Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Piyano Kursu İzmir | Bornova’da Öncü Piyano Eğitimi Uygun Fiyat Seçeneği İle Sizlerle

İzmir'de Sanatın Kalbi

Piyano kursumuz hakkında daha detaylı bilgi almak, ücretsiz bire bir deneme dersine katılıp eğitmenlerimizle tanışmak ve piyano kursu fiyatlarımızı öğrenmek isterseniz bizimle iletişime  geçebilir ya da Bornova’da yer alan merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

        Piyanona Hakkında Her Şey


Piyano sesi insana huzur veren, yerine göre coşkulu, yerine göre ise hüzünlü, çalanın vermek istediği duyguyu üstün bir şekilde yansıtan harika bir enstrümandır. Pek çok ünlü beste öncelikli olarak piyano ile bestelenmiştir.

10 parmağın da efektif bir şekilde kullanılmasını gerektiren bu efsanevi ensturumanı çalmayı öğrenmek zannettiğiniz kadar zor olmayabilir.

Bugüne kadar milyonlarca bestelerin yazımına öncülük etmiş 10 parmağın onunun da efektif bir biçimde kullanıldığı tam 88 tuştan meydana gelen piyano, klasik müzikten rock müziğe solo performanslardan orkestralara her alanda kullanılabilen yönlü bir enstrümandır. Müziğin her türünde akla gelen ilk enstrüman olan piyano, İtalyanca ’da hafif ve kuvvetli anlamına gelen Pianoforte ile isimlendirilmiştir.

Piyano Çeşitleri ve Piyanonun Özellikleri

18.yüzyıl İtalya’sında Batolomea Cristofori tarafında üretilen piyano, üzerinde 52 beyaz tuş ve 36 siyah tuş ile toplam 88 tuşa yer veriyor. Beyaz tuşlar ana notaları temsil ederken, aralarda kalan küçük siyah tuşlar ise notalar diyez ve bemol ile ifade edilecekse kullanılıyor. Yine piyanonun en sol kısmında yer alan tuşlar pes ses verirken sağa doğru ilerledikçe sesler tizleşmekte. Piyanonun alt kısmında yer alan pedallar ise çıkan ses titreşimini kontrol ederek etkin olma süresini ayarlayabiliyor.

İlk olarak ses tahtası ve telleri çevreleyen bir kasadan oluşan akustik piyanolar, ahşap kasasının çıkan sesi geniş bir alana yayması ve yüksek ses vermesiniz sağlarken mekanik tuş sistemleri ile uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanılabilmektedir.

Son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan ve özellikle hobi olarak piyano çalanların evlerinde yer verdiği dijital piyanolar ya da konsol tipi piyanolar ise akort yapılmaya ihtiyaç duyulmadan, ses düğmeleri ve kulaklık çıkışları ile her ortamda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Piyanolar, duvar tipi piyano ve salon tipi olmak üzere kullanılabilirliğine göre ikiye ayrılıyor. Dik ve küçük kasalı olan duvar tipi piyano evlerde ve müzik kurslarında rahatlıkla kullanılabilirken, salon tipi ya da kuyruklu piyano ise konser salonları ve resitallerde kullanılmak amacıyla tercih edilir.

Fırat Cantekin Müzik olarak piyano derslerimiz bilgisayarlı sınıflarımızda özel ders şeklinde yapılmaktadır. Bire bir eğitimin verildiği piyano kurslarımızda hem çocuklar hem de yetişkinler için eğitim verilmektedir. Dersin ne zaman ve hangi saat yapılacağına kursu alan kişi karar vermektedir.

Fırat Cantekin Piyano Kursu Ayrıcalıkları Nelerdir?

Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu olarak sağladığımız M.E.B. onaylı eğitimler ile İzmir’in ulaşımı en kolay bölgelerinden Bornova’da konservatuvar mezunu öğretmenlerimiz ile piyano kursu veriyoruz.

