Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Yan Flüt Nasıl Korunmalı

İzmir'de Sanatın Kalbi

Yan Flüt Nasıl Korunmalı

Bu yazımızda sizlere almış olduğunuz yan flütünüzü uzun ömürlü olacak şekilde nasıl çalmaya devam ettirebilirsiniz ayrıntılı şekilde paylaşacağız.

Enstrümanınızı en iyi durumda tutmanız ve korumanız için birkaç başlık altında sizlere şu şekilde listeledik;

1.Çalmadan Önce Yemek ve Şekerli Yiyecekler Yememelisiniz.

İlk bakışta biraz katı bir kural gibi gelebilir. Ancak yemek ya da şekerli şeyler yediğiniz zaman flütün içine ağzınızdan herhangi bir şey girebilir ve bu da flütün işleyişini olumsuz etkileyecektir. Şeker içerek yiyecek ve içecekler pedlerin yıpranmasındaki en önemli etkendir. Bu yüzden flüt çalarken yalnızca su içmeniz çok daha faydalı olacaktır.

2. Dikkatli Şekilde Monte Etmelisiniz.

Flütünüzü kutusuna monte ederken oldukça dikkatli ve yavaş davranmalısınız. Sabırlı olun. Monte ederken yapılacak en küçük bir baskı anahtarlara zarar verebilir. Flütünüzün parçalarını birleştirmeden önce içinde ya da çevresinde nem, kir, toz ve yağ gibi kalıntılar varsa dikkatle temizleyin.

3. Her Zaman Kendi Çantasında Saklamalısınız.

Biliyorsunuz ki enstrümanlara en büyük zararı çarpma ve düşmeler veriyor. Flütünüzü çalmadığınız tüm zamanlar mutlaka çantasında muhafaza edin. Bu önlem yapılacak onarımın da maliyetinden kaçınmanıza ve flütünüzü daha uzun ömürlü çalmanıza olanak sağlayacaktır.

4. Flütünüzü Nemden Korumalısınız.

Çalma işleminiz bittikten sonra flüt üstünde ya da içindeki nemi temizlemeniz flütü daha uzun ömürlü yapacaktır. Temizleme işlemini bir polisaj ve temizleme çubuğuyla yapmanız sağlıklı olacaktır.

5. Flütünüzü Her Çalıştan Sonra Mutlaka Silin.

Flütü çaldıktan sonra dış kısmını mutlaka temizlemelisiniz. Temiz bir bez ile parmak izleri ve kirleri komple temizleyin. Flütünüzün gümüş rengi zaman geçtikçe kararabilir. Bu durumu önlemek için flütünüzü aylık bakıma verip cilalatmalısınız.

6. Aylık ve Yıllık Bakımları Atlamamalısınız.

Yan Flütünüzün aylık bakımını kendiniz biraz araştırarak da yaptırabilirsiniz. Fakat bu yıllık bakımı kesinlikle bir ustaya yaptırın ve ertelemeyin. Bu bakımların atlanması durumunda enstrümanınızda daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Yan flüt dersleri ve öğrenme süreci ile ilgili her türlü ayrıntılı bilgiler ücretsiz deneme derslerimiz için Yan Flüt Kursu İzmir web sitemizden bizlere her zaman ulaşabilirsiniz. Kendinizi müzik ve sanat alanında geliştirmek ve daha iyi yerlere getirmek için oldukça doğru bir adrestesiniz. Siz yalnızca isteyin gerisini biz hallederiz.

Sanat merkezimize her zaman bekleriz..

Tags: , ,