Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Neden Piyano Eğitimi Almalıyım?

İzmir'de Sanatın Kalbi

Neden Piyano Eğitimi Almalıyım?

Piyano küçük büyük hemen hemen herkesin ilgisini çeken ve merak ettiği bir enstrüman olmuştur. Sizlere bu yazımızda piyanoya başlamanın temel nedenlerini aktaracağız.

Müzik Eğitimiyle Beraber Farkındalığın Artması

Alacağınız piyano eğitiminin diğer enstrümanlardan ayıran en önemli farkı beyni sağ ve sol lob olarak farklı iki lobu aynı ayna çalıştırmasıdır. Bu çalışma kişinin yaratıcılığını ve sorunlarla baş etme, çözüm üretme gibi yetilerini oldukça geliştirecektir.

Farkındalığı arttıran çalgı yalnızca piyano değildir. Bu durum müziğin yani sanatın tüm dalları için geçerli bi durumdur. Müziğin temelinde ses aralıkları mevcuttur. Bu aralıklar kişinin duyumsal ve ayırt etme bakımından sayısal zekasına da etki etmektedir.

Özgüvenli Olmak

Piyanoyu öğrenip artık yavaş yavaş bir şeyler çalmaya başladığınız zaman tam o noktada göreceksiniz ki bir yerlere gelmişsiniz ve kendinizi geliştirmişsinizdir. Bunun farkına varıp gözlemlemeniz bile sizi motive edecek ve kişisel olarak tatmin edecektir. Ayrıca piyano çalmanız durumunda, size başkaları tarafından imrenilerek ya da beğenilerek bakılması daha rahat şekilde çalmanıza da yardımcı olacaktır.

Okul-İş Hayatındaki Başarı Artışı

Piyano sayesinde artık çok yönlü düşünmeyi elde edeceksiniz. Bu süreç içinde multitasking adı verilen aynı anda birden fazla iş yapma yetisi de kazanmış olacaksınız. Bu düşünme biçimini öğrenmek olayları yorumlama becerinizi de geliştirecektir.

Odaklanma Süresini Arttırma ve Hafıza Güçlendirme

Piyano çalarken ister istemez nota takibi yapmayı da öğreniyorsunuz. Ve pekiştirmek için de tekrar tekrar başa dönerek çalmak hafızanızı güçlendirmeye yardımcı olacak en önemli etkenlerden biri. Dolayısıyla aktif olarak kullanılan bir beyinde de unutma alışkanlığı azalır. El-göz koordinasyonunun en üst seviyede kullanılması konsantrasyonu arttırmada yardım edecek en önemli noktadır. Zaman içinde konsantrasyon artmasıyla birlikte odaklanma süresinde de gözle görülür farklar olacaktır. 

Sizlere bu konular ve daha bir çok enstrüman ile ilgili ayrıntılı bilgiler verebilmek için web sitemiz Piyano Kursu İzmir ya da telefon numaramız üzerinden bizimle iletişime geçip birebir görüşmeye gelmenizi tavsiye ederiz. Bununla beraber ücretsiz deneme derslerimizden de faydalanma şansına sahip olabilirsiniz.

Tags: , ,