Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

İzmir Bateri Kursu

İzmir'de Sanatın Kalbi

Bateri Kursu ile Uygun Fiyata Verimli Bateri Dersi Sizi Bekliyor!

bateri krusu izmir

Günlük hayatın stresini atıp hayatına eğlence ve ritim katmak isteyen herkesin Fırat Cantekin Müzik Kursu ailesinin bir parçası olmaya davet ediyor! Siz de bu özgür ruhlu enstrüman bateriyi öğrenmek için bizimle iletişime geçerek, ücretsiz deneme dersi randevusu alabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz imkanlar; 

  • İzmir’de uygun fiyatlı ve eğlenceli bateri dersleri
  • En pratik ve verimli yoldan bateri öğrenmek
  • %100 bateri öğrenme garantisi
  • M.E.B onaylı sertifika

Bateri kursu yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda bateri öğrenmek ve bateri dersi hakkında aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını bulmuş olacaksınız.

Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek atölyemizde düzenlenen etkinlik ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Instagram | Facebook | WhatsApp

Bateri Çalmanın Zevkine Varın!


izmir bornova bateri kursları

Neden Bateri Çalmalıyım?

Havalı görüntüsü ve tok sesiyle insanı kendine hayran bırakan, şarkıların vazgeçilmez ritmi olan, insanın bütün stresini atmasını sağlayan bu güzel enstrümanı öğrenmek için daha fazla beklemeyin! Kendinize bir iyilik yapın ve ruhun gıdası olan müziği hayatınızın bir parçası haline getirerek bateri öğrenin.

Fırat Cantekin Müzik Kursunda, hobi amaçlı bateri dersi alan öğrenci ya da iş sahibi çoğu kişinin asıl amacı günlük hayatın stresini atıp kendilerine eğlenebilecekleri bir alan yaratmak oluyor. Bizler de öğrencilerimizin bu isteğini karşılayarak, bateri dersinden mutlu ve streslerini atmış bir şekilde ayrılmalarını sağlıyoruz.

Bateri Dersi Programı

Bateri derslerimiz alanında uzman, konservatuar mezunu eğitmenler tarafından profesyonel şekilde verilmektedir. Temel bateri eğitimi aldıktan sonra eğitmenimiz sizin yeteneğinizin ve ilginizin olduğu tarzda ilerleyebileceğiniz bir yol çizecektir. Amacımız sizin eğlenirken aynı zamanda teorik ve pratik bateri bilgisini en iyi şekilde alabilmenizdir.


izmir bateri kursları

Bateri Kursu Gün ve Saatleri

Bateri derslerimizin gün ve saatleri ders alan kişinin uygun olduğu zamanlara göre ayarlanır. Okul ya da iş saatleriniz nedeniyle bateri dersi alamam diye dert etmenize gerek yok. Haftanın 7 günü açık olan sanat atölyemizde aldığınız derslerin gün ve saatleri kişiye özel olarak ayarlanmaktadır.

Bateri Kursu Etkinlikleri

Hem sosyalleşip hem bateri çalmayı öğrenin!  Sanat atölyemizde yan flüt, keman, çello, gitar, klarnet, bağlama, piyano, saksafon gibi diğer enstrüman eğitimlerini alan öğrencilerimizle grup çalışmaları yapabilir hatta müzik grubu bile kurabilirsiniz! Ayrıca atölyemizce düzenlenen yıl içi ve yıl sonu konser etkinliklerinde yer alarak sahneye çıkma deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bateri Hakkında Detaylı Bilgiler 

Bateri Nedir?

Günümüzde rock müzikten pop müziğe caz müzikten metal müziğe birçok farklı türde hem orkestra içerisinde hem solo olarak kullanılan bateri davullar ve zillerden oluşup vurmalı çalgılar ailesinin bir üyesidir. Fransızca ’da davul anlamına gelen bateri, çoğunlukla parçalara ritim tutmak için kullanılır.  Birçok farklı tekniğin bir arada kullanıldığı bateri hız, denge ve kondisyonu bir arada kullanmayı gerektiren bir enstrümandır.

Bateri Çeşitleri ve Baterinin Özellikleri

Standart bir bateri isimleri bas davul (cross/kick), floor tom (bass tom), tom 2, tom 1 ve trampet (snare drum) olan 5 farklı davul ve hi-hat ve ride isimli 2 zilden oluşmaktadır. İsteğe göre ek bir davul ya da zil daha ilave edilebilmektedir.

Bateri çalmak için kısaca, davula bağlı olan sağ taraftaki pedala basılarak ses alınır. Sol ayağınız ise hi-hat zilinin pedalına basalar zillerin ses çıkarmasını sağlar. Ayaklarınız olduğu gibi aynı şekilde iki elinizle de aktif bir biçimde baget sopalar ile zil de davullara bularak ritim çıkarmalısınız. Farklı müzik türlerine göre boyutları değişen bagetler yerine yine fırça ve tokmaklar da kullanılabilir.

Bateri takımı yalnızca zillerden değil trampet sehpası, hi-hat sehpası, zil standı ve bas davul pedalından meydana gelmektedir. Hem ellerin hem de ayakların sürekli olarak aktif bir biçimde kullanıldığı bateri, çoğunlukla orkestranın ritmini oluşturduğundan doğru hızı yakalamak için düzenli metronom çalışmaları yapılmalı ve teknikler düzenli olarak tekrar edilmelidir.

Günümüz teknolojisi ile klasik akustik baterilerin yanında elektronik bateriler de yer almaktadır. Yeni üretilen elektronik bateriler “pad”ler biçiminde üretilir ve özellikle ev ortamında gürültü yapmadan bateri çalmak isteyenler için kulaklığa ses vererek elektronik ortamda ses oluşmasını sağlar.

Fırat Cantekin Bateri Kursu Ayrıcalıkları Nelerdir?

Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu olarak İzmir’in en güzel ve tüm toplu taşıma araçlarına kolay ulaşılabilir bölgelerinden Bornova’da konservatuvar mezunu profesyonel öğretmenlerimiz ile M.E.B onaylı eğitimler vermekteyiz.

Kurs merkezinde yer alan bateriden ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz derslerimiz, özel olarak istediğiniz gün ve saatte yapılmaktadır. Temel nota eğitiminin de verildiği bateri derslerimizde isteğe göre M.E.B onaylı sertifika verilmektedir. 


Bateri Kursu İzmir Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bateri kursu fiyatları ne kadar?

Bateri kurslarının fiyatları öğrencinin seviyesi, aylık alacağı ders sayısı ve ders süreleri gibi etmenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ücretsiz katılabileceğiniz deneme dersleri ile hem kurs ortamını tanımış olur hem de bateri eğitmenleri ile detaylıca konuşarak aklınızdaki tüm soruların cevabını alabilirsiniz.

Baterim olmadan bateri kursuna gidebilir miyim? Evde nasıl bateri çalışabilirim?

Elbette bateri sahibi olmadan bateri kursuna gidebilirsiniz. Bateri fiyatları yüksek olması ya da yüksek sesi sebebiyle bateri satın almak sizin için zor olabilir. Bu sebeple bateri dersleriniz dışında bateri çalışmaları yapmak için atölyemizdeki bateriyi kullanabilirsiniz.

Bunun dışında eğer evde de bateri çalışmak istiyorsanız bateriye göre biraz daha uygun fiyatlı ve daha az ses yapan bateri padleri satın alabilir ve evde bateri çalışmaları yapabilirsiniz.

Bateri alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar nelerdir?

Bateri satın alırken öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken akustik bateri mi elektronik bateri mi tercih etmek istediğiniz. Eğer ev ortamında pratik yapmak için bateri almak istiyorsanız elektronik bateri, bir grup veya orkestra ile çalışacaksanız ise akustik bateri almanızı öneririz. Onun dışında çalmak istediğiniz müzik türüne göre baterinize yeni davul ve zil gibi ekipmanlar ekletebilirsiniz. Baterinin diğer tüm detayları için ise öğretmeninizden detaylı destek alabilirsiniz.

Ne kadar sürede bateri çalmayı öğrenebilirim?

Bateri çalmayı öğrenme süresi temel bilginize ve pratiklerinize bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterecektir. El ve ayak koordinasyonu isteyen bateri, düzenli olarak metronom ve el, sağ ayak, sol ayak tekniklerini çalışmayı gerektirir. Hem solo hem de grup halinde yapacağınız düzenli çalışmalar ile kursa başladığınız 3. ayın sonunda bateri ile basit parçalar çalabilecek seviyeye gelebilirsiniz.

Bateri öğrenmek zor mudur? Bateri öğrenmenin yaşı var mıdır?

Bateri öğrenmenin yaşı olmamakla birlikte çocuklar için fiziksel yapısına göre değişiklik gösterip genellikle 5 yaş alt sınır olarak kabul edilmektedir. Bateri, el-ayak koordinasyonu gerektirdiğinden birçok müzik aletine göre çalması daha zor enstrümanlardan kabul edilmektedir. Bu nedenle bateri kursuna başladıktan sonra yalnızca derslere değil, merkezimize gelerek ücretsiz faydalanabileceğiniz bateriler ile düzenli olarak çalışmalar yapmanız gerekir.

Nota bilgim olmadan bateri öğrenebilir miyim?

Bateriye ilk olarak başladığınızda ezber yöntemi ile ritim yaratmanız mümkündür. Ancak parça çalmaya başlamak ve bir müzik grubunda ritim tutmak için üst düzey nota bilgisine sahip olmanız şarttır. Kursumuzda bateri derslerinin yanı sıra konservatuvar mezunu eğitmenimiz tarafından verilecek temel nota eğitimini düzenli olarak tekrar ederek kısa süre içerisinde nota okumayı öğrenebilirsiniz.izmir bornova bateri kursları

Bateri Kursumuza ulaşım kolay mı?

Sanat atölyemizin merkezi konumu sayesinde Gaziemir, Hatay, Narlıdere, Güzelbahçe, Buca, Karşıyaka, Alsancak gibi İzmir’in her yerinden öğrencilere sahibiz. Siz de ister özel aracınızla ister otobüs metro gibi toplu taşıma araçlarıyla atölyemize kolayca ulaşabilirsiniz.


Bateri kursu programı nasıl belirleniyor?

Bateri kursumuzun ders programları öğrencilerimizin istediği gün ve saatlerde olacak şekilde bire bir eğitim halinde hazırlanmaktadır. Herhangi bir sebepten ötürü katılım gösteremediğiniz durumlarda, başka bir gün ve saatte ayarlama yapılarak derslerden geri kalmamanız sağlanır.

Bateri kursuna kayıt dönemi var mı?

Bateri derslerimiz bire bir eğitimler halinde yapıldığından kursun herhangi bir kayıt dönemi olmamakla birlikte, yıl boyunca dilediğiniz zamanda size en uygun gün ve saatlerde olacak şekilde eğitime başlayabiliyorsunuz

Bateri dersleri grup şeklinde mi yapılıyor?

Bateri oldukça emek ve dikkat gerektiren bir enstrüman olduğundan, en kısa sürede parça çalmaya başlayabilmeniz adına kurslarımızı tecrübeli eğitmenlerimiz ile bire bir ders şeklinde gerçekleştirmekteyiz.

Bu havalı ve özgür ruhlu müzik aletini öğrenmek ve günlük hayatın stresini bateri çalarak geride bırakmak için siz de ailemizin bir parçası olun!