Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

İzmir’de Elektro Gitar Eğitimi

İzmir'de Sanatın Kalbi

İzmir Elektro Gitar Kursu ile Kolayca Elektro Gitar Öğrenin!

elektro gitar kursu izmir

Uygun fiyatlı elektro gitar kursu arayanların ortak tercihi olan İzmir Bornova Elektro Gitar Kursu olarak en pratik yoldan elektro gitar öğrenmek isteyen herkesi ailemizin bir parçası olmaya davet ediyoruz. Sizlere sunduğumuz imkanlardan bazıları;

 • İzmir’de uygun fiyatlı elektro gitar kursu
 • %100 öğrenme garantisi
 • Eğlenceli ve verimli elektro gitar dersleri
 • M.E.B onaylı sertifika

imkanları ile bu enstrümana gönül vermiş herkesin elektro gitar öğrenebilmesini amaçlıyoruz.

Ücretsiz deneme dersi randevusu olmak için 0507 095 82 27 nolu numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek atölyemizde düzenlenen etkinlik ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Instagram | Facebook | WhatsApp

Elektro gitar kursu yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda elektro gitar ve İzmir Elektro Gitar Kursu hakkında aklınızdaki bütün soru işaretlerinin cevabını almış olacaksınız. Sizler için derlediğimiz konu başlıkları şu şekilde:

 • İzmir’de elektro gitar kursu fiyatları ne kadar?
 • Elektro gitarım olmadan elektro gitar dersi alabilir miyim?
 • Nota bilgim olmadan elektro gitar öğrenebilir miyim?
 • Elektro gitar öğrenmek için önce klasik gitar öğrenmek gerekir mi?
 • Elektro gitar çalmayı ne kadar zamanda öğrenirim?
 • Elektro gitar öğrenmenin yaşı var mıdır? Herkes çalabilir mi?
 • İzmir Elektro Gitar Kursu’na ulaşım kolay mı?

İzmir Bornova Elektro Gitar Kusları İle Kısa Sürede Sonuç Odaklı Eğitimin Farkına Varın!


izmir elektro gitar kursları

Elektro gitar günümüzde rock müzik başta olmak üzere birçok müzik türünde tercih edilmesi nedeniyle gittikçe popülerleşen bir enstrüman olmuştur.

Elektro gitar ders programımızın öğrencimizin ilerlemek istediği tarz doğrultusunda belirlenmektedir. Temel elektro gitar eğitimi aldıktan sonra eğitmenimizle beğendiğiniz gitarist ve müzik türlerini paylaştığınızda size bir yol çizecek ve elektro gitar eğitiminize bu yoldan devam etmiş olacaksınız.

Alacağınız eğitim sürecinde; elektro gitar öğrenmeye yönelik beceri, teknik ve bilgi öğrenilmekte; öğrencilerin müziği anlama, yorumlama ve müzik bilgisi edinme gibi davranışları da sağlamaktadır. Bu eğitim sürecinin verimli gerçekleşmesi, öğrencinin elektro gitar çalmayı geliştirebilmesi ve iyi hazırlanmış bir eğitim, kurs programına bağlıdır. Sanat merkezimizde vermiş olduğumuz eğitim aynı zamanda müzik teorisi ve solfej eğitimiyle de desteklenir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan tecrübeli ve yetenekli hocalarımızın kurslarına katılarak Elektro gitar dersi İzmir Göztepe ya da herhangi bir kurumumuzda aldığı eğitimi profesyonel bir boyuta taşıyabilir.

Amacımız size en iyi şekilde elektro gitarı öğretmek olduğu için pratik bilginin yanında teorik ve armonik bilgi de almış olacaksınız.

Elektro Gitar Sesi ve Manyetikler

Elektro gitar, klasik gitara göre daha dolu bir sese sahiptir. Elektro gitar muhteşem sesini bir amfiye bağlanarak üzerinde bulunan manyetikler sayesinde dışarıya vermektedir. Yapmak istediğiniz tarza göre manyetik çeşitleri vardır. Örneğin yumuşak bir ton istiyorsanız single manyetikler doğru seçim olacaktır. Sert müzik için ise EMG tarzı manyetikler uygunudur. Tonlamalardaki farklılık birçok çeşide sahip gitarlar sayesinde oluşur. Elektro gitar hakkında daha fazla bilgi için Elektro gitar dersi İzmir Karşıyaka merkezimizde veya herhangi bir kurumumuzda uzman hocalarımızla görüşebilir, bizlere 0507 095 82 27 nolu kurum hattımızdan ulaşabilirsiniz.

İzmir Bornova Elektro Gitar Kursu Etkinlikleri

Elektro gitar öğrencilerimiz atölyemizde düzenlenen doğaçlama çalışmaları, gitar bakımı eğitimleri gibi birçok etkinliğe ücretsiz katılabilir.

Ayrıca akustik gitar, keman, piyano, çello, yan flüt, bateri, klarnet dersleri alan diğer öğrencilerimizle grup çalışmaları yapıp, hatta müzik grubu kurabilirler. Üstelik sanat merkezimizde eğitim alan öğrenciler yıl içinde ve yıl sonunda düzenlediğimiz konser etkinliklerinde yer alabilir ve sahne deneyimi yaşayabilir.


Elektro Gitar Kursu İzmir Hakkında Sık Sorulan Sorular

-İzmir elektro gitar dersi fiyatları ne kadar?

Elektro gitar dersi İzmir Bornova atölyemizde elektro gitarın teknik dersleri ve müzik eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve fiyatlarımızı öğrenmek istiyorsanız sizin için önerimiz kurumumuza en kısa zamanda misafir olmanız ve ücretsiz deneme derslerimize katılarak hem kendinizi denemeniz hem de alanında uzman eğitmen kadromuzla tanışarak aklınıza takılan soruları yüz yüze bizlere sormanızdır! Böylelikle sizin için uygun eğitim planını birlikte belirleyebilir hem de sanat atölyemizin en iyi fiyatlı fırsatlarından yararlanabilirsiniz! 0507 095 82 27 nolu kurum numaramızı arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Ayrıca eklemek isteriz ki elektro gitarlar kalitesine göre fiyatları farklılık gösterir. Cort, Squier, SGR, Ibanez gibi markaların fiyat performans açısından mantıklı modelleri, elektro gitar çalmaya başladığınızda rahatça kullanmak için uygundur. İkinci el elektro gitar güzel bir seçenek olabilir, temiz kullanılmış bir gitar sıfırı kadar iyi olabilir ve daha düşük bir ücretle sağlayabilirsiniz. Elektro gitar kursu Alsancak  sanat atölyemiz ve uzman hocalarımızca elektro gitar satın alımında size rehberlik etmede hazırız. Aynı zamanda amfi önerisi ve aksesuarları konusunda da size her zaman yardımcı olabilir ve tarzınıza göre bir enstrüman seçmeniz konusunda tecrübelerimizden yararlanabilirsiniz.

-Elektro gitarım olmadan elektro gitar dersi alabilir miyim?

Eğer bütçeniz elektro gitar satın almak için uygun değilse başlangıç için atölyemizdeki elektro gitarı kullanabilirsiniz. Fakat ilerleyen aşamalarda atölye dışında elektro gitar pratikleri yapabilmek için bir elektro gitar satın almanız gerekir. Bu aşamada da “Kendime en uygun elektro gitarı nasıl seçerim?” diye endişe etmenize gerek yok. Eğitmenlerimiz size elektro gitar seçimi konusunda yardımcı olacaktır.

Elektro gitar kursu İzmir Göztepe sanat atölyemiz alanında uzman, birbirinden yetenekli ve tecrübeli hocalarımız ile birlikte alacağınız eğlenceli kurslarımız ile tam performans alabilmeniz için derslerimize zamanında  ve aksatmadan gelmeniz önemli unsurdur. Ve bildiğiniz gibi atölyemizdeki birbirinden farklı ve seviyenize uygun elektro gitarı kullanabilirsiniz. Ancak bu eğitiminizde daha hızlı ilerlemek istiyorsanız size tavsiyemiz iyi bir piyasa araştırması yaptıktan sonra bizlere danışarak seviyenize uygun bir elektro gitar almanızdır. Çünkü bu sayede kurs saatleriniz dışında evinizde de çalışarak daha sıklıkla pratik yapabilir ve istediğiniz sonuçlara daha çabuk ulaşabilirsiniz ancak bu bir gereklilik kesinlikle değildir.

-Elektro gitar öğrenmek için önce klasik gitar öğrenmek gerekir mi?

Hayır böyle bir zorunluluğunuz yok. Klasik gitar çalmadan da elektro gitar çalabilirsiniz. Eskiden uzmanlar elektro gitara başlamadan önce klasik gitarı iyi bir şekilde öğrenmek gerektiğini söylüyorlardı ve öğrencilerini bu şekilde yönlendiriyorlardı. Ancak artık bu görüş değişmiş durumda. Aslında önemli olan, hangi müzik türüyle ilgilendiğiniz. Caz, blues ve rock gibi türlere ilgi duyuyorsanız, gitar çalmaya elektro gitar ile başlamanızda bir sakınca yok. Elektro gitar kursu İzmir Karşıyaka sanat atölyemiz uzman hocalarımız tarafınca elektro gitar çalabilmek için klasik gitar öğrenmek zorunda olmadığınızı savunuyoruz. Doğru eğitim verildiğinde elektro gitar iyi bir başlangıçtır. Önemli olan doğru teknikleri öğrenmektir.

-Ne kadar sürede elektro gitar öğrenebilirim?

Elbette öğrenme süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Eğer düzenli ve istekli şekilde ders dışında elektro gitar pratikleri yapar, elektro gitar derslerine düzenli şekilde devam ederseniz, ortalama 3-4 dersten sonra basit parçaları elektro gitar ile çalabilmeye başlayabilirsiniz.

kısa sürede elektro gitar çalmak

-Nota bilgim olmadan elektro gitar öğrenebilir miyim?

Nota bilgim yok elektro gitar öğrenemem diye endişe etmenize gerek yok. Elektro gitar eğitimi almadan önce eğitmenimiz size temel nota bilgisi de verecektir. Böylece hem öğrenme hızınız artmış olacak hem de dilediğiniz parçayı kolayca elektro gitar ile çalabileceksiniz.

-Elektro gitar kursu programı nasıl belirleniyor?

Okul ya da iş saatleriniz nedeniyle elektro gitar kursumuza katılamayacağınızı düşünüyorsanız bu konuda endişe etmenize hiç gerek yok! Sizler için derslerimizin gün ve saatlerini okul veya iş saatlerinize göre en uygun boş zamanlarınıza göre belirliyor ve sizler için en verimli çalışma takvimini çıkartıyoruz. Bu sayede hem boş vaktinizi hayalini kurduğunuz enstrüman eğitiminiz için değerlendirmiş hem de sanat atölyemizde eğlenceli bir sosyal ortamda harika zaman geçirmiş oluyorsunuz. Bu yüzden elektro gitar kursu İzmir Bornova da sanat atölyemizi ziyarete gelerek birlikte programınızı belirlemek için sizleri bekliyoruz!

 

 


-Elektro gitar kursuna kayıt dönemi var mı?

Hiçbir kursumuz için kayıt dönemi bulunmamaktadır. Dilediğiniz zaman gelip ücretsiz deneme dersimize katılıp kayıt yaptırabilirsiniz. 0507 095 82 27 nolu numaradan bize ulaşarak bu havalı enstrümanı öğrenmek için bir adım atabilirsiniz.

 

-Elektro gitar öğrenmenin yaşı var mı?

“Yaşım geçti ben artık elektro gitar çalamam” diye düşünüp kendinize bahaneler üretmeyin! Dilediğiniz yaşta dilediğiniz enstrümanı öğrenip çalabilirsiniz. Elektro gitar çalmak için de hiçbir yaş sınırı yoktur.

Uzmanlar, çocukların öğrenimi için uygun olan bir üst yaş sınırı belirlemişlerdir. Fakat herhangi bir alt yaş sınırlaması yoktur. Elektro gitarın ağırlığı, klasik ve akustik gitarınkinden fazla olduğundan, sağlıklı ve doğru bir tutuş sağlamak adına en erken 9 yaşında elektro gitarın çalınmaya başlanması önerilmektedir. 9-10 yaşından itibaren her yaşta elektro gitar çalabilirsiniz. Yaş sadece öğrenme hızını, sürenizi etkileyebilir. Öğrenememenize sebep olamaz. Elektro gitar kursu İzmir Hatay merkezimiz ya da herhangi bir kurumumuzda tecrübeli ve nitelikli eğitmenlerimizle beraber azimli bir çalışmayla başarabilirsiniz!

-İzmir Bornova Elektro Gitar Kursu’na ulaşım kolay mı?


artn more

Elektro gitar kursu için mesafeyi dert etmenize hiç gerek yok. Sanat merkezimize Buca, Karşıyaka, Narlıdere, Alsancak, Gaziemir, Güzelbahçe, Göztepe gibi ilçelerden birçok öğrenci gelmektedir. Sanat merkezimizin merkezi konumu sayesinde otobüs metro gibi toplu taşıma araçlarıyla ve özel aracınızla kolayca ulaşabilirsiniz.

-Elektro gitar öğrenmek zor mudur?

Elektro gitar öğrenmek siz enstrümanınıza zaman ayırıp emek verdikçe kolay bir iş haline gelecektir. Eğitmenimiz size en pratik ve kolay yoldan elektro gitar eğitimi vereceği için işiniz daha da kolaylaşacaktır. Derslerinize düzenli şekilde devam edip ders dışı elektro gitar pratikleri yaptığınız takdirde hiçbir şekilde öğrenmede zorluk yaşamazsınız.

Elektro gitarda başlangıç seviyesi çok zamanınızı almaz. Öğretmeninizin sizlere verdiği elektro gitar tekniklerini eksiksiz ve düzenli yaparsanız kişiye bağlı olarak 1-2 ay içinde parça çalmaya başlayabilirsiniz. Elektro gitar dersi İzmir Hatay sanat atölyemizde sizlere takip ettiğimiz ders oldukça basit ve adım adım ilerleyen bir eğitim planı dahilindedir. Öğrencinin sevdiği gitar virtüözleri göz önünde bulundurularak, çalınacak parçalar belirlenir. Her tür müzik türüne hakim olan tecrübeli, alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından alacağınız elektro gitar derslerinde, sizin de çabalarınızla birlikte size bu işi öğreneceğinizin garantisini verebiliriz.

 

-Elektro gitar dersleri grup şeklinde mi yapılıyor?

Aldığınız eğitimden maksimum verimi alıp en iyi şekilde elektro gitar öğrenmenizi amaçladığımız için derslerimiz birebir özel ders şeklinde yapılmaktadır.


 

-Elektro gitar çalmayı biliyorum ama kendimi geliştirmek istiyorum, kursun faydası olur mu?

Halihazırda elektro gitar çalmayı biliyor ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız bir elektro gitar kursu almanızın size büyük faydası olacaktır. Aldığınız derste detaylı teorik ve pratik bilgiler edinebilir, parça çalışmaları üzerine yoğunlaşabilir, çalmak istediğiniz tarzı ilerletebilirsiniz.

 

İzmir Bornova Elektro Gitar Kursu olarak bu havalı enstrüman elektro gitarı sizlere en eğlenceli ve pratik yoldan öğretebilmek için sizi ailemizin bir parçası olmaya davet ediyoruz! 0507 095 82 27 nolu numaradan bizimle iletişime geçip ücretsiz deneme dersi randevusu alabilirsiniz.