Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

yan flüt kursu

İzmir'de Sanatın Kalbi

İzmir Yan Flüt Kursu ile En Eğlenceli Yoldan Kolayca Yan Flüt Öğrenin

Yan Flüt Dersi İzmir olarak sizleri hem eğlenceli hem en kolay yoldan yan flüt öğrenmeye davet ediyoruz! Profesyonel eğitmenlerimiz ile sizlere sanat atölyemizde

 • En kısa sürede flüt öğrenme garantisi
 • En uygun yan flüt dersi ücreti
 • En eğlenceli yan flüt öğrenme metotları

İmkanlarını sunuyoruz. İzmir Bornova Yan Flüt Kursu ailemizin bir parçası olmak için yapmanız gereken tek şey 0507 095 82 27 nolu telefondan bizlerle iletişime geçmek. Üstelik ücretsiz deneme dersimiz ile yan flüt dersi hakkında fikir sahibi olabilir, seviyenizi ölçebilirsiniz!

flüt kursu izmir

Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz takdirde aşağıdaki konu başlıklarının hepsi hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

 • Yan flüt çalmak zor mudur? Yan flüt çalmak için ne yapmalı?
 • Yan flüt kursuna gitmek için yan flüt almalı mıyım?
 • Yan flüt kursu fiyatları ve yan flüt fiyatları ne kadar?
 • Yan flüt çalmanın yaşı var mıdır? Herkes yan flüt çalabilir mi?

Yan flüt sesi insanın içindeki bütün güzel ve huzurlu duyguları harekete geçiren, narin sesli bir enstrümandır. Her parçaya uyum sağlayabilen bu güzel enstrümanı birçok kişi çalmayı hayal eder. Fakat dışarıdan bakınca yan flüt çalmasının zor bir iş olduğunu düşünür ya da yaşının geçtiğini, okuldan işten vakit bulamadığını bahane eder. Eğer siz de bu bahanecilerden biriyseniz artık bahanelerinizi bir kenara bırakıp hayalinizdeki enstrüman için harekete geçin!

Yan Flüt Kursu İzmir İle Yan Flüt’ün Tarihini Öğrenin Tarihi


yan flütün tarihi

Yan flüt bugüne kadar bulunmuş dünyanın en eski enstrümanıdır. 43.000 yıl önce Neandertal’ler tarafından akbaba ve mamut kemiklerinden yapılmıştır. Günümüzde kullanılan yan flüte benzeyen ilk flüt ise 12. yüzyılda Avrupa’da Alman flütü adıyla üretilmiştir. Günümüzde kullanılan modern yan flüt ise 17. yüzyılda Tehobald Boehm tarafından üretilmiştir.

Yan flüt temel olarak 3 parçadan oluşur. Bu parçalar şu şekilde sıralanır:

 • Ağızlık
 • Gövde
 • Ayak

Yan Flüt Kursu Programı Ne Şekilde İlerler?


yan flüt kursu izmir bornova

Sanat atölyemizde yan flüt derslerimiz birebir şekilde verilmektedir. Enstrümanın doğası gereği grup dersleri öğrenim zorlukları yarattığı için öğrencilerimize en iyi eğitimi verebilmek amacıyla yan flüt dersleri özel ders şeklinde verilmektedir.

İzmir Yan Flüt Kursu olarak yan flüt derslerimizi sizleri sıkmadan ve zorlamadan en eğlenceli ve verimli geçecek şekilde düzenledik. Aldığınız dersler esnasında yan flüte dair bütün teknik ve pratik bilgiyi öğrenmiş olursunuz. Yan flüt derslerimizde flütün kökenine ait parçaların çalışmaları yapılırken, diğer popüler uygulamalar da göz ardı edilmez. Repertuarınıza koyup çalmak istediğiniz parçalara kendiniz karar verirsiniz.

 

 

 

 


Yan flüt derslerimizde etkili şekilde öğreneceğiniz teknik konular şu şekildedir:

 • Flüt parçalarını tanıma ve flütün nota yerlerini kavrama
 • Genel nota bilgisi
 • Genel armoni bilgisi
 • Yan flütten doğru ses çıkarma, flüte doğru şekilde üfleme
 • Gamlar ve dizelerin kavranması
 • Polifoni
 • Yan flütte doğru nefes ve ağız teknikleri
 • Eserlerin analizleri, doğru çalınması
 • Orkestra (eşli şekilde çalma) teknikleri
 • Yan flüt stillerinin kavranması ve doğru şekilde uygulanması

Yan Flüt Çalmada Nefesin ve Diyaframın Önemi Nedir?


bornova yan flüt kursları

Yan flüt nefesli bir enstrüman olduğu için nefes ve diyafram fazlasıyla önemlidir. Nefesinizi doğru kullanabilmek ve doğru üflemek yan flüt çalmanın püf noktasıdır. Parçaları çalarken nefes kesilmesi yaşamamak, çabuk yorulmamak için öncelikle doğru nefes tekniklerini öğrenip, diyaframınızı geliştirmeniz gerekir.

Her gün yapacağınız kısa kısa egzersizlerle diyaframınızı kullanmayı öğrenip doğru şekilde nefes alarak çabucak yorulmadan kolayca dilediğiniz parçayı çalabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 


Yan Flüte Yeni Başlayanlar İçin Öneriler


yan flüt çalmak zor mu

Yan flüt çalmanın temeli flüte doğru açıda doğru şekilde üflemekten geçer. Bu sebepten dolayı flüt çalmaya başlamadan önce sadece ağızlıkla üfleme çalışmaları yapılması gerekir. Bu çalışmalar sayesinde doğru açıyı keşfedip doğru şekilde üfleyerek güzel bir ton elde edersiniz. Bu adımı es geçip hemen nota öğrenmeye başladığınız takdirde hayal kırıklığına uğrarsınız.

Ağızlıkla üfleme çalışmalarına gerekli önemi göstermezseniz yanlış üflemeye alışabilirsiniz. Kazanılan yanlış bir alışkanlığı düzeltmek ise çok daha büyük vakitler alacağı için en baştan her şeyi adım adım yapmanız sizin için faydalı olacaktır.

Üflemeyi öğrendikten sonra yan flüt notaları çalışmalarına başlayabilirsiniz. Yine bu adımda da aceleci davranmayıp bütün notaları iyice kavrayana kadar çeşitli çalışmalar yapmalısınız. Yan flüt nota yerleri iyice kavranmazsa parçaları çalarken fazlasıyla zorlanırsınız.

 

 


Yan Flüt Hakkında Sık Sorulan Sorular


yan flüt hakkında sık sorulanlar

Yan flüt çalmak zor mudur? Herkes yan flüt çalabilir mi?

Elbette yan flüt çalmak da diğer bütün işler gibi emek, çaba ve istek gerektiren bir iştir. Bir enstrümanın inceliklerini kavramak, onu bütünüyle öğrenmek ve parçalar çalmaya başlamak zaman ve sabır gerektirir. Eğer siz yan flüt çalmak için yeterince istekliyseniz, gerekli emeği verdiğinizde kesinlikle zor bir iş değildir.

Düzenli ve disiplinli bir şekilde yan flüt çalışmaları yapan biri kısa sürede istediği seviyeye mutlaka gelecektir. İzmir Bornova Yan Flüt Kursu olarak bunun garantisini kesinlikle size verebiliriz. Bu zamana kadar derslerine düzenli gelip çalışmalarını düzenli şekilde yapan hiçbir öğrencimizin hayal kırıklığına uğradığını görmedik.

 

 

 

 


Yan flüt çalmak için yaş sınırı var mı? Geç mi kaldım?

en uygun fiyatlı yan flüt kursu

Yan flüt çalmak için asla geç kaldığınızı düşünmeyin, her yaş yan flüt çalma yaşıdır. Yan flüt çalmak için herhangi bir üst yaş sınırı olmamakla birlikte alt sınır bulunmaktadır. Çocukların yan flüt çalabilmesi için çocuğun gelişimine göre fiziksel olarak yan flütü tutabilecek, mental olarak da yan flütü kavrayabilecek yaşa gelmiş olması gerekmektedir.

Yan flüt fiyatları ve yan flüt kursu fiyatları nasıldır?

Piyasada çok çeşitli yan flüt markaları ve yan flüt modelleri bulunmaktadır. Elbette bu çeşitlilik fiyat farkları ortaya koyarak yan flüt satın almak isteyen kişilerin aklını karıştırmaktadır. Ancak maalesef sizi uzun yıllar götürecek, güzel sesler çıkaran kaliteli flütlerin fiyatları pek ucuz sayılmaz.

Ruhunuzu doyuracak ve sizi mutlu edecek bir şeyin kaliteli olanını tercih edip uzun yıllar keyifle kullanmanız Yan Flüt Kursu İzmir olarak sizlere tavsiyemizdir. Ortalama yan flüt fiyatı olarak da yaklaşık 150 dolar diyebiliriz.

Yan flüt kursu fiyatları içinse 0507 095 82 27 nolu telefondan bizlerle iletişime geçerek kurs fiyatlarını ve kampanyalarımızı öğrenebilirsiniz.


Yan flüt kursunuz nerede? Kursunuza ulaşım kolay mı?

izmir yan flüt kursları

Yan flüt kursumuz Bornova’da çok merkezi bir konumda bulunmaktadır. İzmir’in her yerinden otobüs, metro gibi araçlarla kolayca ulaşabilirsiniz. Sanat atölyemize sadece Bornova’dan değil Buca, Karşıyaka, Bostanlı, Konak, Narlıdere, Güzelbahçe, Hatay, Çiğli gibi birçok ilçeden de öğrenci gelmektedir.

Yan Flüt Kursu Buca, Yan Flüt Kursu Karşıyaka, Yan Flüt Kursu Alsancak gibi aramalar yapıp yazımızla karşılaşanlar bu ilçelerden de kolaylıkla kursumuza gelebilir.

Yan flüt çalmak, yan flüt kursuna gitmek istiyorum ne yapmalıyım?

Yan flüt çalabilmek için elbette öncelikle kendinize bir yan flüt edinmeniz gerekir. Yan flüt almak için de önceden araştırmalar yapmalı, kendinize en uygun yan flütü seçmelisiniz. Eğer karar veremiyorsanız atölyemize gelerek eğitmenlerimizden yardım isteyebilirsiniz. Kendinize bir flüt edindikten sonra ise geriye kalan tek şey adım adım onu öğrenmek olacaktır.

Yan flüt kursuna gitmek ise çok basit! Sanat atölyemize gelip ekstra bir belgeyle uğraşmadan, sadece bir form doldurmanız ve eğitmenlerimiz ile kendinize en uygun ders gün ve saatlerini ayarlayıp hemen yan flüt dersleri almaya başlayabilirsiniz.


Yan flüt kursuna gitmek için flüt almam gerekiyor mu?


özel yan flüt dersleri

Başlangıç için eğer kendinizden emin değilseniz, kendinizi bir süre denemek istiyorsanız ya da maddi durumunuz müsait değilse atölyemizdeki yan flütü kullanabilirsiniz. Fakat ilerleyen aşamalarda istediğin an yan flüt çalabilmek ve evde de çalışmalarınızı yapabilmek için bir flüte mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

Yan flüt almaya karar verdiğinizde ise kendinize en uygun flütü seçebilmek için eğitmenlerimizden yardım alabilirsiniz.

Yan flüt yüzyıllardır nazik sesiyle insanları etkilemiş, onlarda mest eden duygular geliştirmiş bir enstrümandır. Onun sesini duyduğunuzda sakinleşir, sanki rüyalar alemine dalarsınız. Onun sesini duyan, çalan birini gören birçok kişi “Keşke ben de çalabilsem” diye düşünür fakat her zaman çeşitli bahanelerle bunu erteler.

Kimi işinden okulundan vakit kalmadığını, kimi yaşının geçtiğini, kimi ise zorluğunu bahane edip hayallerini erteler. Fakat bir insanın bir enstrüman çalması kadar onu dinlendiren, ruhunu besleyen, fiziksel ve mental olarak onu dinç tutan hiçbir şey yoktur. Enstrümanınızı her elinize aldığınızda bambaşka bir dünyanın kapılarını açarsınız.


İşte tüm bu güzel hisleri yaşamak için artık hayallerinizi ertelemekten vazgeçin ve hemen harekete geçin. Çünkü yan flüt çalmanın ne yaşı vardır, ne zorluğu vardır, ne de vakit bulamayacağınız kadar çalması zor bir enstrümandır. Biz insanın istediği takdirde her şeyi başarabileceğini inanıyoruz.

İzmir Yan Flüt Kursu olarak hayallerinizdeki enstrümanı çalmanız için her zaman sizlere hizmet vermeye hazırız! 0507 095 82 27 nolu telefondan bizimle iletişime geçip ücretsiz deneme dersimize katılıp ailemizin bir parçası olabilirsiniz.