Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Keman Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İzmir'de Sanatın Kalbi

Keman Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bugün ki yazımızda sizlere keman öğrenmeye başladığımızda ilk adım olan keman satın alma konusunu ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini aktaracağız.

Keman öğrenmek kadar aldığımız kemanın kalitesi ve ne derece yararlı olup bizi uzun süre idare ettireceği, kulağımıza hoş gelmesi ve iyi derecede bir kemanımızın olması oldukça büyük bir önem taşır.

Her keman farklıdır. Bütçeye ve kişinin tercihlerine göre farklılık gösterebilir. Kerman alırken ne aradığınızı bilmeniz sizin işinizi daha da kolaylaştırır. Doğru kemanı seçmek hayat arkadaşınızı seçmek kadar önemlidir.

  • Önce Bütçe Belirlemesi Yapın

Kemanın kalitesi ile kemanın fiyatı elbette ki doğru oranda seyretmektedir. Bütçe belirlemesi yaptıktan sonra müzik marketlerden internet üzerinden araştırma yaparak oldukça geniş yelpazede keman modeli ve uygun fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

Başlangıç seviyesinde genelde uygun fiyatlı ucuz bir keman alınır. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta sizin öğrenmenizi kolaylaştıracak düzeyde bir keman olmasıdır.  Bütçenizi belirlediyseniz gelin bir sonraki aşamaya geçelim…

  • Doğru Boyutta Keman Almak

Keman eğitiminin temeli kemanda tutuş ve duruştur. Bunları sağlayan unsurlardan biri de kemanın doğru boyutta olmasıdır. Çünkü keman boyutları yaşlara göre kategorilere ayrılan bir enstrümandır. Ancak bunun çok fazla doğruluk payı yoktur esas olan sizin fiziksel özelliklerinizdir. Yani aynı yaşta iki farklı kişileri ele alırsak elbette ki hem kilo hem boy ve diğer fiziksel özellikleri de düşünecek olursak her birinde farklılıklar göstermesi mümkündür. Bu yüzden yaş ile beraber fiziksel özelliklerinizi de dikkate alarak keman boyutunu tercih etmenizde büyük fayda vardır.

  • İnternet Siteleri ve Müzik Marketler Güvenilir mi?

Keman yalnızca hayat ortağınız, arkadaşınız olmayacak. Tüm duyguları, hisleri, yapımcı ve markasının eşsiz özellikleriyle adeta bir sanat eseri olacaktır. İnternetten alışveriş yaparak satın almak bir noktaya kadar sizi tedirgin etmez. Ancak kargo aşamasına geldiği zaman akıllarda bir soru işareti oluşabilir.

Özellikle büyük müzik marketlerde ödeme konusunda son derece güvenilir sistemleri mevcuttur. Ancak kargo kalitesi her kargo şirketine göre değişkenlik gösterebilir. İnternet üzerinden alacağınız durumlarda iade ve iade süresine dikkat ederek alın. Enstrüman size ulaştıktan sonra siz ya da bu konuda uzman biri kemanı deneyebilir, inceleyebilir olmalı. Enstrüman incelenip denendikten sonra uygun iade koşullarına göre iade edebiliyor olmanız internet üzerinden alışverişin güven veren tarafıdır. Bu yüzden iade koşullarına ve sürecine dikkat edip tüm bunlara göre enstrüman almanızı sizlere tavsiye ederiz.

Müzik marketlere gelecek olursak burada enstrüman almak da denemek de son derece güvenilirdir. Enstrümanı satan kişiler ellerindeki markaları övebilir ve bu size hoş gelmeyebilir. Bunun için öyle durumlarda kararsız kalmamak adına müzik marketlere gitmeden önce internet üzerinden markalara dair ön araştırma yaparak kısa bilgi sahibi olarak gitmenizde fayda olacaktır. Müzik formlarından zaten yeterince marka ve modele dair bilgi, deneyim ve yorumları oldukça kolay bulabilirsiniz.

Küçük bir tavsiyede bulunacak olursak, kemanı gidip hemen almak yerine denediğiniz kemanı evde not alıp internetten araştırma yaparken sağlama yaparak doğru kemana daha kolay ulaşabilirsiniz.

  • Kemanı Deneyip Satın Alın

Her enstrüman için geçerli olacak bir nokta, mutlaka deneyip daha sonra satın alınmalıdır. İnternet üzerinden aldıysanız da iade süreci dolmadan mutlaka deneyip inceleyip o şekilde satın alınmalıdır. Yoksa gözle görünmeyen bir hata bile olsa sizin çalışmalarınızı zorlaştıracaktır. Denetmek için bu konuda bilgili bir yakınınız yoksa da kurumumuza gelerek bizlerden bu konuda kolaylıkla yardım alabilirsiniz.

Web sitemiz olan İzmir Keman Kursu ve telefon numaramız yoluyla da her zaman bizlerle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz. Görüşleriniz bizim için son derece kıymetli ve değerlidir. Ziyaret etmek istediğiniz her zaman sizlere kapımız açıktır…

Tags: , , ,