Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Yan Flütte Nota Yerleri

İzmir'de Sanatın Kalbi

Yan Flütte Nota Yerleri

Yan Flüt Nota Yerleri Gösterimi

Yan Flüt ilk baktığınızda size karmaşık gibi gelebilir. Tutuş pozisyonu, üfleme tekniği ve hangi nota nerede bu gibi bilgileri yan flüt kursu izmir’e katıldığınız zaman öğreneceğiniz temek bilgilerdendir. Üfleme tekniğinin öğrendikten sonra zamanla disiplinli ve düzenli şekilde çalışırsanız göreceksiniz ki kolaylıkla ilerleme kat edebilirsiniz. Sesindeki etkileyiciliği ve her oktavdaki duyumu huzur veren bir enstrüman olan yan flütü öğrenmek için sen de hemen harekete geç! Ücretsiz deneme derslerinden bilgi alıp yararlan ve derslere başla!

Yan Flüt Notaları Resimli Anlatım

Yan flüt üzerinde bulunan notaları ve kendine has olan pozisyonunu, teknik tutuşunu ezberlemek sizin için ilk zamanlar sıkıcı gelebilir. Ancak bunları ezberlemeden de akılda tutmak oldukça mümkündür. Sizlerle paylaşacağımız görsellerde hem yan flüt pozisyonunu hem de nota yerlerini görebilirsiniz. Her daim göz önünde bulundurmanız hem aklınızda kolayca yer edinmesine hem de hızla öğrenmenize oldukça yardımcı olacak bir çözümdür. Odanızda, telefonunuzda ya da istediğiniz başka alanlarda bunu uygulayabilirsiniz.

Elbette yan flüt üstünde nota yerlerini bilmeniz gerekmektedir. Ancak temel olan notaları ve isimlerini porte üzerindeki yerlerini öncelikle bilmeniz gerekir. Yan flüt sol anahtarı kullanılarak çalınan bir enstrümandır. Dolayısıyla sol anahtarı üzerindeki notaları ve yerlerini bilmeniz gerekmektedir. Hızlı nota okuma ya da algılama konusunda daha pratik olmanız adına bir solfej kitabı alabilir ya da internet üzerinden parçalardaki notalarla pratik yapabilirsiniz. Yan flüt dersi İzmir olarak sizlere en önemli tavsiyemiz daha hızlı ve kolay öğrenmek için çalışmalarınızda mutlaka metronom kullanın. Ritim duygunuz ve algınız gelişirken aynı zamanda şarkıya girişi ve şarkı ritmini oturtmada da sizlere oldukça fayda sağlayacaktır.

Yanflüt eğitmenlerimizden Öykü Hocamızın performansını izlemek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

https://www.instagram.com/p/CIYINAxj1Od/

Tags: , ,