Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

İzmir’de Elektro Gitar Eğitimi

İzmir'de Sanatın Kalbi

Fırat Cantekin Müzik Kursu ile Kolayca Elektro Gitar Öğrenin!

elektro gitar kursu izmir

Fırat Cantekin Müzik Kursu  olarak en pratik yoldan elektro gitar öğrenmek isteyen herkesi ailemizin bir parçası olmaya davet ediyoruz. Sizlere sunduğumuz imkanlardan bazıları;

  • İzmir’de uygun fiyatlı elektro gitar kursu
  • %100 öğrenme garantisi
  • Eğlenceli ve verimli elektro gitar dersleri
  • M.E.B onaylı sertifika

Ücretsiz deneme dersi randevusu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek atölyemizde düzenlenen etkinlik ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Instagram | Facebook | WhatsApp

Kısa Sürede Sonuç Odaklı Eğitim!


izmir elektro gitar kursları

Elektro gitar günümüzde rock müzik başta olmak üzere birçok müzik türünde tercih edilmesi nedeniyle gittikçe popülerleşen bir enstrüman olmuştur.

Elektro gitar ders programımızın öğrencimizin ilerlemek istediği tarz doğrultusunda belirlenmektedir. Temel elektro gitar eğitimi aldıktan sonra eğitmenimizle beğendiğiniz gitarist ve müzik türlerini paylaştığınızda size bir yol çizecek ve elektro gitar eğitiminize bu yoldan devam etmiş olacaksınız.

Alacağınız eğitim sürecinde; elektro gitar öğrenmeye yönelik beceri, teknik ve bilgi öğrenilmekte ve öğrencilerin müziği anlama, yorumlama ve müzik bilgisi edinme gibi davranışları da sağlamaktadır. Bu eğitim sürecinin verimli gerçekleşmesi, öğrencinin elektro gitar çalmayı geliştirebilmesi ve iyi hazırlanmış bir eğitim, kurs programına bağlıdır. Sanat merkezimizde vermiş olduğumuz eğitim aynı zamanda müzik teorisi ve solfej eğitimiyle de desteklenmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan tecrübeli ve yetenekli hocalarımızın kurslarına katılarak, aldığınız eğitimi profesyonel bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Elektro Gitar Hakkında Her Şey! 

Günümüzde rock müzik ve Batı müziği başta olmak üzere tüm müzik türlerinde kullanılan başlıca enstrümanlardan olan elektro gitar ya da elektrik gitarlar, geniş kullanım yelpazesi ile orkestralarda sıkça tercih edilmektedir. İlk olarak 1960’lı yıllarda kullanılmaya başlanan elektro gitarlar, üzerinde ses deliği bulunmayıp manyetikleri sayesinde sesi elektrik akımına çevirip ardından bir amplifikatör (yükselteç) ile de bu elektrik akımını farklı seviyelerdeki seslere dönüştürür. Ses sinyallerinin değiştirilebilir olması ve oldukça yüksek seviyelere aktarılabilmesi nedeniyle özellikle de 1980’li yıllarda üretilen süperstrat modeller başta olmak üzere en çok kullanılan enstrümanlar arasında hızla yükselen elektro gitarlar, boş gövdeli ve katı gövdeli olmak üzere ikiye ayrılırlar.

Elektro Gitar Türleri ve Manyetik Çeşitleri

Klasik gitarlara göre çok daha dolu bir sese sahip olan elektro gitarlar, seslerini bir amfi yardımı ve üzerinde yer alan manyetikler sayesinde dışarıya iletir. Cihazın gücü ve kapasitesi yükseldikçe artan ses seviyesi ile elektro gitarın kullanılacağı tarza uygun manyetiklerden yararlanılmalıdır. Örneğin yumuşak bir ton için single manyetiklerden yararlanırken daha sert türler için ise EMG tarzı manyetikler kullanmalısınız.

  • Boş Gövdeli Elektro Gitarlar

Archtop olarak da adlandırılan boş gövdeli elektro gitarlar kıvrımlı üst yüzeyleri ve geniş görünümünün yanı sıra herhangi bir amplifikatör (yükselticiye) ihtiyaç olmadan, sesin gitarın gövdesinde yankılanarak yüksek tonlamalarda çıkmasını sağlar. 1890 yılında Gibson firması tarafından tasarlanan boş gövdeli elektro gitarların ağırlığı daha hafif olup isteğe başlı olarak amplifikatörler ile de kullanılabilir.

  • Katı Gövdeli Elektro Gitarlar

Boş gövdeli elektro gitarlara göre çok daha ince yapılı ancak ağır olan katı gövdeli elektro gitarlarda ise sesin yükselmesi için mutlaka bir amplifikatöre ihtiyaç vardır. En bilinen katı gövdeli elektro gitarlara dünyaca ünlü Les Paul, İbanez firmasının RG modeli, Fender firmasının Sratocaster modeli, PRS firmasının Custom 22 ve 24 modeli gibi birçok markayı örnek gösterebiliriz.

Fırat Cantekin Elektro Gitar Kursu Ayrıcalıkları Nelerdir?

Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu, M.E.B onaylı eğitimleri ve profesyonel eğitmenleri ile İzmir Bornova’nın merkezinde kişiye özel hazırlanan programlar ile enstrüman eğitimi vermektedir.

Arzu ettiğiniz gün ve saate göre Temel Nota Eğitimi’nden başlayan derslerimiz temel elektro gitar eğitimi ile devam eder ve ilerlemek istediğiniz tarz doğrultusunda şekil alır. Derslerimizde elektro gitar öğrenmeye yönelik beceri ve teknik bilgi verilmesinin yanı sıra müziğin anlanıp yorumlanması üzerine durulur.

Müzik teorisi ve solfej eğitimi ile desteklediğimiz elektro gitar derslerimizde gerekli armonik eğitim de sağlanarak kısa süre içerisinde istediğiniz tarzda elektro gitar çalmaya başlayıp dilerseniz de M.E.B onaylı sertifikanızı alabilirsiniz.

 Elektro Gitar Kursu Etkinlikleri

 Öğrencilerimiz atölyemizde düzenlenen doğaçlama çalışmaları, gitar bakımı eğitimleri gibi birçok etkinliğe ücretsiz katılabilirsiniz.

Ayrıca akustik gitar, keman, piyano, çello, yan flüt, bateri, klarnet dersleri alan diğer öğrencilerimizle grup çalışmaları yapıp, hatta müzik grubu kurabilirler. Üstelik sanat merkezimizde eğitim alan öğrenciler yıl içinde ve yıl sonunda düzenlediğimiz konser etkinliklerinde yer alabilir ve sahne deneyimi yaşayabilirbilirsiniz.


Elektro Gitar Kursu İzmir Hakkında Sık Sorulan Sorular

Elektro gitar kursu fiyatları ne kadar?

Bas gitar kurslarının fiyatları marka çeşitlilik göstermekle birlikte önemli olan alacağınız derslerden maksimum fayda sağlamak için profesyonel eğitmenler ve verilen eğitimin kalitesi çok daha önemlidir. Ücretsiz katılabileceğiniz deneme dersleri ile hem kurs ortamını tanımış olur hem de elektro gitar eğitmeni ile detaylıca konuşarak aklınızdaki tüm soruların cevabını alabilirsiniz.

Nota bilgim olmadan elektro gitar öğrenebilir miyim?

Elektro gitar öğrenmek için nota bilginizin olması gerekiyor. Müzik kursumuz sıfırdan elektro gitar öğrenmek isteyenlere sağladığı temel nota eğitimi ile elektro gitarın yanı sıra müziği anlayabileceğiniz solfej eğitimini de sağlıyor.

Ne kadar sürede elektro gitar çalmayı öğrenebilirim?

Elektro gitar çalmayı öğrenme süresi elbette kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Temel elektro gitar eğitimi aldıktan sonra, düzenli pratik ve profesyonel eğitmeninizin yönlendirmesi ile de istediğiniz türden parçaları çalabilmeniz yalnızca 3-4 ders sürecektir.

kısa sürede elektro gitar çalmak

Nota bilgim olmadan elektro gitar öğrenebilir miyim?

Elektro gitar öğrenmek için nota bilginizin olması gerekiyor. Müzik kursumuz sıfırdan elektro gitar öğrenmek isteyenlere sağladığı temel nota eğitimi ile elektro gitarın yanı sıra müziği anlayabileceğiniz solfej eğitimini de sağlıyor.

 Ne kadar sürede elektro gitar çalmayı öğrenebilirim?

Elektro gitar çalmayı öğrenme süresi elbette kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Temel elektro gitar eğitimi aldıktan sonra, düzenli pratik ve profesyonel eğitmeninizin yönlendirmesi ile de istediğiniz türden parçaları çalabilmeniz yalnızca 3-4 ders sürecektir.

Elektro gitar sahibi olmadan elektro gitar kursuna gidebilir miyim?

Özellikle başlangıç seviyesinde olanlar için kursumuzda elektro gitarlar mevcuttur. Fakat eğitiminizin ilerleyen zamanlarında hem daha fazla pratik yapabilmek hem de yöneleceğiniz tarza ait elektro gitara sahip olabilmek için eğitmenlerimiz ile doğru elektro gitar seçimi hakkında konuşabilirsiniz.

Elektro gitar öğrenmek için önce klasik gitar öğrenmem gerekli mi?

Elektro gitar öğrenmek için klasik gitar bilmek zorunda değilsiniz. Doğru ve yeterli elektro gitar eğitimi ve solfej dersleri ile elektro gitarı klasik gitar öğrenmeden de kolayca çalabilirsiniz. Bas gitar öğrenmenin herhangi bir yaşı yoktur ve zorluğu sizin çalma isteğiniz ve bu doğrultuda harcadığınız çaba ile eşdeğerdir. Çalışmalarınızı düzenli bir şekilde yapar ve eğitmenlerinize kulak verirseniz kısa süre içerisinde bas gitar öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Elektro gitar öğrenmek zor mudur? Elektro gitar öğrenmenin yaşı var mıdır?

Elektro gitar öğrenmenin herhangi bir yaşı yoktur ancak çocuklara ağırlığı fazla olduğu için uzmanlar tarafından belirlenen elektro gitar çalma alt yaş sınırı 9’dur. Elektro gitar çalmanın zorluğu ise teknikleri doğru uygulayıp yapacağınız düzenli pratikler ile yaklaşık bir ay içerisinde geçecektir.


artn more

 Elektro gitar alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar nelerdir?

Ortalama bütçeniz, ne amaçla kullanacağınız, kullanacağınız sürenin uzunluğu, hangi müzik tarzına yöneleceğiniz elektro gitarın fiyatını belirleyen temel unsurlardan olmalıdır. Ancak Cort, Squier, SGR, Ibanez gibi markaların elektro gitarları hem kaliteli yapıları hem de kullanım kolaylıkları ile ilk seviyelerden orta seviyelere kadar kullanışlı olacaktır. Müzikal tecrübenizin gelişimi ile değiştirmek isteyeceğiniz elektro gitarınız, ayrıca amfi ve aksesuarları konusunda ise mutlaka tecrübeli eğitmenlerimize danışmalısınız.

Elektro gitar kursu programı nasıl belirleniyor?

Elektro gitar kursumuzun dersleri öğrencinin istediği gün ve saatlere göre 1 saat olacak şekilde belirleniyor. Bu sayede çalışan ya da öğrenci olan kişiler günlük yaşantılarından geri kalmıyor.

Elektro gitar kursuna kayıt dönemi var mı?

Elektro gitar kursumuzda herhangi bir kayıt dönemi olmamakla birlikte, yıl boyunca dilediğiniz zamanda size en uygun gün ve saatlerde olacak şekilde eğitime başlayabiliyorsunuz.

Elektro gitar kursları grup şeklinde mi yapılıyor?

Elektro gitar kurslarımız kısa süre maksimum bilgiyi paylaşmak, profesyonel eğitmenlerimiz ile bire bir özel ders olacak şekilde hazırlanıyor. Bu sayede elektro gitar dersinizi dilediğiniz gün ve saatte alabiliyorsunuz.