Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Online Müzik Eğitimi

İzmir'de Sanatın Kalbi

Sevgili T.C. MEB ÖZEL FIRAT CANTEKİN Müzik Kursu Ailesi,
Bildiğiniz üzere Covid-19 (Corona) virüs salgınına karşı ülkemizde alınan önlemlere destek veriyor ve öncelikle siz değerli dostlarımız ile ailelerinizi koruyacak karantina önemlerinizde sizlerin yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

izmir bas gitar kursları

Bu süreç içerisinde bizlerde çalışmalarımıza ve eğitimlerimize tüm hızıyla devam ediyoruz. Google ile anlaşması olan Zoom uzaktan görüntü erişim programı ile online olarak eğitimlerimize devam ediyoruz! Zoom uygulamasını aşağıdaki linklerden indirebilir, eğitimlerimize katılabilirsiniz;

1. Android için;
https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings
2. İOS için;
https://apps.apple.com/tr/app/zoom-cloud-meetings/id546505307?l=tr
3. Bilgisayarınız için;
https://zoom.us/download

İzmir’de Online Müzik Eğitiminde Bir İlk Olarak Başladık!

Çeşitli enstrüman eğitimlerini sanat atölyemizde alabileceğiniz gibi, artık online derslerimiz ile evinizin rahat ortamında da uzman eğitmenlerden ders alabilirsiniz. Online, web üzerinden kameralı ve canlı görüntülü uzaktan müzik eğitimi alabilir, online olarak destek hizmeti alabilir, müzik aletinizi akord edebilir ve enstrüman alımı konusunda verdiğimiz desteği online olarak T.C. MEB ÖZEL FIRAT Cantekin Müzik Kursu Ailesi olarak bizlerden her zaman faydalanabilir ve danışabilirsiniz.
Yurt dışında ikamet edenler, İzmir dışında bulunanlar, çeşitli engelleri yüzünden dışarı çıkamayan sevgili müzik severler ve ulaşım sorunu yaşayanlar online müzik kursu alabilir. Online kurslara katılmak için gerekli ekipmanlar: Masaüstü veya dizüstü bilgisayar, webcam (mikrofonlu tavsiye edilir), mikrofon, kulaklık ve de internet bağlantısı. Özet olarak görüntülü görüşme yapabiliyorsanız bu özelliklere sahipsiniz demektir.

Uzaktan Online Eğitimin Avantajları;

Eğitim süreklilik isteyen bir gelişim sürecidir ve özellikle bilginin değişim hızının büyük bir ivme kazandığı günümüz bilgi çağında uzaktan eğitimin neden dikkate alındığını ve gereksinim duyulduğunu daha belirgin bir biçimde ortaya çıkarmaktadır. Siz değerli müzik severlere uzaktan eğitimin yararlarından bahsediyoruz.

1- Maliyet Avantajları

Online eğitim sayesinde ilk yatırım harcamaları yani enstrümanlarımız temin edildikten sonra yapıldıktan sonra, alınan araç-gereçlerden veya oluşturulan öğretme-öğrenme sistemlerinden çok kişi yararlandığından online uzaktan eğitim sayesinde eğitimin ucuza mal olması sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra önemli yer tutan ulaşım masraflarını ve diğer harcamaları önemli derecede azaltmaktadır.

2- Zaman ve Mekan Avantajları

Online uzaktan eğitime farklı yerlerden ulaşmak mümkündür. Kullanıcılar istedikleri zaman, istedikleri yerden eğitim alabilir, böylece sınıf ve ders zamanına bağlı kalmadan ve kendi öğrenme esnekliğinde çalışabilmektedirler. Uzaktan online eğitim ile öğrenme ortamındaki belirgin etkileşim bilgisayar ile arasındadır. Hızı ayarlanabilen dolayısıyla kişisel planlara göre öğrenilebilen bir ortam eğitilene sunulmaktadır. Çabuk gelişen öğrenciler diğer öğrencileri beklemeden ilerleyebilmekte, öğretmen ilgisini daha yavaş kavrayan öğrencilerimiz üzerine de daha rahatlıkla üzerine eğilinmektedir.

3- Teknolojik Avantajları

Teknolojik imkanlar sayesinde internet üzerinden verilen eğitimlerimizde aktif olarak kullanılmakta, multimedya öğelerinin tümünün çok kolay ve ücretsiz olarak (video ve görsel, işitsel tasarımlar) kullanılmaktadır. Teknolojik imkanlar sayesinde zengin işitsel ve görsel tasarımlar ile eğitimi çekici hale getirmekte ve öğrenmeyi artırmaktadır. Öğrenme ortamı görsel ve işitsel bilişim kolaylıkları ile desteklendiğinde öğrenci ile öğretmen arasındaki etkileşim üst düzeylere çekilebilmektedir. Öğrenenin kontrol edebildiği hatta seçebildiği yardımcı ders unsurları ile öğrenme ve kavrama hızını artırmaktadır. Görsel ve işitsel bilişim katkısından beklenen bir diğer beklenti ise öğrenmenin kalıcı ders sürekliliği ve online derslerden alınan geri dönüşlerdir.

Bilgisayar üzerinden imkanlar ile araştırmacılığın önündeki fiziksel engeller ve olumsuzlukları giderme yönünde her geçen gün yeni çözümler üretmektedir. Böyle bir kolaylık ile şüphesiz öğrenciler klasik yöntemler dışında da araştırma ruhunu beslemektedir.

Online eğitimin odağında öğrencinin bulunmasının da faydaları bulunmaktadır. Birey odaklı bir eğitim ile öğrencilerin sorumluluk anlayışı gelişmekte ve kişisel gelişim açısından olumlu sonuçlar kazanılmaktadır.

Online Piyano Dersine Kimler Katılabilir?

Günümüzde piyanonun erişilebilirliği kolaylaşmıştır ancak piyano çalabilmek konusunda aynısını söyleyebilmek maalesef mümkün değildir. Piyanoya başlamak isteyen bir çok öğrencinin ilk başta düştüğü hata, yanlış bir teknik ile kendi başına öğrenmeye yönelik çalışma metodudur.
Bu durum sadece piyanoda değil herhangi birçok müzik enstrümanında karşılaştığımız ve öğrenirken rehberlik edecek bir eğitmen ya da bir kaynak bulamayan öğrencilerimizde gördüğümüz bir durumdur. Bu neden dolayı öğrencinin potansiyelinden çok daha yavaş ve yanlış bir teknik ile hızda ilerlendiği ve kısa sürede enstrümanın bırakıldığı görülmektedir.
Piyano öğrenmek için fiziksel ve elektronik kaynaklar bulunmaktadır. Fiziksel kaynaklar, piyano kitapları, müzik okulları veya piyano kursları olarak özetlenebilir.
Elektronik kaynaklara ise online müzik dersleri, piyano uygulamaları ve piyano öğretmek için yazılmış elektronik kitaplardır.
Eski klasik eğitime göre fiziksel kaynaklar doğru sonuca götürdüğü öngörülmüş olsa da günümüz teknolojisi ve imkanları ile elektronik kaynakların fiziksel kaynaklardan çok daha avantajlı hale geldi söyleyebiliriz.
Piyano öğrenmek için gerekenleri şu şekilde listeleyebiliriz:
1- Piyano çalma arzunuz
2- Piyanonuz (veya klavyeniz)
3- İyi bir rehberiniz yani eğitmeniniz
4- Ve online eğitim için telefon yada bilgisayarınız ile internet bağlantınız.
Elektronik araçlar sayesinde, evde piyano çalmak için gerçek bir piyanoya bile ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bir MIDI klavye ve bir bilgisayar programı ile, kendinize sanal bir piyano yaratarak online piyano dersimize katılabilirsiniz.
T.C. MEB ÖZEL FIRAT Cantekin Müzik Kursu ile online müzik derslerimiz istediğiniz zaman, istediğiniz yerde faydalanabilirsiniz. Siz istedikten sonra müzik, parmaklarınızın ucundadır.

Online Keman Dersi ile Nasıl Bir Yol İzleyeceğiz?

T.C. MEB ÖZEL FIRAT Cantekin Müzik Kursu Ailesi ile keman dersleri, alanında uzman ve deneyimli öğretmenlerimiz ile birlikte dilediğiniz zaman birebir online derslerimize başlayabilir ve en önemlisi güvenilir bilgiye ve içeriğe uzman sanatçılar tarafından ulaşacaksınız.
Eğitmenlerimiz, değerli öğrencilerimizin yaşını, müzik bilgisini, varsa geçmiş dönem de enstrüman deneyimini göz önünde bulundurarak bir program oluşturarak öğrencimiz ile tecrübelerini paylaşmadan önce çalışma yolu ve takvimi oluşturarak bunu paylaşır. Dilerseniz ücretsiz deneme derslerimize katılabilir, ya da eğitmenlerimizle birebir görüşme talep edebilirsiniz.
Online keman dersimizde tavsiye ettiğimiz ve hazırladığımız bazı ünlü besteciler ve keman eserlerini siz değerli müzik severler ile paylaşıyor ve sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz!

 • Antonio Vivaldi – Keman konçertoları ve Dört Mevsimler
 • Wolfgang Amadeus Mozart – Keman Konçertoları
 • J.S. Bach – Solo keman sonatları ve partitalar
 • Arcangelo Corelli – Keman sonatları
 • Pablo de Sarasate – Zigeunerweisen ,
 • Niccolo Paganini – Solo keman için 24 Kapris
 • Ludwig van Beethoven – Keman Konçertosu ve Romance
 • Fritz Kreisler – Liebesfreud , Liebesleid , Praeludium and Allegro in the Style of Pugnani

Online Çello Dersi Zor Mu?

T.C. MEB ÖZEL FIRAT Cantekin Müzik Kursu olarak siz değerli sanat severlere bugüne dek gördüklerinizden farklı bir çello öğrenim deneyimi kazandırmak için burdayız! Şimdiye kadar çok sayıda popüler ya da klasik eserde beğeni ile dinlemiş olduğunuz bu bas sesli enstrümanı merak ettiniz ve online çello dersi olur mu? Şeklinde sorunuzu duyar gibiyiz. Ancak merak etmeyin hali hazırda devam eden tüm online enstrüman derslerimizde olduğu gibi çello derslerimizde mümkündür. Sizlere A’dan Z’ye çello hakkında bilmek istediğiniz her şeyi detayı bir takvim ile uzman eğitmenlerimiz ile online derslerimizde vereceğiz. Gelin bu eğlenceli ve öğretici derslerimiz ile klasik derslerin ötesine geçelim! Dilerseniz online çello dersi için deneme dersimize katılabilirsiniz.

İyi seviyede çello öğrenmek, istenilen ve arzu edilen çalışma ve öğrenme seviyesini yakalayabilmeniz için mutlaka çello derslerinin birebir olması gerektiğini unutmayınız. Haftada 1 saat birebir formatta çello dersi alarak, eğitmeninizin verdiği çalışma ödevlerini zamanında yaparsanız online çello derslerinden oldukça verim alacağınızın garantisini sizlere veririz!

Online Elektro Gitar Dersi Devam Ettirilebilir Mi?

Online elektro gitar dersi ile gitar akorları ve teknikleri ile birlikte gitar hakkındaki tüm püf noktaları size özel online derslerimizde aktarıyoruz. Profesyonel eğitmeninizin derslerini sırasıyla takip edip, öğrendiğiniz gitar bilgisine daha da katkıda bulunabilir ve kendinizi çok daha iyi bir şekilde geliştireceğinizin garantisini sizlere veriyoruz. Birçok öğrencimizin geçmiş dönemde gerçekleştirdiği gibi elektro gitar deneyiminiz arttıkça yeni parçalara geçerek kendinizi geliştirecek eğitim takvimi ile üst düzey bir gitarist olma yolunda ilerleyebilir ve sizlerde kendi içeriklerinizi yayınlayabilirsiniz. Klasik gitar, Elektro gitar, Bas gitar ve Akustik gitar olmak üzere dört alanda siz değerli öğrencilerimize online hizmet vermekteyiz. Uzaktan eğitim ile internetten gitar kursu artık hızlı öğrenmenin kapılarını sizlere açıyor.
İnternetten üzerinden online gitar öğrenerek bizlerle birlikte anlamadığınız noktalarda bizlere sorular sorabilir, gitar kurslarına giderek zamanınızı harcamadan evinizde rahatlıkla isteğinize ulaşabilirsiniz. Ve unutmayın ki ailemizden bugüne kadar tüm öğrencilerimiz bir gitarist olarak çıkmıştır. Sorularınız için daima sizlere yardımcı olacağız.

Online Gitar Dersi Ne Kadar Verimli Olur?

T.C. MEB ÖZEL FIRAT CANTEKİN Müzik Kursunda online gitar dersi için sahip olmanız gereken sadece iki şey vardır; Gitar sahibi olmalısınız ve istekli olmalısınız.
Siz değerli öğrencilerimizin ilk olarak sağlam ve doğru bir gitar temelini oluşturmak için temel müzik bilgisi hakkında konular işlenmektedir ve bunları uzman eğitmenlerimizin sizlere verdiği pratiklerle test etmekteyiz.
Sizlerle gitarımızın bölgelerini ve tutuşunu öğreneceğiz. Gitar temelinizi oluşturduktan sonra gitarımız üzerinde notaları öğrenerek uygulayacağız. Öğrendiğiniz notalar ile armoni yapabilmeniz üzerine adımlar atacağız ve sizlerle sıklıkla ritim alıştırmaları yapacağız. Seviyenizi adım adım ilerleyerek yükselttiğinizde sıra gitar solo tekniklerine gelecek ve artık istediğiniz şarkıyı hem akor hem de solo olarak çalabileceksiniz. Bu çalışmaların üzerine artık ileri derece armoni bilgisi ile öğrendiğiniz tüm konuları kendi tarzınız ile harmanlayıp çalabileceksiniz. Online kursta öğreneceğiniz her gitar ve armoni bilgisi yıllardır T.C. MEB ÖZEL FIRAT Cantekin Müzik Kursunda öğretilen kursumuzun işleyişidir.
Hayranı olduğunuz gitaristler sizler gibi bir noktadan çalışarak başlamışlardır. Neden siz de iyi bir gitarist olmayasınız?

Online Bas Gitar Dersi ile Ne kadar Zamanda Öğrenebilirim?

Bilindiği kadarıyla bas gitar eğitimi sıkı bir takip ve disiplinli bir çalışma metodolijisi ile tekrarlandığı taktirde bir yada iki aylık bir zaman süreci içerisinde geliştirilerek verimli sonuçlar alınır. Bu süreçte tabi ki online bas gitar derslerimize katılarak alanında uzman bas gitarist eğitmenlerimiz sayesinde izleyeceğiniz ve online dersler sayesinde hızlı ve birebir özel ders yoluyla bas gitar öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. Bu alanda sabırlı ve disiplinli olmanız gerekmektedir. Unutmayın her yetenek çalışılarak geliştirilebilir. Online bas gitar eğitimlerinizde anlamadığınız yerleri tekrar sormanız, öğretmenlerimiz ile iletişim halinde olmanız öğrenim sürecinde sizi gözlemleyen eğitmeniniz için çok önemli ve yararlı olacaktır. Devam eden online bas gitar dersi eğitimlerimize katılmak için bizlere iletişime geçmeniz yeterlidir. Sizleri bekliyoruz.

Online Bağlama Dersi ile Neler Öğrenebilirim?

Online bağlama dersi ile temel müzik ve nota bilgisiyle birlikte, en baştan orta ve üst seviyeye kadar uzun ve kısa sap bağlama çalmayı adım adım uzman eğitmenimiz ile birlikte öğrenebilirsiniz. Online dersimizin dersin amacı mekan ve zaman kısıtlaması olmadan bağlama eğitiminizi sürdürebilmenizdir. Kısa zamanda orta ve ardından üst seviyeye seviyeye gelecek kadar bilgi ve deneyim kazanabilirsiniz. Bu yüzden dersimizi alırken eğitmenimizin verdiği alıştırmaları bol bol pratik yapmanız gelişiminiz açısından oldukça önemlidir. Genel olarak eğitimimizin içeriği ve öğrenecekleriniz;

 • Türk Halk Müziği eserlerini ile melodileri,
 • Bağlamanın doğru tutuşu ile duruş bozuklukları olmadan doğru bağlama çalma yöntemi,
 • Dizek üzerinden temel notaları, sus işaretleri ve karar seslerini tanımayı,
 • Basit türkülerin ve ezgilerin notalarını anlayıp öğrenerek, türküleri nasıl çalınacağını üzerine kolaylıklar,
 • Tartımları daha kolay ve hızlı şekilde anlayıp çalabilmeyi,
 • Öğrenecekleri çeşitli tartımlar ile tavır ve özel mızrap gerektirmeyen türkü ve ezgileri çalabilmeyi.

Bağlama çalmak isteyen, Türk Halk Müziğine ilgi duyanlar, bağlama çalmaya ilgisi olup çevresinde böyle bir eğitim alabilecek imkanı bulunmayan sevgili müzik sever öğrencilerimiz ve ulaşım, zaman gibi nedenlerle düzenli olarak bir kursa devam edemeyen herkes online bağlama kursu sayesinde hem zamandan hem de farklı unsurlardan tasarruf edebilirler. Öğrencilerimiz istedikleri zaman, evde veya iş yerinde dersleri takip edebilirler. Öğrencilerimizin gereksinimleri;

 • Bir bağlamanız olması yeterlidir.
 • Nota bilginizin olması gerekli değildir, temel nota değerlerini bilmek size hız kazandırır.
 • Özel hiç bir beceriye sahip olmanız gerekli değildir.
 • Her zaman egzersiz yapmanız gereklidir.
 • Bağlama çalmak için bir mızrap edinmelisiniz.

Online ders sayesinde bire bir özel ders ve kişiye özel oluşturulan programlar aracılığıyla elde edilen kazanımlar ile tam verim ve performans sağlanmaktadır.Online eğitimin normal derslerin dışında bir çok avantajları vardır.Bunlar;

 • Dünyanın neresinde olursanız olun, ortak ayarlanan zamanlama sayesinde eğitimin evinizde gerçekleşmesi
 • Online Müzik Eğitiminde aylık ücret ödenmemesi ve sadece ders yapıldığı kadar ödeme yapılması.Normal derslerimiz toplanda 50 dakikadır.Ancak online eğitimde bu zamanlama ortalama en az 1 saattir.

Online Derslerimizde İçerikler

 • Ücretsiz online derslerimizde seviye belirleme
 • Hangi enstrüman eğitimi alınacaksa o enstrümanın tanıtımı
 • Enstrümanda uygulanan tekniklerin öğrenimi
 • Tarz ve türe göre çalışma müfredatı oluşum
 • Armoni eğitimi
 • Teori Eğitimi
 • Kulak ve solfej eğitimi
 • Repertuar çalışmaları
 • Backing Trackt üzerine eşlikli şarkı çalımı

Hangi Online Müzik Derslerimiz Mevcuttur?

Online Gitar Derleri

Online Elektro Gitar Dersleri

Online Akustik Gitar Dersleri

Online Bas Gitar Dersleri

Online Keman Dersleri

Online Çello Dersleri

Online Piyano Dersleri

Online Bağlama Dersleri

Online Saksafon Dersleri

Online Klarnet Dersleri

Online Yanflüt Dersleri

Online Dersler Nasıl Gerçekleşmektedir?

Online müzik derslerimiz Skype isimli uygulama aracılığı ile yapılmaktadır.Bu uygulamayı enstrümanınız ile birlikte tablet ya da bilgisayarınıza yüklemeniz yeterli olacaktır.