Kişiye özel olarak hazırladığımız kurs programlarını istediğiniz gün ve saate uygun olacak biçimde bire bir dersler halinde hazırlıyoruz. Temel nota eğitimi ile başladığımız derslerde, dilerseniz pratik yapmak ve çalışmalarınızı devam ettirmek adına kurs merkezimizde bulunan piyanolardan ücretsiz faydalanabiliyorsunuz.

Piyano Çalmayı Öğrenmek Oldukça Eğlenceli ve Kolay!


izmir bornova uygun fiyatlı piyano kursu Profesyonel eğitmenlerimizle birlikte her yaşa ve her tarza yönelik programlarımız mevcuttur. ÖZEL FIRAT CANTEKİN MÜZİK KURSU haftanın 7 günü açıktır. İstediğiniz gün ve saatte bize ulaşmanız mümkündür. Kursumuz Bornova’da olmasına karşın İzmir’in her yerinden rahatça ulaşmanız mümkündür.Piyano eğitmenlerimizin tamamı konservatuar eğitimi almış eğitimli piyano eğitmenleridir.

Piyano kursları kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Bu kursun temel amacı öğrenciyi en kısa sürede başarıya ulaştırmaktır.

Piyano Kursu Hakkında Merak Edilen Sorulara Cevaplar

Piyano kursu fiyatları ne kadar?

Piyano kurslarının fiyatları öğrencinin seviyesi, aylık alacağı ders sayısı ve ders süreleri gibi etmenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ücretsiz katılabileceğiniz deneme dersleri ile hem kurs ortamını tanımış olur hem de piyano eğitmenleri ile detaylıca konuşarak aklınızdaki tüm soruların cevabını alabilirsiniz.

Nota bilgim olmadan piyano öğrenebilir miyim?

Piyano nota bilgisinin yanı sıra tuşları üzerinden ezber yapılarak çalınabilecek müzik enstrümanları arasında yer almaktadır. Ancak piyano tuşları üzerinden yapacağınız ezberler yalnızca birkaç parçadan öteye gidemeyecektir. Bu nedenle piyanoda ustalaşmak için mutlaka nota öğrenmeniz gerekecektir. Piyano öğretmenlerimiz tarafından sağlanan temel nota eğitimini günlük sadece 5 ila 10 dakika arasında tekrar ederek notaları kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz.

Ne kadar sürede piyano çalmayı öğrenebilirim?

Piyano çalmayı öğrenme süresi kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte eğitmenlerimizin önerdiği pratikleri düzenli olarak uygulayarak kursunuzun ilk ayının sonunda tuşede bulunan notaların yerlerini kalıcı olarak öğrenebilirsiniz.  Tuşe hakimiyetini sağlayıp nota okumayı da öğrendikten sonra eğitiminizin yaklaşık 3. ayının sonunda piyano parçalarını çalmaya başlayabilirsiniz.

Piyano kursuna başlamak için evimde piyano olması gerekir mi?

Piyano kursuna başlamak için evininizde bir piyano olması gerekmemektedir. Kurs merkezimizde alacağınız piyano derslerinizin yanı sıra arzu ettiğiniz zaman pratiklerinizi gerçekleştirebileceğiniz farklı çeşitlerde piyanolar bulunmaktadır. Eğitiminizin ilerleyen dönemlerinde ise evde yapacağınız çalışmalar için bir elektronik klavye edinmeniz yeterli olacaktır.

Piyano öğrenmek zor mudur? Piyano öğrenmenin yaşı var mıdır?

Piyano öğrenmenin yaşı olmamakla birlikte çocuklar için 5 yaş piyanoya başlamak için en erken yaş olarak tavsiye edilir. Düzenli ve disiplinli bir çalışma ile piyanoda oldukça popüler olan parçaları kurstaki üçüncü ayınızın sonunda çalmaya başlayabilirsiniz.

Piyano alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar nelerdir?

Piyano satın alırken öncelikle tınısını dinlemeli ve tuş hassasiyetini kontrol etmelisiniz. Kursumuzdaki konservatuvar mezunu eğitmenlerimizin önereceği marka ve modellerden bütçenize uygun olan duvar tipi ve her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz kulaklık çıkışları olan dijital bir piyanoyu tercih edebilirsiniz.

Neden piyano çalmalıyım?

Piyanonun tınısının kişide oluşturduğu hazzın yanı sıra el ve göz koordinasyonunu geliştirip benin aktif olarak çalışmasını sağladığı bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Piyano kursu programı nasıl belirleniyor?

Piyano kursumuzun ders programları öğrencilerimizin istediği gün ve saatlerde olacak şekilde bire bir eğitim halinde hazırlanmaktadır. Bu sayede çalışan ya da öğrenci olan kişiler günlük yaşantılarından geri kalmadan eğitimlerine devam edebilmektedirler.

Piyano kursuna kayıt dönemi var mı?

Piyano derslerimiz bire bir eğitimler halinde yapıldığından kursun herhangi bir kayıt dönemi olmamakla birlikte, yıl boyunca dilediğiniz zamanda size en uygun gün ve saatlerde olacak şekilde eğitime başlayabiliyorsunuz.

Piyano kursları grup şeklinde mi yapılıyor?

Piyano kursları eğitim merkezinin derslerine bağlı olarak hem grup halinde hem de bire bir dersler şeklinde yapılabiliyor. Tavsiyemiz 10 parmağının her birinin aktif olarak kullanılması gereken piyanoda özellikle de yeni başlayanların bireysel ders alarak birinci ayın sonunda piyanoya rahatlıkla alışması.

Piyano Kursunun Faydaları


piyano kursunun faydalarıPiyano eğitimi özellikle çocuk yaştaki bireylerin bedensel ve sosyal gelişimlerini olumlu yönde etkilemektedir. Ancak bu durum piyanoya çocuk yaşta başlanır demek değildir. Piyano dersi almanın yaşı yoktur. Zira müziğin yaşı yoktur. Günlük hayatın stresinden uzaklaşıp sosyal bir ortama dahil olmak için dahi piyano kursu alabilirsiniz. Her yaştan insanın bulunduğu Piyano kurslarımıza gelip deneme derslerimize katılabilirsiniz.

Piyano Kursu Programı Nasıldır?


Piyano kursumuzda ders programı kişiye göre hazırlanmaktadır. Kişinin beklentilerine uygun olarak dizayn edilen kurs programında asla sizin arzu etmediğiniz uygulamalar yer almaz.

Okul ya da iş saatleriniz nedeniyle piyano kursumuza katılamayacağınızı düşünüyorsanız bu konuda endişe etmenize hiç gerek yok! Sizler için derslerimizin gün ve saatlerini okul veya iş saatlerinize göre en uygun boş zamanlarınıza göre ayarlıyor ve sizler için en verimli çalışma takvimini çıkartıyoruz. Bu sayede hem boş vaktinizi hayalini kurduğunuz piyano eğitiminiz için değerlendirmiş hem de sanat atölyemizde eğlenceli bir sosyal ortamda harika zaman geçirmiş olacaksınız!

kısa sürede piyano öğrenmek

Piyano Kursu Günü ve Saati Ne zaman?

Sizin için ne zaman uygunsa kurs da o zaman verilir. Kursumuz haftanın 7 günü açıktır. Saat sabah 09:00’dan akşam saat 23:00’e kadar açık olan kursumuza istediğiniz zaman gelebilirsiniz. Kursumuz bünyesinde haftanın 7 günü ders alma şansınız bulunmaktadır


Piyano Kursuna Başlamak için En erken yaş kaçtır?


Bu konudaki genel ortak görüş piyanoya başlamak için en erken yaşın 5 olduğu şeklindedir. Ancak tabii ki bu öğrenciye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu süreçte ailenin eğitim alacak kişiye vereceği destek de çok önemlidir.