız.

Keman dersi İzmir Bornova da sadece klasik keman eğitimi ile sınırlı bir hizmet vermiyoruz! Alanında uzman bir çok eğitmenimiz ile keman eğitiminize başlamadan önce kurumumuzu ziyaret ederek dilediğiniz zaman eğitmenlerimiz ile tanışabilir ve bir keman sahibi değilseniz, kendi tarzınızı arıyorsanız yada keman seçimi konusunda kafanızda soru işaretleri varsa bizlerden her zaman yardım alabilirsiniz. Çok sayıda öğrencimizin kendi tarzını yakalamasında, kendine ve bütçesine en uygun enstrümanı satın almasında yıllardır yardımcı oluyor ve yönlendiriyoruz. Dilerseniz sizlere de bu konuda seve seve yardımcı olmayı isteriz!

Zira doğru keman seçimi çok ama çok önemlidir. Yanlış bir kemanla keman çalma süreciniz çok kötü bir hale gelebilir. Keman en güzel solo enstrümanlardan bir tanesidir.

Dünyaca ünlü pek çok müzisyenin yolu kemandan geçmiştir. Kimileri gelmiş geçmiş en güzel enstrümanın keman olduğunu söylerler. Buna biz karar veremeyiz ancak size keman çalmayı öğretebiliriz.

Bornova Keman kursu olarak sizlere en uygun fiyatlı, en iyi eğitimi vaat ediyoruz. Eğer Bornova Keman kursu fiyatları nı araştırırsanız en uygun fiyatlı olanının bizim kursumuz olduğunu göreceksiniz.

 

 

 


 

Çok Kısa Bir Sürede Keman Öğrenmek İçin En Doğru Adres!

izmir bornova keman kurslarıKeman Kursu programı kapsamında öncelikli olarak teorik bilgiler öğretilecektir. Keman tutuşundan başlanarak gerekli tüm bilgiler sizlere kazandırılacaktır. Ancak kursumuzda herkes için tek bir keman kursu programı bulunmamaktadır. Kurslar çoğunlukla kişiye özel olarak hazırlanmakta kişinin gelişimi temel alınarak uygulanmaktadır.

Keman kursuna başlayabilmek için keman almak zorunda mıyım? Şeklinde bir sorunuz varsa eğer şunu bir dinleyin. Evde çalışma yapabilmeniz için keman almanız sizler için tabi ki oldukça faydalı olacaktır. Ancak sanat atölyemize gelirken keman getirmek zorunda mıyım diye düşünüyorsanız eğer cevabımız kesinlikle hayır! Keman kursu İzmir Bornova etüt merkezimizde yer alan birbirinden farklı istediğiniz kemanı kullanabilirsiniz. Ayrıca kurs saatleri dışında kursumuzdaki etüt merkezinde istediğiniz zaman çalışabilir, takıldığınız her konu ve teknikte uygun olan her eğitmenimiz ile görüşüp birebir yardım alabilirsiniz!

Kursumuz haftanın 7 günü sizlere hizmet vermektedir. Sabah 09:00 akşam 23:00 olmak üzere haftanın istediğiniz gününde ders almanız mümkündür. İletmek istediğiniz soruları ister telefonumuzdan, ister mail adresine mail atarak, dilerseniz de kursumuza bizzat gelerek iletebilirsiniz.