Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Piyano Kursuna Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

İzmir'de Sanatın Kalbi

Piyano Kursuna Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Derslere başlamadan önce sizleri piyano eğitiminde daha hızlı ve iyi şekilde geliştirecek olan birkaç yöntem ve tavsiyeden bahsedelim sizlere;

Mükemmel Öğretmeni Bulma

Doğru öğretmeni bulmak ilk ve en önemli adımdır. İlk dersten itibaren size doğru teknikleri öğretecek ve doğru adımları gösterecek iyi bir eğitimciye ihtiyacınız olacak. Ve iletişim.

İletişim bu süreçte ve ilerleyen süreçte etkisinin en büyük olacağı unsurdur. Ayrıca öğretmeniniz her hafta görmekten korktuğunuz veya görmekten çekindiğiniz bir olmamalı. Kendinizi rahat hissettiğiniz bir eğitmen olmalıdır. Derslerden zevk alınmıyorsa devam etmek için bulunan o motivasyon elbette zamanla kalmayacaktır.

Bu mükemmel öğretmeni bulmanın en önemli yolu da ücretsiz deneme derslerine katılarak kafanızdaki soru işaretlerini en aza indirerek gerçekleşebilir.Ücretsiz deneme dersleri için bizimle iletişime geçerek randevunuzu alabilirsiniz.

Size Uygun Piyanoya Yatırım Yapmak

Piyano çalarken gerçek anlamda hız sorunu yaşamadan akıcı bir biçimde çalmak istiyorum diyorsanız size verilen haftalık ödev ve egzersizlerinizi eksiksiz bir biçimde evde çalışmanız gereklidir. Yalnızca derste çalışmak elbette gelişiminizi çok hızlı ilerletmeyeceği için evinizde kendinize ait bir piyano olmalıdır. Piyano diğer enstrümanlara göre alım olarak biraz daha zordur. Ebatı, boyutu, büyüklüğü taşıma ve yerleşmede elbette bizi zorlayacaktır.

Ancak her şeyden önce de maddi durumu ayarlamak en önemlisidir. Eğer böyle bir durum söz konusuysa sanat merkezimizdeki piyanolardan ders dışı etüd yapmak için yararlanabilirsiniz. Sınırsız etüt imkanıyla beraber bizleri sadece arayıp çalışma için randevu almanız olacaktır.

İlham Almak

Kendinizi doğru zihin çerçevesine sokmak ve piyanoda gerçekten ilerlemek istediğiniz noktaya odaklanarak piyano tutkunuzu daha da arttırmak için kaliteli piyano müzikleri dinleyin. İlham olması adına gösterili ya da normal konserlere de katılım sağlayarak bu konuda kendinizi daha da geliştirebilirsiniz.

Olumlu Olmak

Yeni şeyler öğrenmek her zaman heyecan vericidir. İlk önemli adımı atmak yani ders alma konusuna gelince biraz gergin hissedilebilirken, başınızı dik tutup ileriye baktığınızda kendinizi iyi hissetme konusunda emin olmalısınız. Her zaman ileriye dönük bakarken pozitif olmak motivasyonunuzu arttırır.

Sizleri hedeflerinize taşımak için her zaman buradayız. Piyano öğrenmeyi kolaylaştırmak için her derste desteğimiz seninle olacak.

Mükemmel Eğitimi Tercih Edin

Bir derse ya da herhangi bir şeye başlarken her şeyi bilmek zorunda olmadığınızı hep hatırlayın. İzmir Piyano Kursu olarak sizlere seçkin ve donanımlı eğitmenlerimiz gerekli anahtar ve kilit eğitimleri aşıladıktan sonra hedef ve amaçlarınıza ulaşmanızda her daim yanınızda olacaktır.

İster başlangıç seviyesinde olun, isterse belli bir seviyeye gelmiş olun uzman eğitim kadromuzla beraber ister kaldığınız yerden devam edebilir isterse en başından eğitimlerle süreci en iyi şekilde ilerletebilirsiniz.

Piyano eğitimi ve çok daha fazlası için bizimle iletişime geçerek ücretsiz deneme derslerimizden yararlanabilir, öneri ve görüşlerinizi her zaman bizlerle paylaşabilirsiniz.

Tags: , , ,