Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

şan kursu

İzmir'de Sanatın Kalbi

Şan Dersi İzmir ile En Kısa Sürede En Güzel Siz Şarkı Söyleyin!

şan dersi izmir

İzmir Şan Kursu ile sanat atölyemizde ailemizin bir parçası olarak hem eğlenip hem öğrenerek hayallerinizdeki gibi şarkı söyleyebilmek bir telefon uzağınızda! Aşağıdaki numaradan bizlere ulaşarak ücretsiz şan eğitimi deneme dersimize katılın ve neler yapabildiğinizi görün!


Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek atölyemizde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden haberdar olup ücretsiz katılabilirsiniz.
Instagram | Facebook | WhatsApp
Şan dersi ile ilgili aklınızdaki bütün soruları cevaplamak için yazmış olduğumuz bu yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda kafanızdaki tüm soruların cevaplarına ulaşmış olacaksınız. İşte yazımızda bulabileceğiniz konu başlıkları:

 • Şan dersi ne işe yarar? Şan eğitiminde neler öğrenilir?
 • Şan dersi sesi güzelleştirir mi?
 • İzmir şan dersi fiyatları nedir?
 • Şan dersi programı
 • Ne kadar sürede güzel şarkı söylenir?
 • Sesim güzel değil, şan eğitimi alabilir miyim?
 • Nota bilmeden şan eğitimi alıp şarkı söyleyebilir miyim?

Şan Dersinde Neler Öğretilir? Şan Eğitiminde Neler Öğrenirim?

Şan Dersi İzmir olarak şan eğitimlerimizde eğitim alan kişinin şarkı söylerken dilini, dişlerini, dudağını, göğüs ve kafatası boşluğunu nasıl en doğru şekilde kullanabileceğini öğretmekteyiz.

Şarkı söylemek ruhunuzu rahatlatmak için kendinize yapacağınız en büyük iyiliklerden biridir. Zihninizi sakinleştirir, ruhunuzu dinginleştirir, keyfinizi yerine getirir. En sevdiğiniz şarkıları dinlerken ne kadar güzel hissettiğinizi düşünün, bir de o şarkıları kendiniz de söyleyebildiğinizde ne kadar iyi hissedeceğinizi hayal edin. Hatta hayal etmeyin, bize telefon ederek hemen hayata geçirin!

Şan Dersi Programı

 • Streching / Esneme Egzersizleri
 • Esneme Çalışmaları (Vücut üzerindeki tüm gerilimi yok etmeye yönelik çalışmalardan oluşan esneme çalışmaları)
 • Nefes Teknikleri ve Nefes Çalışmaları
 • Nefes Egzersizleri, Diyafram Çalışmaları, Nefes Alma ve Nefes Verme Egzersizler
 • Duruş Teknikleri ve Doğru Duruş Çalışmaları
 • Diksiyon Çalışmaları (Konuşma Egzersizleri)
 • Sesli ve Sessiz Harfler üzerinden gidilerek yapılan çalışmalar
 • Ton ve Rezonans
 • Doğru tonu ve rezonansı bulmaya yönelik yapılan çalışmalar
 • Şan Egzersizleri
 • Sesli ve Sessiz Harfler ile hece çalışmaları, Ses Perdelerinin (Orta Sesler, Göğüs Sesleri ve Kafa Sesleri) Yerlerinin Belirlenmesi
 • Artikülasyon
 • Stil Analizi Çalışmaları
 • Türkçe ve Yabancı Repertuar Çalışmaları
 • Play Along (Hazır Altyapılar) ile Yapılan Çalışmalar

İzmir Bornova Şan Kursları Sayesinde Kısa Sürede Şarkı Söylemeye Başlayın!


izmir şan dersleri

Atölyemizde şan derslerimiz genellikle piyano eşliğinde yapılmakla beraber ihtiyaca göre keman, gitar ya da diğer ses ekipmanları eşliğinde de yapılabilmektedir. Eğitimlerimiz esnasında müzik türleri arasında herhangi bir ayırım yapmadan bütün tekniklere yer vermekteyiz.
Şan Dersi İzmir olarak atölyemizde eğitim alan öğrencilerimize, ailemizin diğer üyeleri ile koro ya da müzik grubu kurmaları yönünde desteğimizi esirgemez, onları yüreklendiririz.
Siz de sanat atölyemizde eğitim aldığınız takdirde ailemizin bir parçası olup, atölyeler, konserler ve diğer sosyal etkinlerimizden ücretsiz yararlanarak hayatınıza renk katabilirsiniz!

 

 

 

 

 

 


 

İzmir Şan Dersi ile İlgili Sık Sorulan Sorular


şan eğitimi hakkında sık sorulanlar

-Şan eğitiminin sonucunu ne zaman alırım?
Elbette ki bu süre kişiden kişiye farklılık gösterir çünkü herkesin öğrenme hızı ve öğrenmeye ayırdığı süre farklıdır. “Ne kadar sürede güzel şarkı söylenir?” sorusunun cevabını kabaca öğrenmek için ücretsiz deneme derslerimize katılıp seviyeniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.
-Şan dersi ücretleri ne kadardır? Nereden bilgi alabilirim?
0507 095 82 27 numaralı telefondan, ya da sosyal medya hesaplarımızdan bizimle iletişime geçerek ders fiyatlarımız ve kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
-Şan Dersinde Neler Öğretilir? Şan Eğitiminde Neler Öğrenirim?
Şan Dersi İzmir olarak şan eğitimlerimizde eğitim alan kişinin şarkı söylerken dilini, dişlerini, dudağını, göğüs ve kafatası boşluğunu nasıl en doğru şekilde kullanabileceğini öğretmekteyiz.

 

 


kısa sürede şarkı söylemek

-Nota bilgim yok, şan eğitimi alıp şarkı söyleyebilir miyim?
Elbette nota bilmeden de şarkı söyleyebilirsiniz. Zaten derslerimiz esnasında eğitmenlerimiz sizlere notalar hakkında da gerekli bilgiyi verecektir. Siz hiçbir şeyi dert etmeden, sadece almak istediğiniz eğitime odaklanın.
-Şan Dersi Ne İşime Yarayacak?
Kişinin, hayatında doğuştan sahip olduğu ilk enstrüman kendi sesidir. Eğer sesinizi doğru şekilde kullanmayı öğrenirseniz onunla harikalar yaratabilirsiniz. Sesinizi doğru ve güzel kullanmayı öğrenebilmek için şan eğitimi almalısınız.
Bizler sanat atölyemizde ses eğitimi alan öğrencilerimize ses tellerini doğru kullanabilmeyi, şarkıları doğru notadan söyleyebilmeyi, seslerini kesintisiz olarak kullanabilmeyi, seslerini notalara göre ayarlayıp farklı yüksekliklerden şarkı söyleyebilmeyi öğretiyoruz.
Şan eğitimi denildiği zaman herkesin aklına sadece güzel şarkı söylemek gelir fakat şan derslerinin tek faydası elbette ki sadece bu değildir.
Şan eğitimi aldığınızda sadece şarkı söylerken değil, konuşurken de sesinizi doğru şekilde kullanacağınız için çevrenizdeki herkes sizdeki bu değişimi fark edecektir. Aldığınız eğitim sayesinde konuşurken diksiyonunuz dikkat edecek, daha etkili bir konuşma tarzı benimseyecek ve konuşma esnasında yaşanan nefes problemlerini ortadan kaldırmış olacaksınız.
Özellikle iş veya sosyal hayatında konuşmasıyla öne çıkan, sürekli insanlarla iletişim kurması gereken kişilerin şan dersi alması onlara büyük bir katkı sağlayacaktır.


şarkı söylemek zor mu

-Şan Dersi Gün ve Saatleri Nelerdir?
Şan eğitimi almak istiyor fakat okul ya da iş saatlerinizin kurs için uygun olmadığını mı düşünüyorsunuz? Bu konuda hiç endişe etmenize gerek yok çünkü sanat atölyemizdeki derslerimiz birebir olduğu için, ders saatlerini eğitim alan kişinin uygunun olduğu saat ve güne göre ayarlıyoruz.
-Şan dersi için yaş sınırı var mıdır?
Profesyonel şan eğitimlerimiz 10 yaştan itibaren başlamaktadır.
-Kursunuza nasıl ulaşabilirim, İzmir’in her yerinden ulaşım kolay mı?
İzmir Bornova Şan Dersi olarak sadece Bornova’dan değil, İzmir’in her yerinden öğrencileri sahibiz. Kursumuza metro ve otobüsle kolayca ulaşılabildiği için Karşıyaka, Buca, Mavişehir, Alsancak, Gaziemir, Narlıdere, Güzelbahçe, Bostanlı gibi birçok ilçeden öğrencilerimiz bulunmakta.

‼ Güzel şarkı söyleyebilmek sizin için hayal olarak kalmasın. Ses eğitimi alarak siz de sesinizi kontrol edebilmeyi öğrenerek güzel şarkı söyleyebilirsiniz.

 


ʘ Şan dersi almak için sesinizin “güzel” olmasına gerek yok, güzellik göreceli bir kavramdır.
ʘ Şan dersi almak için yaş sınırı da yoktur, geç kaldım diye üzülmeyin.
ʘ Şan derslerimiz birebir olarak yapıldığı için öğrenme ve kavrama hızınız fazlasıyla artar.
ʘ Şan eğitimini tamamladıktan sonra sizlere katılım sertifikası da vermekteyiz.
ʘ Şan kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek için bizleri arayabilirsiniz.
ʘ Sesinizi analiz ettirip seviyenizi ölçtürmek için ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz.

Ses Eğitimi Alarak Kısa Sürede Sonuç Alabilirsiniz!


kısa sürede şarkı söylemek için neler yapılmalı

Herkes bilmelidir ki kötü ses değil eğitimsiz ses vardır. Eğitimsiz ses kimi zaman kişiye özgüven eksikliği yaşatmaktadır. Bazen kalabalık bir ortamda en sevdiğiniz şarkı çaldığında eşlik etmek istersiniz fakat sesinizin kötü olduğunu düşündüğünüz için yapamazsınız.

İşte bu durumu aşabilmeniz için Şan Dersi İzmir Bornova olarak sizlere yardımcı olmaya her zaman hazırız!
“Ses eğitimi almak istiyorum ama dersler sıkıcı olur, devam edemem” diye endişeleniyorsanız hiç endişe etmeyin. Profesyonel eğitmenlerimiz sesinizi doğru kullanabilmeniz için size gerekli olan teknikleri en eğlenceli yollardan anlattığı için sıkılmak bir yana vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Bu deneyimi yaşamak için sizi ücretsiz deneme dersimize davet ediyoruz!

Bizim için esas olan kendinize güvenmeniz ve istekli olmanız. Çünkü biz kişinin istediği taktirde her şeyi başarabileceği ilkesini esas alıyoruz. Bu yüzden çevrenizden sesinize karşı gelen kötü yorumlara kulaklarınızı tıkayarak atölyemize geldiğinizde sesinizi istediğiniz seviyeye getirebilir, herkesi şaşırtabilirsiniz.

Aldığınız şan eğitimi sayesinde sesinizin sınırlarını öğrenir, buna göre davranırsınız. Kimileri kalın tonlu seslere sahipken kimileri ince tonlu seslere sahiptir. Bazen bir şarkıyı çok güzel söylediğinizi sanırsınız fakat tonlamalarınız yanlış olduğu için sizi dinleyenlere müziğinizi yeterince aktaramayabilirsiniz. İşte bu noktada sizlere güzel şarkı söylemenin püf noktaları ve inceliklerini aktararak bu sorunun üstesinden gelmenizi sağlıyoruz.

Neden Şan Dersi Almalıyım?


şan eğitiminin faydaları

Şan eğitimi sadece güzel şarkı söylemek değil, şarkı söylerken ve günlük hayatta konuşurken sesinizi ve nefesinizi kontrol edebilmeyi, diyaframınızı doğru kullanabilmeyi ve ses tonunuzu ayarlayabilmeyi öğretir. Şan Dersi İzmir Bornova olarak size sesinizin sınırlarını gösterip neler yapabileceğinizin farkına varmanızı sağlıyoruz.
Ses eğitimi aynı zamanda yurt dışında bazı konuşma ve duyma bozukluklarının tedavisi ve ses teli nodülü tedavilerinde de kullanılmaktadır. Doğru bir eğitimle sesinizi kullanabilmeyi öğrendiğiniz takdirde ilerde yaşanabilecek ses teli rahatsızlıklarının da büyük ölçüde önüne geçmiş olursunuz.
Biz gerekli eğitimi almış herkesin istediği takdirde güzel şarkı söyleyip günlük hayatında da güzel bir ses tonlaması ve hitabetle konuşabileceğine inanıyoruz. Siz yeter ki isteyip emek gösterin, sonrasında karşılık alacaksınız. T.C MEB Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu olarak eğitmenlerimizle beraber sizlere en özverili ve eğlenceli dersleri sunarak emeklerinizin karşılığını sonuna kadar almanızda yardımcı olmaya hazırız.
‼ Tek yapmanız gereken 0507 095 82 27 nolu telefondan bizlere ulaşarak ücretsiz deneme dersimize katılıp ailemizin bir parçası olmak!


Şan Eğitimleri Hangi Yolla İşlenir?

şan eğitiminin püf noktaları

Şan eğitiminde esas olan iki temel ögedir.

Ses perdelerini doğru kullanabilmek
Armonik, yani uyumlu sesler çıkarabilmek

Tiz ve kalın sesleri çıkarırken yanlış perdeden söyleyebilirsiniz, bu durumda da çıkardığınız sesler kulağa hoş gelmeyebilir. Tiz ses çıkarmaya çalışırken çok fazla bağırabilir, kalın ses çıkaracağım derken çok kısık sesler çıkarabilirsiniz. Bir şan kursu aldığınız takdirde bu problemin üstesinden gelmiş olursunuz.

Bu eğitim sayesinde aynı zamanda nasıl doğru nefes alacağınızı öğrenirsiniz ve bu öğrendikleriniz günlük hayatta da fazlasıyla işinize yarar. Ses eğitimi alırken müzik kulağınızın olması büyük bir avantajdır fakat müzik kulağım yok diyenlerin endişe etmesine gerek yok. Eğitimlerimiz esnasında eğitmenlerimiz sizlere bu konu hakkında da yardımcı olacaktır.

 

 

 


Hem eğlenip hem en doğru şekilde şan eğitimi almak istiyorsanız siz de 0507 095 82 27 nolu telefondan bizlere ulaşarak ücretsiz deneme dersimize katılıp siz de İzmir Bornova Şan Dersi ailemizin bir parçası olabilirsiniz!