Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

İnsan Sesine En Yakın Enstrüman Çello

İzmir'de Sanatın Kalbi

İzmir Çello Kursu Bornova’da Çello Öğrenmek İsteyenleri Bekliyor

çello kursu izmir

Çello Kursu İzmir olarak çello öğrenmek ve çello çalmak isteyenleri ailemizin bir parçası olmaya ve hem eğlenip hem öğrenmeye davet ediyoruz! Çelloyla en sevdiğiniz şarkıları en kısa sürede çalabilmek için yapmanız gerek tek şey 0507 295 82 27 numaralı telefondan bizlere ulaşmak. Üstelik ücretsiz deneme dersimize katılarak kendinizi deneyebilirsiniz!

Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz takdirde çelloyla ilgili aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını bulacaksınız. İşte sizler için cevapladığımız sorular:

 • Herkes çello çalabilir mi? Çello çalmanın yaşı var mı?
 • İzmir Çello Kursu fiyatları ve çello fiyatları ne kadar?
 • Nota bilgim yok yine de çello öğrenebilir miyim?
 • Çello kursuna başlamak için çello almam gerekir mi?
 • Ne kadar sürede çelloyla şarkı çalabilirim?
 • Çello çalmak zor mudur?

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek atölyemizde düzenlediğimiz etkinliklerden ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Instagram | Facebook | WhatsApp

Gerek sesi gerek estetik görüntüsüyle herkesi kendine hayran bırakan, onu çalan kişiye imrendiren bir enstrümandır çello. İnsan bedenine olan benzerliği ile onu çalan kişiyle bütünleşir. İnsanın sevgisini, heyecanını, öfkesini, mutluluğunu, hüznünü dışa vurmasının en güzel yollarından biridir. Hayatın stresine bir mola vermek ve iç sesinizi çellonun buğulu sesiyle dışa vurmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizi arayarak ücretsiz deneme dersimize katılmak.

Çello Kursu İzmir Bornova Sizi Ailesinin Bir Parçası Olmaya Davet Ediyor


izmir bornova çello kursları

Çello derslerimiz maksimum verim alabilmeniz için birebir özel ders şeklinde verilmektedir.

Okul ya da iş saatlerim kurs için uymaz diye endişelenmeyin, ders gün ve saatlerini sizin boş zamanınıza göre ayarlıyoruz.

Çello kursuna başlamadan önce hemen çello almak zorunda değilsiniz. Başlangıç için atölyemizdeki çelloyu kullanabilirsiniz.

Kendinize çello almak istiyor fakat bu hakkında bir bilginiz yoksa eğitmenlerimizden kendinize en uygun çelloyu seçmek için yardım alabilirsiniz.

Çello kursunu başarıyla tamamladığınızda M.E.B onaylı sertifaka sahibi olabilirsiniz.

Çello Nedir?

Çello, oldukça hoş bir sese sahip olan telli çalgı türüdür. Keman ve kontrabas ile aynı ailedendir. Ayrıca ses tonlarıyla birbirlerine yakın çalgı türleridir. Çello, kemana göre daha büyüktür, daha tok bir sese sahiptir. Orta bölümünde el yazısı şeklinde F harfi gibi 2 adet ses deliğine sahiptir. Yayın tellere temas etmesiyle içerideki havayla birleşir, deliklerden çellonun asil sesi çıkar. Çello 4 tellidir. Bas seslere sahip bir çalgıdır. Çello hakkında ayrıntılı bilgi için Çello kursu İzmir Hatay merkezimizde uzman hocalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Çello Severlere Öneriler

Çelloda farklı dönem yorumcularını ve bestecilerini dinleyin. Kulağınızı çelloyla ilgili ne kadar doldurursanız çello çalmanız da o kadar kolaylaşır ve güzelleşir. Çelloyu ve arşeyi doğru şekilde tutmaya dikkat edin. Çelloda hızlı ilerleyiş sağlanması açısından en önemli olan nokta, çello ve çello yayının tutuşudur. Nota öğrenin. Zaten Çello Kursu Alsancak sanat merkezimizde nota bilgisi verilecektir. Nota bilmek, sizin başkasına olan bağımlılığınızı bitirecek, çello öğrenme konusundaki özgürlüğünüzü sağlayacaktır. Nota basmada acelece etmeyin. Nota basmadan önce eksiksiz olarak yapmanız gereken yay çalışmaları vardır.

 

 

 


Çello Dersi Konuları ve Çello Programı

Çello derslerimizin tarzı sizin isteğinize bağlı olarak Klasik Batı Müziği ya da Türk Müziği üzerinden profesyonel eğitmenler tarafından verilmektedir. Derslerimizde birden fazla metottan yararlanarak sizin maksimum verim alabilmenizi hedefliyoruz. Alanında uzman eğitmenlerimiz sayesinde çelloyu en kısa ve verimli yoldan öğreneceğinizi garanti ediyoruz!

kısa sürede çello öğrenmek

Çello dersi konuları:

 • Temel müzik eğitimi
 • Temel çello bilgisi
 • Çelloda duruş, tutuş, oturuş
 • Pozisyon (Sol el)
 • Yay tutuş (Sağ el)
 • Yay çekme
 • Gamlar ve dizilerin kavranması ve icrası
 • Stillerin kavranması ve oluşumları hakkında bilgiler
 • Genel armoni bilgisi
 • Çello entonasyon
 • Polifoni
 • Eser icraları – Sevdiğiniz şarkıları çalma
 • Eser analizleri
 • Çelloyla eşlikli çalışmalar
 • Çelloyla beste yapma

Çello Kursumuzdaki Etkinlikler

Atölyemizde çello dersi alan öğrencilerimiz gitar, piyano, flüt, keman, bateri gibi diğer enstrüman derslerini alan öğrencilerimizle beraber grup çalışmaları yapabilir hatta hep beraber bir müzik grubu kurabilirsiniz. Bu sayede kendinize yeni arkadaşlar edinip sosyalleşebilirsiniz. Yıl içinde ve yıl sonunda düzenlediğimiz konser etkinliklerinde yer alabilir, sahneye çıkma fırsatına sahip olabilirsiniz.


İzmir Çello Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

çello kursu bornova

-Ne kadar zamanda çello çalmayı öğrenirim?

Çello öğrenme süresi elbette kişiden kişiye değişmektedir. Öğrenme süreniz çelloya ayırdığınız zaman, verdiğiniz emek ve isteğinizle kısalacaktır. Çello derslerine düzenli olarak devam edip, dersler dışında disiplinli bir şekilde çello çalışmaları yaparsanız ortalama 3 ay sonra çelloyla şarkı çalmaya başlayabilirsiniz.

Çelloyla şarkı çalmayı öğrenme süresi, çalmak istediğiniz şarkının zorluğuna ve sizin seviyenize göre değişir. Çello çalmayı yeni öğrenmiş birinin zor bir parçayı çalmaya çalışması zor ve sıkıcı bir iş haline gelebilir. Bunun yerine başlangıçta basit parçaları çalmak en doğrusu olacaktır. İzmir Bornova Çello Kursu olarak görevimiz size en doğru ve eğlenceli yoldan çello öğretmek olduğu için, eğitmenlerimiz sizin seviyenize göre parça çalışmaları düzenleyecektir.

-Çello fiyatları ne kadar?

Her üründe olduğu gibi çelloda da ürünün kalitesine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Çello satın almak araştırma gereken bir iştir. Öncelikle bütçenizi belirleyip daha sonra çello markaları ve çello modelleri hakkında detaylı bir araştırma yapmanızı ve buna bağlı olarak çello satın almanızı tavsiye ederiz. Eğer araştırmalarınız sonucu hala karar veremiyorsanız sanat atölyemize gelerek çello eğitmenlerimizden tavsiye ve yardım alabilirsiniz;

Çello dersi İzmir Bornova da sadece klasik bir çello eğitimi ile sınırlı bir hizmet vermiyoruz! Alanında uzman eğitmenimiz ile çello eğitiminize başlamadan önce kurumumuzu ziyaret ederek istediğiniz zaman öğretmenlerimiz ile tanışabilir ve bir çello sahibi değilseniz, kendi tarzınızı arıyorsanız yada çello seçimi konusunda kafanızda soru işaretleri varsa bizlerden her zaman yardım alabilirsiniz. Çok sayıda öğrencimizin kendi tarzını yakalamasında, kendine ve bütçesine en uygun enstrümanı satın almasında yıllardır yardımcı oluyor ve yönlendiriyoruz. Dilerseniz sizlere de bu konuda seve seve yardımcı olabiliriz!

-İzmir Çello Kursu Fiyatları ne kadar?

Çello kursu İzmir Bornova da sanat atölyemizde sizlere vereceğimiz enstrüman ve müzik eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız sizin için en iyi önerimiz sanat atölyemize misafir olmanız ve ücretsiz deneme dersimize katılarak hem kendinizi enstrüman açısından denemeniz hem de kurumumuzda alanında uzman eğitmen kadromuzla tanışarak aklınıza takılan soruları birebir sormanızdır. Böylece size uygun eğitim planını belirleyebilir hem de sanat atölyemizin uygun fiyatlı fırsatlarından yararlanacağınız ücret politikamız hakkında bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi randevusu almak ve tanışmak için 0507 095 82 27 nolu kurum numaramızı arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz!

-Çello kursuna başlamak için hemen çello almam gerekir mi?

Çello çok büyük bir müzik aleti olduğu için Karşıyaka, Buca, Alsancak, Narlıdere, Gaziemir, Güzelyalı, Göztepe gibi yerlerden toplu taşımayla İzmir Bornova Çello Kursu’na gelenler çelloyu yanlarında taşımakta zorlanabilirler. Elbette kendinize bir çello satın almak pratik yapmak açısından büyük önem teşkil etse de dersler ve kendi kendinize yapacağınız çalışmalar için atölyemizdeki çelloyu kullanabilirsiniz.

Tabi ki hemen almanız gerekmez ama her hangi bir enstrümanı çalmayı öğrenebilmek için, öğrencinin kendi kendine evde, derslerde öğrendiği bilgileri ve teknikleri düzenli bir programla çalışması gerekir. Çünkü Çello dersi İzmir Karşıyaka sanat atölyemiz ve uzman hocalarımızın sizlere vereceği dersler; bilgileri üstüne ekleyerek, tek tek ilerleyeceğiniz bir eğitimdir. Bu yüzden de kendiniz evde çalışabilmeniz için bir çelloya sahip olmanız gerekmektedir. Amacımız sizlere çello çalmayı kalıcı olarak öğretmektir. En basitten başlayarak sizlerin bağlama çalmayı tam olarak öğrenene kadar sizlere yardımcı olacağız.

-Herkes çello çalabilir mi? Çello öğrenmenin yaşı var mıdır?

Yaşım geçti ben artık çello öğrenemem diye endişelenenler bilmelidir ki çello öğrenmenin yaş sınırı yoktur. Atölyemizde her yaştan insan çello öğrenmektedir. Sadece çocuklar için çelloyu tutup kavrayabilecek fiziksel yeterliliği kazanmış yaşa gelme koşulu vardır. Bunun dışında çello öğrenmek ve çalmak için üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Ek olarak detaylı bilgi vermemiz gerekirse çello çalmaya 10 yaşından itibaren başlanması en uygunudur. Çünkü çello diğer enstrümanlara göre daha büyüktür. Fakat çocuğunuzun mental ve fiziksel durumu yaşıtlarından farklıysa bu yaş değişebilir. Yaş konusunda yetişkinler içinse sınırlama yoktur. 50-60 yaşından sonra çello çalmayı öğrenebilirsiniz. Yalnızca daha genç yaşında bir bireyden daha uzun sürede öğrenirsiniz. Fakat içinizdeki istek bitmediği sürece yavaş öğrenmeniz, öğrendikten sonra alacağınız hazzı arttırır. Çello çalmayı öğrenmek istiyorsanız Çello kursu İzmir Göztepe sanat atölyemiz ve uzman eğitmenlerimiz ile en kısa zamanda başlamanızı öneririz.

-Nota bilgim yok, yine de çello öğrenebilir miyim?

Başlangıç için çello öğrenirken nota bilginiz olmasına gerek yok. Fakat ilerleyen seviyelerde artık çelloyla şarkı çalma seviyesine geldiğinizde nota bilgisine kesinlikle ihtiyacınız olacaktır. Zaten dersler esnasında eğitmenimiz size gerekli nota bilgisini de verecektir.

Sadece çello için değil, herhangi bir enstrümanda notasız çalmayı öğrenmek demek; sadece 2-3 parça bildiğinizi çalmak demektir. Eğer notasız çalma yolunda giderseniz, çello dersleri bittiği an öğrendiğiniz parçalar dışında çalmanız çok zordur, yapamazsınız Çello dersi İzmir Göztepe sanat merkezimizde alanında uzman ve birbirinden yetenekli hocalarımızın size sunacağı eğitim nota bilgisi üzerinden gitmektedir. Çünkü eğer nota öğrenirseniz derslerimiz bittiğinde istediğiniz herhangi bir parçayı hiçbir destek almadan kendi kendinize çalabilirsiniz. Bu da demektir ki çelloyu kalıcı olarak ve tam olarak öğrenmişsinizdir.

-Çello çalmak zor mudur?

Her işte olduğu gibi çello öğrenmenin ve çello çalmanın zorluğu size bağlıdır. Eğer sizde yeterli heves ve istek varsa, derslere düzenli katılım sağlayıp ders dışında da kendi kendinize çello çalışmaları yaparsanız çello çalmak çok kolay bir iş haline gelecektir.

Her enstrümanın kendine göre zorlukları vardır. Siz kendinize en uygun enstrümanı seçtiğinizde, o enstrümandan alacağınız keyiften dolayı hiçbir zorluk çekmezsiniz. Çello ve diğer enstrümanlarda önemli olan 2 şey; 1. Hocanızın niteliği ve dersi işleyiş şekli, verimi. 2. Sizin ders dışı yapacağınız düzenli ve disiplinli egzersizlerinizdir. 1. Madde hususunda Çello dersi İzmir Hatay sanat merkezimiz, alanında uzman, yetenekli hocalarımızın verdiği verimli ve eğlenceli geçen derslerimizden şüpheniz olmasın. Geriye sizin isteğinizin hiç bitmemesi ve çabanızın, çalışmalarınızın devamlı olmasıyla oldukça kolayca çello öğrenebilirsiniz.

-Çello kursunuza ulaşım kolay mı?


izmir çello kursları bornova

İzmir’in Buca, Karşıyaka, Göztepe, Narlıdere, Alsancak, Güzelyalı, Gaziemir gibi birçok ilçesinden çello dersi almak isteyenler İzmir Bornova Çello Kursu’nu rahatlıkla tercih edebilir. Merkezi konumu sayesinde sanat atölyemize metro otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

-Çello ders saatleri ve günleri nasıl belirleniyor?

Okul veya iş saatleriniz yüzünden çello dersi alamayacağınızı düşünüyorsanız endişe etmenize gerek yok. Atölyemizde ders saatlerimiz ve günlerimiz sizin ve eğitmenimizin ortak boş zamanlarına göre her öğrenciye özel olarak ayarlanır.

Çelloyu en doğru ve eğlenceli yoldan öğrenmek istiyorsanız sizleri İzmir Çello Kursu ailemizin bir parçası olmaya bekliyoruz! 0507 295 82 27 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz.

 

 


 

Siz de hayalinizdeki bu enstrümanı kısa sürede öğrenmek için İzmir Bornova çello kurslarımıza başvurabilir, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarabilirsiniz! Hemen ücretsiz deneme dersi randevusu almak için 0507 095 82 27 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz!