Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Bas Gitar Kursu İzmir

İzmir'de Sanatın Kalbi

Bas Gitar Kursu İzmir ile En Eğlenceli ve Pratik Yoldan Bas Gitar Öğrenin!

izmir bas gitar kursları

İzmir Bornova Bas Gitar Kursu olarak herkesin hayali bas gitarı sizlere en eğlenceli ve pratik yoldan öğretmek için ailemizin bir parçası olmaya davet ediyoruz! Sanat atölyemizde sizlere sunduğumuz fırsatlar şu şekilde:

 • Verimli ve eğlenceli bas gitar kursu
 • Uygun fiyatlı bas gitar kursu
 • Size özel ders programı
 • Kurs sonunda M.E.B onaylı sertifika imkanı

Bu imkanlardan yararlanmak ve en pratik yoldan bas gitar öğrenmek için tek yapmanız gereken 0507 095 82 27 nolu numaradan bizlere ulaşıp ücretsiz deneme derslerimize katılmak. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz takdirde bas gitar kursu hakkında bütün detayları öğrenmiş olacaksınız. Bas gitar kursu yazımızda sizler için derlediğimiz konu başlıkları şu şekilde:

 • Bas gitar kursu fiyatları ve bas gitar fiyatları ne kadar?
 • Bas gitar çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
 • Bas gitar öğrenmek zor mudur? Herkes bas gitar çalabilir mi?
 • Bas gitar sahibi olmadan bas gitar kursuna gidebilir miyim?
 • İzmir Bas Gitar Kursu’na ulaşım kolay mıdır?
 • Nota bilgim olmadan bas gitar çalmayı öğrenebilir miyim?
 • Bas gitar dersi programları nasıl belirleniyor?

 

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek atölyemizde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden haberdar olup ücretsiz katılabilirsiniz.

Instagram | Facebook | WhatsApp

Bas Gitarın Yapısı ve Bas Gitar Hakkında Herşeyi İzmir Bas Gitar Kusları Sayesinde Öğrenin


bas gitar kursu izmir

Bas gitar derinden gelen tok sesiyle kendi dünyasını yaratmış, tiz seslerden uzak bir enstrümandır. Bas gitar genellikle 4 tele sahip olan ve kalın ses veren bir enstrümandır. Aynı zamanda akustik ve elektro türleri vardır. Tarihi çok eski olmayan bu enstrüman 1950’li yıllarda “Fender” tarafından üretilmeye başlanmıştır. Elektronik bass gitarda tellerin titreşimi manyetikler vasıtasıyla ses oluşurken, akustik bass gitarda ise geniş ve oyuk olan gövde tellerin sesini güçlendirir ve duyulabilir bir düzeye gelmesini sağlar. Diğer gitarlardan daha kalın tellere ve daha uzun ölçülere sahiptir.

Her müzik aletinin kendine has bas enstrümanları vardır. Bas gitar bir türev enstrümandır. Bas gitar, solo çalgıların (gitar, keman, vb.) verdiği sinyallere uygun ritmik hareketleri yapar, ritim enstrümanının (davul,vb.) yaptığı ritme denk gelecek ezgiler yapar, uyumu yakalar.  Özetle bas gitar müzik enstrümanları arasındaki uyumu sağlar ve birbirlerine bağlar. Bas gitar hakkında daha fazla bilgi edinmek, aklınızda kalan soruları bizimle paylaşmak isterseniz, Bas gitar kursu İzmir Göztepe sanat merkezimize, alanında uzman, tecrübeli hocalarımızla konuşabilir, bizlere 0507 095 82 27 nolu numaramızdan ulaşabilirsiniz.

İzmir Bas Gitar Kursu Programı

Bas gitar kursu programı bas gitar öğrenmek isteyen kişinin ilerlemek istediği tarz doğrultusunda ilerlemektedir. Temel bas gitar eğitimi aldıktan sonra eğitmenimizle beraber ilerlemek istediğiniz yolu belirleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Neden Bas Gitar Eğitimi Almalıyım?

Eğer hard rock müzik, jazz müzik, metal vb. müziklere ilgi duyuyorsanız, solo ezgiler çalmayı ritim çalmaya göre daha çok seviyorsanız, bas gitar tam size göre! Ancak bas gitar daha kolay diye düşünülmemelidir. Sadece daha kolay olduğunu düşündüğünüz için tercih etmemelisiniz. Her enstrümanın kendine göre zorlukları vardır. Bas gitar öğrenmek diğer türlere göre uzun ve ilgili bir süreç ister. Bas gitar çalmaya olan hevesiniz azalmadığı ve vazgeçmediğiniz takdirde enstrümanınızdan alacağınız keyfin en üst düzeyde olacağından Bas gitar kursu İzmir Karşıyaka atölyemizde size bunun garantisini verebiliriz.

