Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Piyano Kursu İzmir | Bornova’da Öncü Piyano Eğitimi Uygun Fiyat Seçeneği İle Sizlerle

İzmir'de Sanatın Kalbi

Öğrenme Garantili İzmir Piyano Kursu, Piyano kursu arayışı içerisinde olan kişilere uygun bir çözüm sunuyor. Bornova’da piyano Kursu fiyatlarını merak edenler lütfen yazımızı okumaya devam etsinler.

 • Sizlere Öğrenme Garantili Piyano Kursu hizmeti sunuyoruz.
 • Kişiye Özel Piyano Dersi veriyoruz.
 • Eğlenceli, sosyal, keyifli bir ortam vaat ediyoruz.
 • İzmir dahilinde en uygun fiyatlı Piyano kursunu vaat ediyoruz.
 • İzmir Uygun fiyatlı piyano satışı.
 • Kısa sürede 100’lerce şarkıyı öğrenebileceksiniz.

Kısa zamanda piyano çalmayı öğrenmek istiyorsanız iletişim bölümünden bizleri arayarak ulaşabilir kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Bornova’da piyano kursu arayanlar bizi aramayı ihmal etmesinler.

Piyano çalacaklara tavsiyeler konusunu araştıranlar mutlaka ama mutlaka yazımızı sonuna kadar okumalılar. Sorularınızın yanıtlandığını göreceksiniz.

Piyano Kursu İzmir Bornova başlıklı yazımızda cevap bulabileceğiniz bazı konular şu şekildedir.

 • Piyano Kursuna başlamak için eve piyano almalı mıyım?
 • Piyano Çalmak zor mudur?
 • Piyano Çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim.
 • Piyano çalmaya başlamak için yaş sınırı var mıdır?
 • Herkes Piyano çalabilir mi?

Haftanın her günü 09:00 – 23:00 arası piyano veya diğer enstrümanlar hakkında merak ettiğiniz her şeyi bizlere sorabilirsiniz. Ayrıca kurslar hakkında bilgi almak ve indirimlerden yararlanmak için de en kısa sürede bizlerle iletişime geçebilirsiniz!


Piyano kursu İzmir Bornova’da ÖZEL FIRAT CANTEKİN MÜZİK KURSU’ndan alınır.


Piyano sesi insana huzur veren, yerine göre coşkulu, yerine göre ise hüzünlü, çalanın vermek istediği duyguyu üstün bir şekilde yansıtan harika bir enstrümandır. Pek çok ünlü beste öncelikli olarak piyano ile bestelenmiştir.

10 parmağın da efektif bir şekilde kullanılmasını gerektiren bu efsanevi ensturumanı çalmayı öğrenmek zannettiğiniz kadar zor olmayabilir.
Piyano çalmak için hiçbir zaman geç değildir. Piyano kursuna başlamanın en doğru zamanı başlamak istediğiniz zamandır.

Piyano derslerimiz bilgisayarlı sınıflarımızda özel ders şeklinde yapılmaktadır. Bire bir eğitimin verildiği piyano kurslarımızda hem çocuklar hem de yetişkinler için eğitim verilmektedir. Dersin ne zaman ve hangi saat yapılacağına kursu alan kişi karar vermektedir.

 

 

 


 

Piyano Öğrenmek Piyano Kursu İzmir Bornova ile Oldukça Eğlenceli ve Kolay


izmir bornova uygun fiyatlı piyano kursuİzmir Bornova uygun fiyatlı piyano kursumuz sizlere öğrenme garantisi sunar. Profesyonel eğitmenlerimizle birlikte her yaşa ve her tarza yönelik programlarımız mevcuttur. ÖZEL FIRAT CANTEKİN MÜZİK KURSU haftanın 7 günü açıktır. İstediğiniz gün ve saatte bize ulaşmanız mümkündür. Kursumuz Bornova’da olmasına karşın İzmir’in her yerinden rahatça ulaşmanız mümkündür.

Kursumuzda sosyal ve eğlenceli bir ortama kavuşma imkanı bulursunuz. Sürekli olarak düzenlenen ücretsiz eğitimler ile Türkiye’nin en iyi sanat merkezi ÖZEL FIRAT CANTEKİN MÜZİK KURSU’ndan eğitim almanın bir ayrıcalık olduğunu göreceksiniz.
Piyano eğitmenlerimizin tamamı konservatuar eğitimi almış eğitimli piyano eğitmenleridir.

Piyano kursları kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Bu kursun temel amacı öğrenciyi en kısa sürede başarıya ulaştırmaktır.

 


 

Piyano Kursu Hakkında Merak Edilen Sorulara Cevaplar


piyano eğitimi hakkında merak edilenler

 

Piyano Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Piyano kursu İzmir Karşıyaka sanat atölyemiz nitelikli ve tecrübeli öğretmenlerinin eğlenceli ve verimli geçen dersleri ile öğrencisinin düzenli ve doğru çalıştırmasıyla, ilk bir ayda tuşede bulunan notaların yerlerini kalıcı olarak öğrenecektir! Kursiyerin tuşe hakimiyeti sağlandıktan sonra, disiplinli çalışma sürdürülerek nota okuma da kavrandığında, yaklaşık 2 yada 3 aylık bir süreçte istediğiniz parçaları veya popüler parçaları çalabilir duruma gelirsiniz. Tabi bu, sadece çalma arzusu ile kalmayıp öğrencinin düzenli çalışma planı yapmasıyla olacaktır. Disiplinli çalışma planı yaptığınızda sürekli bir gelişim göstereceğinizden şüpheniz olmasın.

Piyano kursuna başlayabilmek için piyano sahibi olmak zorunda mıyım diye düşünüyorsanız, sorunuzun yanıtı tabi ki hayır! Evinizde piyano sahibi olmak zorunda değilsiniz! Evde çalışma yapabilmeniz için bir piyano yada elektronik klavye (Org) almanız sizler için tabi ki faydalı olacaktır. Fakat Piyano kursu İzmir Bornova etüt merkezimizde yer alan birbirinden farklı piyanoyu istediğiniz zaman kullanabilirsiniz! Ayrıca kurs saatleri dışında etüt merkezimizde bulunan piyanolar ile istediğiniz zaman çalışabilir, takıldığınız her konu ve teknikte uygun olan her eğitmenimiz ile görüşüp birebir yardım alabilirsiniz!

Piyano çalmak zannettiğiniz gibi zor bir süreç değildir. Piyano en temel müzik aletlerinden bir tanesidir. Öğrenmesi de diğer müzik aletlerine nazaran kısmen daha kolaydır.
Piyano satın alırken dikkat edilecek hususlar konusunda eğitmenlerimiz size yol gösterici olacaklar ve uygun bir piyano satın almanızı sağlayacaklardır.

Piyano Çalmak Zor mu?

Piyano çalmak estetik, asil, huzur verici, şık bir uğraştır, sanattır. Eğer enstrümanınızı hissederseniz, değerini fark edip ona gönül koyarsınız. Aslında piyano çalmaya ne kadar gönüllüyseniz o kadar kolaydır piyano çalmak. Her enstrümanda olduğu gibi istek ve çaba en önemli olan şeylerdir. İstek ve çabaya sahipseniz, geriye iyi ve uzman bir eğitim almak kalır. Piyano kursu İzmir Göztepe sanat merkezimizde alanında uzman, yetenekli hocalarımızın size sunacağı verimli ve uzman bir eğitim, sizin de gayretinizle piyano çalmak o kadar da zor değildir.

Neden Piyano Çalmalıyım?

Piyano çalmak büyük bir zevktir. İlk başlarda parçalar çalamayabilirsiniz. Fakat bir melodi çaldığınızda o hazza doyamayacaksınız. Piyano çalmak beyni geliştirir. Piyano çalmak göz ve el koordinasyonunu iyileştirmektedir. Piyano çalmak kendini ifade etme yöntemidir. Piyano çalmak stresi azaltır. Müzik insanları birleştirmektedir. Eğer siz çalmayı öğrenirseniz, başka kişilerle birlikte de çalabilirsiniz. Böylelikle aynı dilde konuşabileceğiniz yeni dostlar edinebileceksiniz. Gelin, Piyano dersi İzmir Göztepe sanat merkezimizde, uzman ve nitelikli hocalarımızla beraber geçen eğlenceli ve verimli derslerimize katılın, ailemizin bir parçası olarak hayallerinizi gerçekleştirin.

Piyano Çalmak İçin Yetenek Gerekli mi?

Piyano çalmak için yetenek şart değildir. Eğer Piyano dersi İzmir Hatay sanat atölyemiz kurslarına katılmak istiyorsanız yalnızca bu sanatı gerçekten yapmak istiyor olmanız yeterli olacaktır. Öğrenme süresi açısından elbette yatkınlık önemli bir konudur ama daha önemli bir konu vardır, o da bireyin isteği ve çabasıdır. Yani ne kadar yetenekli olursanız olun piyano öğrenmenizi sağlayacak şey verimli derslerle birlikte düzenli çalışmadır. Yetenek gibi ufak ayrıntıları bırakın ve gerçekten piyano çalmak isteyip istemediğinizi kendinize sorun. Cevabınız evet ise önünüzde hiçbir engel yoktur.

Piyano Almadan Çalmayı Öğrenebilir miyim?

Öğrenilecek müzik aleti piyano ya da her ne olursa olsun temel öncelik pratiktir. Eğer ki ders sonrasında da çalışmalarınızı sürdürebileceğiniz bir piyanonuz yoksa üzülmeyin! Piyano kursu İzmir Hatay sanat merkezimizde bulunan bütün piyano ders işleyişine yardımcı olacak materyallerin tamamını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ferah dersliklerimizde saat sınırı olmadan istediğiniz kadar çalışabilirsiniz. Sadece hatırlatalım, eğer ki çalışmaya geleceğiniz gün ve saati öncesinden bildirmezseniz sınıflarımızın dolu olabilir. Önceden bildirip geldiğiniz sürece alıştırmalar yapabilirsiniz. Vakti boş olan alanında uzman, nitelikli hocalarımızdan da her zaman yardım alabilirsiniz.

Nota Bilmeden Piyano Çalabilir miyim?

Nota öğrenme konusunda kafanızda soru işaretleri varsa elbette ki piyano tuşları üzerinden ezber yoluyla da piyano çalabilirsiniz. Fakat bu sadece size bir kaç parça çalmanızı sağlayacaktır. Piyano kursu Alsancak sanat merkezimiz olarak derslerde gereken nota bilgisi üzerine yardımcı olmaktayız. Ayrıca nota öğrenmek düşünüldüğünden çok daha kolaydır. Derslerde öğrendiklerinizi günlük sadece 5-10 dakika tekrar ederek piyano üzerindeki tüm notaları teker teker basitçe öğrenebilirsiniz. Böylece eğitime devam edememe durumunda çalmak istediğiniz eserleri kimseden destek almadan çalabilirsiniz. Atölyemiz alanında uzman eğitmenlerimizin ve bizim sizlere tavsiyemiz öğrendiğiniz bilgilerin kalıcı olması için nota bilgisine başlayarak kendinizi geliştirmenizdir.

Piyano kursu günü ve saatleri sizin insiyatifinizdedir. Eğitim almak istediğiniz gün ve saatte yapılmaktadır.
İzmir Piyano kursu kayıtları sürekli olarak devam etmektedir.
Bornova’da uygun fiyatlı Piyano kursu edinmek isteyenler ücretsiz deneme dersine gelebilirler. Bu ders sürecinde piyanoya olan yatkınlığını görebilirsiniz.
Yazımızı mutlaka sonuna kadar takip edin, bu yazıyla birlikte mutlaka merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabileceksiniz.

 

 


 

Piyano Kursunun Faydaları


piyano kursunun faydalarıPiyano eğitimi özellikle çocuk yaştaki bireylerin bedensel ve sosyal gelişimlerini olumlu yönde etkilemektedir. Ancak bu durum piyanoya çocuk yaşta başlanır demek değildir. Piyano dersi almanın yaşı yoktur. Zira müziğin yaşı yoktur. Günlük hayatın stresinden uzaklaşıp sosyal bir ortama dahil olmak için dahi piyano kursu alabilirsiniz. Her yaştan insanın bulunduğu Piyano kurslarımıza gelip deneme dersine katılmanızı tavsiye etmekteyiz.

Piyano kursu almak isteyenlerin en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi de piyano kursunda şarkı çalmayı öğrenebilecek miyim sorusu olmuştu. İzmir Bornova Piyano kursu olarak sizlere yüzlerce yaşı öğrenebilmenizi vaat etmekteyiz.

Piyano çeşitleri nelerdir sorusunu soranlar için duvar tipi ve salon tipi olmak üzere iki türü olduğunu söyleyebiliriz. Duvar tipi piyano diktir. Ev gibi ortamlar için uygundur. Kuyruklu ise konser salonları ve benzeri yerler için uygundur.
Piyano İtalyancada Piyano forte olarak söylenmiştir. Hafif ve güncü manasına gelmektedir.

 


 

Piyano Kursu Programı Nasıldır?


kısa sürede piyano öğrenmekPiyano kursumuzda ders programı kişiye göre hazırlanmaktadır. Kişinin beklentilerine uygun olarak dizayn edilen kurs programında asla sizin arzu etmediğiniz uygulamalar yer almaz.

Okul ya da iş saatleriniz nedeniyle piyano kursumuza katılamayacağınızı düşünüyorsanız bu konuda endişe etmenize hiç gerek yok! Sizler için derslerimizin gün ve saatlerini okul veya iş saatlerinize göre en uygun boş zamanlarınıza göre ayarlıyor ve sizler için en verimli çalışma takvimini çıkartıyoruz. Bu sayede hem boş vaktinizi hayalini kurduğunuz piyano eğitiminiz için değerlendirmiş hem de sanat atölyemizde eğlenceli bir sosyal ortamda harika zaman geçirmiş olacaksınız! Bu yüzden piyano dersi İzmir Bornova da sanat atölyemizi ziyarete gelirseniz sizlerle birlikte programınızı belirleyebiliriz.

Piyano derslerinde piyano teknikleri, gam çalışmaları, arpej çalışmaları, akor kurulumları üzerine çalışmalar yapılmaktadır. Bununla birlikte temel müzik bilgisi verilmekte nota bilgisi ve nota okuma, bunun yanında armoni bilgisi gibi bilgiler verilmektedir.

Piyano Kursu Günü ve Saati Ne zaman?

Sizin için ne zaman uygunsa kurs da o zaman verilir. Kursumuz haftanın 7 günü açıktır. Saat sabah 09:00’dan akşam saat 23:00’e kadar açık olan kursumuza istediğiniz zaman gelebilirsiniz. Kursumuz bünyesinde haftanın 7 günü ders alma şansınız bulunmaktadır

 

 


Piyano Kursuna Başlamak için En erken yaş kaçtır?


Bu konudaki genel ortak görüş piyanoya başlamak için en erken yaşın 5 olduğu şeklindedir. Ancak tabii ki bu öğrenciye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu süreçte ailenin eğitim alacak kişiye vereceği destek de çok önemlidir.

İzmir Bornova’da uygun fiyatlı piyano kursu veren kurumumuzda bütçenize uygun eğitim almanız mümkündür. Bornova İzmir Piyano kursu ile dilediğiniz zaman ve saatte eğitim alabilirsiniz. Eğitim programı tamamen şahsınıza yönelik olarak hazırlanmaktadır. Kurs süreci sonunda 100’lerce şarkıyı çalabilecek duruma gelebilecek kendi gelişiminizi net olarak görebileceksiniz.
Hangi yaşta olursanız olun, ister büyük ister küçük piyano öğrenmenin yaşı asla olamaz.

Eğer piyano kursu almak istiyorsanız piyano kursu almak için uygunsunuz demektir. Bornova Uygun Fiyatlı piyano kursu araştıranlar da mutlaka ama mutlaka telefon numaralarımızdan bizi arayarak ulaşmalı merak ettikleri soruları bizlere iletmelidirler.

 


Ücret bilgisi almak için lütfen telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçin.
İzmir Bornova Özel Piyano Dersi | Bornova Piyano Kursları | İzmir Özel Piyano Kursu | İzmir’de Uygun fiyatlı piyano kursu