Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Bateri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İzmir'de Sanatın Kalbi

Bateri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bateri Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Fırat Cantekin Müzik Kursu olarak bu yazımızda bateri çalmak ve bateri satın almak isteyen herkesin bilmesi gereken bateri satın almanın püf noktalarından bahsedeceğiz. Tüm bu noktalara dikkat ederek sizin için en uygun hayallerinizdeki bateriyi satın alabilirsiniz.

 1. Bateri satın almadan önce bateriyi çalacağınız mekanın koşullarını (yalıtım, alan kapasitesi vb) gözden geçirmeniz ve buna göre dijital bateri mi yoksa akustik bateri mi satın alacağınıza karar vermeniz gerekir.
 2. Seçim yapmadan önce bateri markaları ve modelleri hakkında araştırma yapmalısınız zira her markanın kendine özel bir ağaç prosedürü bulunur. Bunları detaylıca bilmek işinizi fazlasıyla kolaylaştırır.
 3. Bateri seçiminin en önemli noktalarından biri ise baterinin yapıldığı ağaç türüdür. Ağacın türü baterinin özünü oluşturur ve her ağacın eşsiz bir ses tonu vardır. Bu yüzden seçtiğiniz bateri sizin çalışınızı belirler.
 4. Çalmak istediğiniz tarzı belirleyip buna uygun davul boyutu ve ağaç türü seçmeniz gerekir.
 5. Başlangıç için piyasada ses bakımından en fazla bilinen ağaç türü olan akçaağaç veya huş ağaçlarından üretil baterileri tercih edebilirsiniz.
 6. Bateri akustik enstrümanlar sınıfında olduğu için satın almadan önce denemek, çalınacak mekanın yankı seviyesini hesaba katmak gereklidir.
 7. Diğer bir önemli nokta da bateri üzerindeki tesisatın niteliğidir.
 8. Bateri çalmaya yeni başladıysanız kendinize bir de kaliteli bir trampet ve zil takımı seçmelisiniz.
 9. Çoğu müzik aletine kıyasla bateri akustik bir çalgı olduğu için seçtiğiniz davulun tonunun ve özelliklerinin tüm beklentilerinizi karşıladığına ve sizin için en uygun olduğuna emin olmalısınız.
 10. Hayran kalarak izlediğiniz bazı bateri videoları ses kaydı sırasında bazı donanımsal ve teknik farklılıklar nedeniyle, bateriden çıkan ses gerçekte olduğundan çok daha güzel olabilir. Bu durum sizi yanıltmasın, satın almak istediğiniz bateriyi denerken hayal kırıklığına uğramayın. Bu yüzden satın almak istediğiniz bateri hakkında satış danışmanlarından detaylı bilgi almanızda fayda var.
 11. Bateri fiyatları her üründe olduğu gibi çok geniş skalalarda olabilir. Bateri satın alırken sadece fiyat odaklı düşünmek sizi yanıltabilir. Bazı durumlarda ucuz olduğu için kalitesiz olduğunu düşündüğünüz bir bateri tam istediğiniz özelliklerde, akustiği iyi, tınısı kaliteli olabilir. Tam tersi şekilde pahalı olduğu için kaliteli olduğunu düşündüğünüz bir bateri sizin aradığınız özelliklere uygun olmayabilir. Bu yüzden bateri seçerken fiyattan ziyade bir bateride hangi özellikleri istersiniz buna bakmanız gerekir.
 12. Son olarak bateri seçmekte size yardım edecek bir profesyonelden yardım almak sizin için en iyi tercih olacaktır. Sizin bilmediğiniz püf noktalar hakkında sizi bilgilendirebilir, yetkili satıcılarla daha teknik konular hakkında konuşabilir ve alacağınız bateriyi sizin yerinize deneyebilir. Elbette böyle bir yardımcı karar vermenizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

Yazımızın sonunda aklınıza takılan bir nokta varsa ya da profesyonel bir bateri dersi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz.

Telefon: 0507 095 82 27                                      Adres: Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir

Tags: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir