Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Bateri Olmadan Evde Bateri Çalışmak

İzmir'de Sanatın Kalbi

Bateri Olmadan Evde Bateri Çalışmak

Bateri Olmadan Evde Nasıl Bateri Çalışılır?

İzmir Bateri Kursu olarak bu yazımızda sizler için bateri olmadan evde bateri çalışmak mümkün müdür, mümkünse nasıl yapılır bunlardan bahsedeceğiz. Herkesin bildiği gibi bateri fiyatları herkesin kolayca karşılayabileceği fiyatlar olmayabilir. Bu durumda bateri satın alamayan fakat bateri öğrenmek ve evde bateri çalışmak isteyenlerin neler yapabileceğini anlatacağız.

Bu bahsedeceğimiz yöntem bateri öğreniminiz ilerledikçe size yeterli gelmeyebilir. Bu durumda gittiğiniz bateri kursu size ders zamanları dışında bateri kullanma imkanı veriyor mu bu önemlidir. Çoğu bateri dersi veren yerler bu imkanı sunduğu için seviyeniz ilerlediği zaman bu imkandan yararlanabilirsiniz. Fakat başlangıç seviyesindeyseniz size bir çift baget ve bir bateri çalışma pedi yeterli olacaktır. Öncelikle basit stick kontrol etütleri ile baget tutuşunuzu ve tuşenizi geliştirebilirsiniz.

Akustik bateri, doğası gereği fazla ses çıkaran ve yalıtımlı bir mekanda çalınması gereken bir enstrümandır. Fiyat konusu da göz önünde bulundurulunca eve bateri satın almak hayli sıkıntılı bir durumdur. Eğer çalışacağınız mekanda ses yalıtımı yoksa davul susturucusu takabilirsiniz. Davul susturucuları bir çok müzik markette kolayca bulunur. Fakat susturucu takılmış bir davul size akustik bateri tadından çok elektronik bateri tadı verecektir.  Elektronik bateri ise amfi desteği ile sesi ayarlama opsiyonu olan bateridir. Sesin yüksekliğini ayarlayarak şikayetlerin önüne geçebilir daha rahat bateri çalışmanıza olanak sağlayabilirsiniz.

                   

Evde bateri çalışmayı sağlayan tek şey bateri çalışma pedleridir. Bateri çalışma pedleri bateriye göre uygun fiyatı ve daha az ses çıkarması sebebiyle başlangıç seviyesi için oldukça iyi bir tercihtir. Bateri kurslarında da ilk çalışmalar genellikle bateri pedleri ile yapılır. Kolay taşınabilir olması da tercih edilmesinde önemli bir faktördür. El ayak koordinasyonun gelişmesi,tuşenin düzelmesi ve ritim, rudiment vb çalışabilmek için müzik dükkanlarından elde edebileceğiniz davul pedleri bulunmaktadır.

Yazımızın sonunda aklınıza takılan bir soru varsa ya da profesyonel bir bateri dersi arıyorsanız İzmir Bateri Kursu olarak bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz deneme derslerimize katılabilir ve atölyemizdeki baterimizi çalışmak için kullanabilirsiniz.

Telefon: 0507 095 82 27                 Adres: Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir