Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

çello kursu

İzmir'de Sanatın Kalbi

İzmir Çello Kursu Bornova’da Çello Öğrenmek İsteyenleri Bekliyor

çello kursu izmir

Çello Kursu İzmir olarak çello öğrenmek ve çello çalmak isteyenleri ailemizin bir parçası olmaya ve hem eğlenip hem öğrenmeye davet ediyoruz! Çelloyla en sevdiğiniz şarkıları en kısa sürede çalabilmek için yapmanız gerek tek şey 0507 295 82 27 numaralı telefondan bizlere ulaşmak. Üstelik ücretsiz deneme dersimize katılarak kendinizi deneyebilirsiniz!

Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz takdirde çelloyla ilgili aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını bulacaksınız. İşte sizler için cevapladığımız sorular:

 • Herkes çello çalabilir mi? Çello çalmanın yaşı var mı?
 • İzmir Çello Kursu fiyatları ve çello fiyatları ne kadar?
 • Nota bilgim yok yine de çello öğrenebilir miyim?
 • Çello kursuna başlamak için çello almam gerekir mi?
 • Ne kadar sürede çelloyla şarkı çalabilirim?
 • Çello çalmak zor mudur?

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek atölyemizde düzenlediğimiz etkinliklerden ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Instagram | Facebook | WhatsApp

Gerek sesi gerek estetik görüntüsüyle herkesi kendine hayran bırakan, onu çalan kişiye imrendiren bir enstrümandır çello. İnsan bedenine olan benzerliği ile onu çalan kişiyle bütünleşir. İnsanın sevgisini, heyecanını, öfkesini, mutluluğunu, hüznünü dışa vurmasının en güzel yollarından biridir. Hayatın stresine bir mola vermek ve iç sesinizi çellonun buğulu sesiyle dışa vurmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizi arayarak ücretsiz deneme dersimize katılmak.

Çello Kursu İzmir Bornova Sizi Ailesinin Bir Parçası Olmaya Davet Ediyor


izmir bornova çello kursları

Çello derslerimiz maksimum verim alabilmeniz için birebir özel ders şeklinde verilmektedir.

Okul ya da iş saatlerim kurs için uymaz diye endişelenmeyin, ders gün ve saatlerini sizin boş zamanınıza göre ayarlıyoruz.

Çello kursuna başlamadan önce hemen çello almak zorunda değilsiniz. Başlangıç için atölyemizdeki çelloyu kullanabilirsiniz.

Kendinize çello almak istiyor fakat bu hakkında bir bilginiz yoksa eğitmenlerimizden kendinize en uygun çelloyu seçmek için yardım alabilirsiniz.

Çello kursunu başarıyla tamamladığınızda M.E.B onaylı sertifaka sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

 


Çello Dersi Konuları ve Çello Programı

Çello derslerimizin tarzı sizin isteğinize bağlı olarak Klasik Batı Müziği ya da Türk Müziği üzerinden profesyonel eğitmenler tarafından verilmektedir. Derslerimizde birden fazla metottan yararlanarak sizin maksimum verim alabilmenizi hedefliyoruz. Alanında uzman eğitmenlerimiz sayesinde çelloyu en kısa ve verimli yoldan öğreneceğinizi garanti ediyoruz!

kısa sürede çello öğrenmek

Çello dersi konuları:

 • Temel müzik eğitimi
 • Temel çello bilgisi
 • Çelloda duruş, tutuş, oturuş
 • Pozisyon (Sol el)
 • Yay tutuş (Sağ el)
 • Yay çekme
 • Gamlar ve dizilerin kavranması ve icrası
 • Stillerin kavranması ve oluşumları hakkında bilgiler
 • Genel armoni bilgisi
 • Çello entonasyon
 • Polifoni
 • Eser icraları – Sevdiğiniz şarkıları çalma
 • Eser analizleri
 • Çelloyla eşlikli çalışmalar
 • Çelloyla beste yapma

Çello Kursumuzdaki Etkinlikler

Atölyemizde çello dersi alan öğrencilerimiz gitar, piyano, flüt, keman, bateri gibi diğer enstrüman derslerini alan öğrencilerimizle beraber grup çalışmaları yapabilir hatta hep beraber bir müzik grubu kurabilirsiniz. Bu sayede kendinize yeni arkadaşlar edinip sosyalleşebilirsiniz. Yıl içinde ve yıl sonunda düzenlediğimiz konser etkinliklerinde yer alabilir, sahneye çıkma fırsatına sahip olabilirsiniz.


İzmir Çello Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

çello kursu bornova

-Ne kadar zamanda çello çalmayı öğrenirim?

Çello öğrenme süresi elbette kişiden kişiye değişmektedir. Öğrenme süreniz çelloya ayırdığınız zaman, verdiğiniz emek ve isteğinizle kısalacaktır. Çello derslerine düzenli olarak devam edip, dersler dışında disiplinli bir şekilde çello çalışmaları yaparsanız ortalama 3 ay sonra çelloyla şarkı çalmaya başlayabilirsiniz.

Çelloyla şarkı çalmayı öğrenme süresi, çalmak istediğiniz şarkının zorluğuna ve sizin seviyenize göre değişir. Çello çalmayı yeni öğrenmiş birinin zor bir parçayı çalmaya çalışması zor ve sıkıcı bir iş haline gelebilir. Bunun yerine başlangıçta basit parçaları çalmak en doğrusu olacaktır. İzmir Bornova Çello Kursu olarak görevimiz size en doğru ve eğlenceli yoldan çello öğretmek olduğu için, eğitmenlerimiz sizin seviyenize göre parça çalışmaları düzenleyecektir.

-Çello fiyatları ne kadar?

Her üründe olduğu gibi çelloda da ürünün kalitesine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Çello satın almak araştırma gereken bir iştir. Öncelikle bütçenizi belirleyip daha sonra çello markaları ve çello modelleri hakkında detaylı bir araştırma yapmanızı ve buna bağlı olarak çello satın almanızı tavsiye ederiz. Eğer araştırmalarınız sonucu hala karar veremiyorsanız sanat atölyemize gelerek çello eğitmenlerimizden tavsiye ve yardım alabilirsiniz.

-İzmir Çello Kursu Fiyatları ne kadar?

Çello kursumuzun fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için şey 0507 295 82 27 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda çello çalmak size göre mi, çello çalmak nasıl bir deneyim diye merak ediyorsanız ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz.

-Çello kursuna başlamak için hemen çello almam gerekir mi?

Çello çok büyük bir müzik aleti olduğu için Karşıyaka, Buca, Alsancak, Narlıdere, Gaziemir, Güzelyalı, Göztepe gibi yerlerden toplu taşımayla İzmir Bornova Çello Kursu’na gelenler çelloyu yanlarında taşımakta zorlanabilirler. Elbette kendinize bir çello satın almak pratik yapmak açısından büyük önem teşkil etse de dersler ve kendi kendinize yapacağınız çalışmalar için atölyemizdeki çelloyu kullanabilirsiniz.

-Herkes çello çalabilir mi? Çello öğrenmenin yaşı var mıdır?

Yaşım geçti ben artık çello öğrenemem diye endişelenenler bilmelidir ki çello öğrenmenin yaş sınırı yoktur. Atölyemizde her yaştan insan çello öğrenmektedir. Sadece çocuklar için çelloyu tutup kavrayabilecek fiziksel yeterliliği kazanmış yaşa gelme koşulu vardır. Bunun dışında çello öğrenmek ve çalmak için üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

-Nota bilgim yok, yine de çello öğrenebilir miyim?

Başlangıç için çello öğrenirken nota bilginiz olmasına gerek yok. Fakat ilerleyen seviyelerde artık çelloyla şarkı çalma seviyesine geldiğinizde nota bilgisine kesinlikle ihtiyacınız olacaktır. Zaten dersler esnasında eğitmenimiz size gerekli nota bilgisini de verecektir.

-Çello çalmak zor mudur?

Her işte olduğu gibi çello öğrenmenin ve çello çalmanın zorluğu size bağlıdır. Eğer sizde yeterli heves ve istek varsa, derslere düzenli katılım sağlayıp ders dışında da kendi kendinize çello çalışmaları yaparsanız çello çalmak çok kolay bir iş haline gelecektir.

-Çello kursunuza ulaşım kolay mı?


izmir çello kursları bornova

İzmir’in Buca, Karşıyaka, Göztepe, Narlıdere, Alsancak, Güzelyalı, Gaziemir gibi birçok ilçesinden çello dersi almak isteyenler İzmir Bornova Çello Kursu’nu rahatlıkla tercih edebilir. Merkezi konumu sayesinde sanat atölyemize metro otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

-Çello ders saatleri ve günleri nasıl belirleniyor?

Okul veya iş saatleriniz yüzünden çello dersi alamayacağınızı düşünüyorsanız endişe etmenize gerek yok. Atölyemizde ders saatlerimiz ve günlerimiz sizin ve eğitmenimizin ortak boş zamanlarına göre her öğrenciye özel olarak ayarlanır.

Çelloyu en doğru ve eğlenceli yoldan öğrenmek istiyorsanız sizleri İzmir Çello Kursu ailemizin bir parçası olmaya bekliyoruz! 0507 295 82 27 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz.

 

 


 

Siz de hayalinizdeki bu enstrümanı kısa sürede öğrenmek için İzmir Bornova çello kurslarımıza başvurabilir, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarabilirsiniz! Hemen ücretsiz deneme dersi randevusu almak için 0507 095 82 27 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz!