Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

İzmir Şan Kursu Eğitimi

İzmir'de Sanatın Kalbi

Şan Dersi İzmir ile En Kısa Sürede En Güzel Siz Şarkı Söyleyin!

şan dersi izmir

Ruhu dinginleştiren, zihni sakinleştiren hayata neşe katan şarkı söylemek herkesin favori aktiviteleri arasındadır. Sesim kötü deyip şarkı söylemekten çekinenlere haberimiz aslında güzel şarkı söylemenin hayal olmadığı! Dilinizi, dişlerinizi, dudağınızı, göğüs boşluğu ve kafatasınızı nasıl en doğru şekilde kullanabileceğinizi öğrettiğimiz şan eğitiminin sonucunda hem günlük hayatta kolaylıkla herkesin favori sesi olabilecek hem de profesyonel anlamda konservatuvar eğitimlerine başlayabileceksiniz.


Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek atölyemizde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden haberdar olup ücretsiz katılabilirsiniz.
Instagram | Facebook | WhatsApp

Şan Dersi Nedir? Şan Dersinde Neler Öğrenilir?

Kısaca ses tellerinin çeşitli egzersiz ve uygulamalar ile eğitilerek bilinçli olarak kullanılmasını sağlayan şan dersleri; nefesin ve bedenin doğru kullanımının yanı sıra, ses perdelerini tanımanızı ve genişletmenizi sağlayacak. Şan dersleri diyafram, karın boşluğu gibi günlük hayat içerisinde bilinçli kullanmadığımız vücut bölümlerini tanıyıp çalıştırarak ses tellerini eğitmeyi sağlıyor.

Sıfırdan hiçbir müzikal bilgiye sahip olunmayan şan eğitimlerinde ders programı aşağıdaki gibi kolaydan zora ilerleyecek biçimde gerçekleştiriliyor:

 • Streching / Esneme Egzersizleri
 • Esneme çalışmaları (Vücut üzerindeki tüm gerilimi yok etmeye yönelik çalışmalardan oluşan esneme çalışmaları)
 • Nefes teknikleri ve nefes çalışmaları
 • Nefes egzersizleri, diyafram çalışmaları, nefes alma ve nefes verme egzersizler
 • Duruş teknikleri ve doğru duruş çalışmaları
 • Diksiyon çalışmaları (Konuşma egzersizleri)
 • Sesli ve sessiz Harfler üzerinden gidilerek yapılan çalışmalar
 • Ton ve rezonans
 • Doğru tonu ve rezonansı bulmaya yönelik yapılan çalışmalar
 • Şan egzersizleri
 • Sesli ve sessiz harfler ile hece çalışmaları, ses perdelerinin (orta sesler, göğüs sesleri ve kafa sesleri) yerlerinin belirlenmesi
 • Artikülasyon
 • Stil analizi çalışmaları
 • Türkçe ve yabancı repertuar çalışmaları

Play along (Hazır altyapılar) ile yapılan çalışmalar

Fırat Cantekin Şan Dersi Ayrıcalıkları Nelerdir?


izmir şan dersleri

M.E.B. onaylı Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu olarak İzmir’de Bornova merkezde ulaşımı kolay lokasyonumuz ve konservatuvar mezunu eğitmenlerimiz ile şan ve enstrüman eğitimleri veriyoruz.

Şan dersini arzu ettiğiniz gün ve saatte bire bir özel dersler şeklinde yapıyoruz. Dersinize gelemediğiniz durumlarda ise eğitmeninizin de uygun olduğu bir gün ve saatte aynı dersin telafisi yapılıyor. Böylece dersten geri kalmamış oluyorsunuz.

Çoğunlukla piyano eşliğinde gerçekleştirdiğimiz şan dersleri, ihtiyaca göre gitar gibi diğer enstrümanlar ile de gerçekleştirilebiliyor.

Dilerseniz merkezimizde derslerin yanı sıra gitar, çello, keman, klarnet, piyano, saksafon gibi diğer enstrüman eğitimleri alan öğrencilerimizin kurduğu müzik gruplarında performans sergileyerek ya da solo performans yaparak kursumuz tarafından düzenlenen yıl içi ve yıl sonu konserlerinde sahne alabilirsiniz.

Şan kursumuz hakkında daha detaylı bilgi almak, ücretsiz bire bir deneme dersine katılıp eğitmenlerimizle tanışmak ve şan kursu fiyatlarımızı öğrenmek isterseniz bizimle iletişime geçebilir ya da Bornova’da yer alan merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.


şan eğitimi hakkında sık sorulanlar

İzmir Şan Dersi ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Şan dersi fiyatları ne kadar?

Şans derslerinin fiyatları öncelikle öğrencinin bireysel ders mi yoksa grup dersinde mi katılacağına göre değişir. Yine öğrencinin seviyesi, aylık alacağı ders sayısı ve ders süreleri gibi etmenler de gitar kursunun fiyatını etkileyecektir. Ücretsiz katılabileceğiniz deneme dersleri ile hem kurs ortamını tanımış olur hem de çello eğitmenleri ile detaylıca konuşarak aklınızdaki tüm soruların cevabını alabilirsiniz.

Şan dersi ile ses güzelleşir mi?

Şan dersi ses rengini değiştirmez ancak yanlış şarkı söyleme gibi çeşitli nedenlerden ötürü yıpranan ses tellerini eğitip normal haline döndürerek olası nodül ve polip gibi hasarların da önüne geçer.

Şan eğitiminin sonucunu ne zaman alırım?

Şan eğitiminin sonucunu almak çeşitli faktörlere bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Şan dersinden hızlı sonuç almak için eğitimde öğrendiklerinizi düzenli olarak tekrar etmeli ve öğretmeninizin gösterdiği pratikleri de sürekli uygulamalısınız.

Kimler şan dersi alabilir? Şan dersinde yaş sınırı var mıdır?

Şan eğitimi 10 yaşın üzerinden itibaren genç ya da büyük olması fark etmeksizin her yaş grubuna yapılabileceği gibi sesini, bedenini ve nefesini doğru kullanmak isteyen herkesin katılabileceği bir kurstur. Gün içerisindeki yanlış nefes alma, duruş bozuklukları, diksiyon hataları gibi birçok sonunun önüne geçen şan dersi her yaş gurubu için oldukça faydalıdır.

Şarkı söylerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Şarkı söylerken öncelikle sesi nasıl kullanacağınız önemlidir. Rastgele şarkı söylemek veya yanlış teknikler kullanmak sesinizin karakteristiğini, tiz ve baslarını kaybettirip ses sağlığının bozulmasına da neden olabilir.

Nota bilgim olmadan şan dersi alabilir miyim?

Şan kursuna başlamak için herhangi bir nota bilgisine sahip olmanıza gerek yoktur. Kursumuzda, eğitmenlerimizin vereceği temel nota eğitiminin sonucunda ihtiyacınız olan müzikal bilgiye sahip olacaksınız.

Şan eğitiminin faydaları nelerdir?

Günlük hayatınızda sesin deformasyonuna neden olan etkenleri ortadan kaldırarak sesin doğru pozisyonda çıkarak ses aralığınızın artmasını sağlayacak. Sesinizin etkileyiciliğinin ve diksiyonunuzun yanı sıra şarkıları doğru notadan kesintisiz olarak söyleyip farklı yüksekliklere çıkabileceksiniz. Tüm bu faydaların yanı sıra hem iş hem de sosyal hayatınızda özgüveninizin artacağını da unutmayın.


kısa sürede şarkı söylemek

Şan kursu programı nasıl belirleniyor?

Şan kursu ders programı birebir ders şeklinde, öğrencinin istediği gün ve saatte yapılır. Böylece herhangi bir sebepten ötürü katılım gösteremediğiniz durumlarda, başka bir gün ve saatte ayarlama yapılarak derslerden geri kalmamanız sağlanır.

Şan kursuna kayıt dönemi var mı?

Şan dersleri bire bir özel ders olarak verildiğinden yıl boyunca dilediğiniz zamanda size en uygun gün ve saatlerde olacak şekilde eğitime başlayabiliyorsunuz.

Şan kursları grup şeklinde mi yapılıyor?

Ses, kişiye özel bir enstrüman olduğundan ve eğitilmesi için özel ilgi gerektiğinden şan kursumuz konservatuvar mezunu öğretmenlerimiz ile bire bir özel ders şeklinde gerçekleştiriliyor.