Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Saksafon Çalmak Çok Zor mudur?

İzmir'de Sanatın Kalbi

Saksafon Çalmak Çok Zor mudur?

Saksafon diğer çalgıları da ele aldığımız zaman daha az tercih edilen ve çalınan bir enstrüman olduğu için bir çok kişi açısından çalması zor olan bir enstrüman olarak düşünülmektedir. Oysa saksafon çalmak diğer enstrümanlar gibi düzenli ve disiplinli bir çalışmayla elbette kolayca öğrenilebilir. Doğru ders programı ve doğru çalışmalarla süreci iyi bir şekilde değerlendirmek öğrenmeniz için yeterlidir. Adım adım gidip sıkılmadan ilerlemek saksafon öğrenmenin önemli noktalarından biridir. Her enstrüman gibi saksafon da sabırla ve zamanla öğrenilecek bir çalgıdır. Saksafon üzerine yazılmış çok fazla Türkçe kaynak bulunmaması da bu çalgının zor ya da öğrenilmesi güç bir çalgı olarak düşünülmesine neden olmaktadır. Yapmanız gereken yalnızca doğru ders programıyla düzenli ve doğru bir şekilde çalışmalarınızı sürdürmektir.

Genelde saksafona yeni başlayanlar alto ya da tenor saksafon tercih etmektedirler. En yaygın saksafon türü de tenor saksafondur. Saksafon eğitiminin temeli doğru ses tonunu elde etmektir. Çıkan ses tonu çok önemlidir ve ilk çalışmalar bunun üzerine ilerler. Bu çalışmalar için de kesinlikle diyaframı doğru kullanmak, nefes hakimiyeti sağlamak ve doğru ağız pozisyonu çok önemlidir. Saksafon kursuna yeni başlayanların kafasında çokça soru işareti vardır. Bunlardan biri de saksafon çalabilir miyim? Cevap evetse ne kadar sürede çalmayı öğrenirim sorusuna cevap almak için de bir saksafon edinmeniz şarttır. Eğer ilk aşamada saksafon almak istemiyor ya da alamıyorsanız bu kesinlikle size engel değildir. Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu olarak kurumumuzda her enstrüman olduğu gibi saksafon da bulunmaktadır ve öğrencimiz olan her kursiyerimiz  için her zaman ücretsiz kullanım olanağı sağlamaktayız. Ders sırasında ister alto ister toner saksafon alanınız hangisi ise ücretsiz olarak kullanabilir ders sonrası etüd de yapabilirsiniz.,

Saksafon fiyatları hakkında bir bilgi sahibi değilseniz biz sizin için en ideal ve en uygun saksafonu almanız konusunda yardımcı olabiliriz. Ön görüşme ve çalgı ile ilgili detaylı bilgiler için İzmir Saksafon Kursu sekmesinden ya da birebir görüşme sağlayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saksafon kursu ve saksafon kursu fiyatları ile ilgili aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermek için ücretsiz deneme derslerinden faydalanın.

Yeni başlayanlar için saksafon dersleri ve program içeriğimiz internet sitemiz ve bloglarımızda mevcuttur.

Saksafon ile ilgili daha bir çok bilgi ve paylaşım hakkında fikir sahibi olmak isterseniz Saksafon Dersi İzmir olarak web sitemizde tüm bilgiler yer almaktadır.

Tags: , ,