 


Bas Gitar Kursu Etkinlikleri

Sanat atölyemizde bas gitar eğitimi alırken; piyano, flüt, bateri, keman, bağlama gibi diğer enstrüman derslerini alan diğer öğrencilerimizle beraber grup çalışmaları yapabilir, hatta müzik grubu bile kurabilirsiniz. Böylelikle hem sosyalleşmiş hem istediğiniz enstrümanı öğrenmiş olursunuz. Buna ek olarak sanat merkezimizce düzenlenen yıl içi ve yıl sonu konserlerde sahneye çıkma deneyimi yaşayabilirsiniz.

İzmir Bas Gitar Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular


kısa sürede bas gitar çalmak

-Bas gitar kursu fiyatları ne kadar?

Bas gitar dersi İzmir Bornova da sizlere vereceğimiz enstrüman ve müzik eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız sizin için en iyi önerimiz Bornova’da bulunan sanat atölyemize misafir olmanız ve ücretsiz deneme dersimize katılarak hem kendinizi enstrüman açısından denemeniz hem de kurumumuzda alanında uzman eğitmen kadromuzla tanışarak aklınıza takılan soruları birebir yüz yüze sormanızdır. Böylece size uygun eğitim planını belirleyebilir hem de sanat atölyemizin uygun fiyatlı fırsatlarından yararlanacağınız ücret politikamız hakkında bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi randevusu almak ve bizlerle tanışmak için 0507 095 82 27 nolu kurum numaramızı arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz!

-Nota bilgim olmadan bas gitar öğrenebilir miyim?

Nota bilginiz olmadığı için bas gitar öğrenemeyeceğinizi düşünüyorsanız hiç endişe etmenize gerek yok. Eğitmenimiz bas gitar kursu eğitiminden önce size zaten temel nota eğitimi verecektir. Böylelikle bas gitar çalmayı öğrendikten sonra kendi kendinize dilediğiniz parçayı çalmaya başlayabileceksiniz.

 

-Ne kadar sürede bas gitar çalmayı öğrenebilirim?

Öğrenme süresi elbette kişiden kişiye farklılık gösterir. Siz enstrümanınıza ne kadar vakit ayırıp emek verirseniz öğrenme süreniz o kadar kısalacaktır. Eğer düzenli ve istekli bir şekilde bas gitar çalışmaları yaparsanız yaklaşık 3-4 hafta sonunda bas gitar çalmaya başlayabilirsiniz.

 

-Bas gitar sahibi olmadan bas gitar kursuna gidebilir miyim?

Eğer bir bas gitarınız yoksa başlangıç için atölyemizdeki bas gitarı kullanabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda kendi kendinize pratikler yapabilmek için bas gitar satın almak istediğinizde eğitmenlerimizden bu konu hakkında yardım alabilirsiniz.

 

-Bas gitar öğrenmek zor mudur? Herkes bas gitar çalabilir mi?

Bas gitar öğrenmenin zorluğu sizin enstrümanınıza verdiğiniz emek doğrultusundadır. Eğer siz düzenli ve istekli şekilde bas gitar çalışmaları yapar, bas gitar eğitiminize düzenli şekilde devam ederseniz kolayca bas gitar öğrenebilirsiniz. Aynı zamanca herkesçe tanınan başaralı bas gitarist performanslarını dinlemek de sizin gelişiminizi destekleyecektir.

 

-Bas gitar kursu programı nasıl belirleniyor?

Okul ya da iş sebebiyle bas gitar kursuna gidemeyeceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Bas gitar kursu ders ve saatlerimiz sizin boş olduğunu gün ve saatlere göre ayarlanıyor. Böylelikle boş vakitlerinizi eğlenceli şekilde gönül verdiğiniz enstrümanı öğrenmeye ayırabilirsiniz. Eğer gerçekten bas gitar öğrenmek istiyorsanız; aklınızda vaktim yok, çok yoğunum nasıl öğreneceğim gibi düşünceleriniz sadece bahanelerdir. Bizler, Bas Gitar Kursu İzmir Hatay sanat merkezimiz ve hocalarımız olarak siz ne zaman isterseniz, sizlerin boş vakitlerinize ve en uygun olduğunuz zaman dilimine göre kurs saatlerinizi ayarlıyoruz. Emin olun ki gün içinde 1 saatlik tek boş vaktiniz bile olsa, kursta geçireceğiniz zaman oldukça eğlenceli geçecek, stresinizi ve günün yorgunluğunu bizlerle atacağınıza emin olabilirsiniz!

– Bas gitar alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar

Düşünülen bütçe, çalınması düşünülen süre ve çalınması planlanan müzik tarzına göre seçim yapılmalıdır. Eğer bas gitara yeni başlıyorsanız kulağı rahatsız etmeyen bir bas gitar tonu size ilk başta yeterli olacaktır. Sizi rahatız etmeyecek olan bas gitar aynı zamanda bütçenizi sarsmamalı. Ayrıca ilerde müziği bırakacak olursanız ki bunu asla önermiyoruz, ilk başta çok pahalı bir bas gitarla başlamamanızı yinede tavsiye ediyoruz. Düşük bütçeli olanlardan ziyade orta derecede bir bas gitar tercih etmenizi öneriyoruz. Bas gitar dersi İzmir Hatay sanat atölyemizde, alanında uzman tecrübeli hocalarımızdan bas gitar satın alma  konusunda öneri almak isterseniz, her hangi bir kurumumuza bekleriz.

– Bas gitarın özellikleri nelerdir?

Genellikle bas gitar yardımcı enstrüman olarak kullanılır. Günümüzde ise bas gitar, elektronik ve bilgisayarların sayesinde yoğun olarak ön çalgı olarak da kullanılmaktadır. Bas gitarın sesi, normal gitarlardan daha kalındır ama kontrbas gitarlardan daha incedir. Bas gitarlar normal bir gitardan daha kalın tellere sahiptir ve daha uzundur. Klasik bas gitar genellikle perdeli ve dört tellidir. Bas gitar hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmek isterseniz Bas Gitar Kursu Alsancak merkezimizde alanında uzman hocalarımızla görüşebilir ya da bizlere 0507 095 82 27 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.

 

-İzmir Bornova Bas Gitar Kursu’na ulaşım kolay mıdır?


artn more

Bas gitar kursu için mesafeyi dert etmenize gerek yok. Merkezi konumu ile bas gitar kursumuza İzmir’in her yerinden ulaşım çok kolay. Sanat merkezimize Buca, Karşıyaka, Narlıdere, Alsancak, Gaziemir, Güzelbahçe, Göztepe gibi ilçelerden birçok öğrenci gelmektedir. Otobüs, metro gibi toplu taşımalarla ya da özel aracınızla kolayca ulaşabilirsiniz.

 

-Bas gitar öğrenmenin yaşı var mıdır?

Yaşım geçti artık bas gitar öğrenemem diye endişe etmeyin! Bas gitar öğrenmenin herhangi bir yaş sınırı yoktur. Bas gitar dersi İzmir Karşıyaka sanat merkezimizde her yaştan öğrenciye sahibiz. 40’lı 50’li yaşlarda da bas gitar çalmaya elbette başlanabilir. Her yaştan bireyler düzenli ve verimli bir çalışma sonucunda bas gitarı rahatlıkla öğrenebilir. Özellikle hobi amaçlı bas gitar öğrenmek isteyen her birey istediği yaşta öğrenime başlayabilir. Her zaman savunduğumuz gibi, siz inandığınız ve istediğiniz sürece yapamayacağınız şey yoktur. Yeter ki siz isteyin. Siz de ailemizin bir parçası olmak ve gönül verdiğiniz bas gitarı öğrenmek için 0507 095 82 27 nolu numaradan bizimle iletişime geçip ücretsiz deneme dersi randevusu alabilirsiniz.

 

 

 

 

 


-Bas gitar kursuna kayıt dönemi var mı?

Bas gitar kursu İzmir Bornova sanat atölyemizde herhangi bir kayıt dönemine bağlı kalmamaktayız. Tam aksine dilediğiniz zaman kurumumuza gelerek neşeli ve alanında uzman eğitmen kadromuz ile tanışabilir ve size en uygun tarih ve de eğitim programını birlikte hazırlayabiliriz. Gitar, elektro gitar, bas gitar, akustik gitar, yedi telli gitar gibi bir çok gitar ve enstrüman üzerinde alanında tecrübeli personelimiz ile sizin için en uygun çalışma takviminin yanı sıra pratik yapma takviminizi, tekniğinizi ve hatta doğru bir alışkanlıkla yapılması gibi önemli konularda da yardımcı olabiliriz.

-Bas gitar kursları grup şeklinde mi yapılıyor?

Aldığınız eğitimden maksimum verimi alabilmeniz için bas gitar eğitimi birebir özel ders şeklinde yapılmaktadır.

Bas gitar kursları grup dersleri olarak veya bire bir olarak iki türlü de yapılabilir. Fakat Bas Gitar dersi İzmir Göztepe sanat merkezimiz ve hocalarımız olarak bas gitar derslerinin bireysel olarak yapılmasının sizler açısından çok daha verimli ve faydalı olacağına inanıyoruz. Derslerde özellikle bas gitar çalma tekniği ve repertuvar yapımı üzerinde durulur. Derslere düzenli devam etmek çok önemlidir çünkü bu sayede yanlışları düzelterek, üst üste ekleyip ilerleyerek öğrenim daha hızlı, verimli gerçekleşir. Düzenli bireysel ders görme, düzenli çalışmayla oldukça pratik bir öğrenim olacağından emin olabilirsiniz.

Bu derin sesli güzel enstrümana gönül vermiş ve onu en iyi şekilde öğrenmek isteyen herkesi İzmir Bornova Bas Gitar Kursu ailemizin bir parçası olmaya davet ediyoruz. Kursumuz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve ücretsiz deneme dersi randevusu almak için için 0507 095 82 27 nolu numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz!