Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

yan flüt kursu

İzmir'de Sanatın Kalbi

İzmir Yan Flüt Kursu ile En Eğlenceli Yoldan Kolayca Yan Flüt Öğrenin

Yan Flüt Dersi İzmir olarak sizleri hem eğlenceli hem en kolay yoldan yan flüt öğrenmeye davet ediyoruz! Profesyonel eğitmenlerimiz ile sizlere sanat atölyemizde

 • En kısa sürede flüt öğrenme garantisi
 • En uygun yan flüt dersi ücreti
 • En eğlenceli yan flüt öğrenme metotları

İmkanlarını sunuyoruz. İzmir Bornova Yan Flüt Kursu ailemizin bir parçası olmak için yapmanız gereken tek şey 0507 095 82 27 nolu telefondan bizlerle iletişime geçmek. Üstelik ücretsiz deneme dersimiz ile yan flüt dersi hakkında fikir sahibi olabilir, seviyenizi ölçebilirsiniz!

flüt kursu izmir

Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz takdirde aşağıdaki konu başlıklarının hepsi hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

 • Yan flüt çalmak zor mudur? Yan flüt çalmak için ne yapmalı?
 • Yan flüt kursuna gitmek için yan flüt almalı mıyım?
 • Yan flüt kursu fiyatları ve yan flüt fiyatları ne kadar?
 • Yan flüt çalmanın yaşı var mıdır? Herkes yan flüt çalabilir mi?

Yan flüt sesi insanın içindeki bütün güzel ve huzurlu duyguları harekete geçiren, narin sesli bir enstrümandır. Her parçaya uyum sağlayabilen bu güzel enstrümanı birçok kişi çalmayı hayal eder. Fakat dışarıdan bakınca yan flüt çalmasının zor bir iş olduğunu düşünür ya da yaşının geçtiğini, okuldan işten vakit bulamadığını bahane eder. Eğer siz de bu bahanecilerden biriyseniz artık bahanelerinizi bir kenara bırakıp hayalinizdeki enstrüman için harekete geçin!

Yan Flüt Kursu İzmir İle Yan Flüt’ün Tarihini Öğrenin Tarihi


yan flütün tarihi

Yan flüt bugüne kadar bulunmuş dünyanın en eski enstrümanıdır. 43.000 yıl önce Neandertal’ler tarafından akbaba ve mamut kemiklerinden yapılmıştır. Günümüzde kullanılan yan flüte benzeyen ilk flüt ise 12. yüzyılda Avrupa’da Alman flütü adıyla üretilmiştir. Günümüzde kullanılan modern yan flüt ise 17. yüzyılda Tehobald Boehm tarafından üretilmiştir.

Yan flüt temel olarak 3 parçadan oluşur. Bu parçalar şu şekilde sıralanır:

 • Ağızlık
 • Gövde
 • Ayak

  Yan Flüt Hakkında

  Yan flüt dilsiz nefesli çalgılardandır. Yan flüt bulunduğu ilk zamanlar abanoz ağacından yapılırdı. Aslında ağaçtan yapılma flütler hala kullanılmaktadır ama çok fazla yaygın değildir. Genellikle nikel, altın ve gümüş gibi madenlerden yapılır.  Yan flüt, 67 cm uzunluğundadır ve 1,9 cm çapındadır. Baş bölümünde bulunan üfleme deliğinden üflenir. Perde adı verilen, ezgilerin oluşmasını sağlayan delikler gövde ve kuyruk kısmında bulunur. Yan flüt hakkında daha ayrıntılı bilgi öğrenmek isterseniz Yan flüt dersi İzmir Karşıyaka merkezimizde alanında uzman eğitmenlerimizden her zaman bilgi alabilirsiniz.


Yan Flüt Kursu Programı Ne Şekilde İlerler?


yan flüt kursu izmir bornova

Sanat atölyemizde yan flüt derslerimiz birebir şekilde verilmektedir. Enstrümanın doğası gereği grup dersleri öğrenim zorlukları yarattığı için öğrencilerimize en iyi eğitimi verebilmek amacıyla yan flüt dersleri özel ders şeklinde verilmektedir.

İzmir Yan Flüt Kursu olarak yan flüt derslerimizi sizleri sıkmadan ve zorlamadan en eğlenceli ve verimli geçecek şekilde düzenledik. Aldığınız dersler esnasında yan flüte dair bütün teknik ve pratik bilgiyi öğrenmiş olursunuz. Yan flüt derslerimizde flütün kökenine ait parçaların çalışmaları yapılırken, diğer popüler uygulamalar da göz ardı edilmez. Repertuarınıza koyup çalmak istediğiniz parçalara kendiniz karar verirsiniz.

 

 

 

 


Yan flüt derslerimizde etkili şekilde öğreneceğiniz teknik konular şu şekildedir:

 • Flüt parçalarını tanıma ve flütün nota yerlerini kavrama
 • Genel nota bilgisi
 • Genel armoni bilgisi
 • Yan flütten doğru ses çıkarma, flüte doğru şekilde üfleme
 • Gamlar ve dizelerin kavranması
 • Polifoni
 • Yan flütte doğru nefes ve ağız teknikleri
 • Eserlerin analizleri, doğru çalınması
 • Orkestra (eşli şekilde çalma) teknikleri
 • Yan flüt stillerinin kavranması ve doğru şekilde uygulanması

Yan Flüt Çalmada Nefesin ve Diyaframın Önemi Nedir?


bornova yan flüt kursları

Yan flüt nefesli bir enstrüman olduğu için nefes ve diyafram fazlasıyla önemlidir. Nefesinizi doğru kullanabilmek ve doğru üflemek yan flüt çalmanın püf noktasıdır. Parçaları çalarken nefes kesilmesi yaşamamak, çabuk yorulmamak için öncelikle doğru nefes tekniklerini öğrenip, diyaframınızı geliştirmeniz gerekir.

Her gün yapacağınız kısa kısa egzersizlerle diyaframınızı kullanmayı öğrenip doğru şekilde nefes alarak çabucak yorulmadan kolayca dilediğiniz parçayı çalabilirsiniz.

Yan Flütün Ses Genişliği

Yan flüt, orkestralarda solo veya eşlik enstrümanı olarak kullanılır. Ses aralığı 3 oktavdır. Son oktavdaki  tiz sesler çok ince ve rahatsızlık verdiğinden çok fazla kullanılmaz. 3 farklı tını bölgesi vardır. Kalın, orta ve ince. Kalın ses bölgesi hüzünlü bir ezgi yapmaktadır. 1. ve 2. oktav arası orta ses bölgesidir. En çok tercih edilendir. Son oktavın bulunduğu kısım ince ses bölgesidir. Sakin ve huzurlu bir sestir. Daha ayrıntılı bilgi edinmek için Yan flüt kursu İzmir Hatay merkezimizde uzman öğretmenlerimizden bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 


Yan Flüte Yeni Başlayanlar İçin Öneriler


yan flüt çalmak zor mu

Yan flüt çalmanın temeli flüte doğru açıda doğru şekilde üflemekten geçer. Bu sebepten dolayı flüt çalmaya başlamadan önce sadece ağızlıkla üfleme çalışmaları yapılması gerekir. Bu çalışmalar sayesinde doğru açıyı keşfedip doğru şekilde üfleyerek güzel bir ton elde edersiniz. Bu adımı es geçip hemen nota öğrenmeye başladığınız takdirde hayal kırıklığına uğrarsınız.

Ağızlıkla üfleme çalışmalarına gerekli önemi göstermezseniz yanlış üflemeye alışabilirsiniz. Kazanılan yanlış bir alışkanlığı düzeltmek ise çok daha büyük vakitler alacağı için en baştan her şeyi adım adım yapmanız sizin için faydalı olacaktır.

Üflemeyi öğrendikten sonra yan flüt notaları çalışmalarına başlayabilirsiniz. Yine bu adımda da aceleci davranmayıp bütün notaları iyice kavrayana kadar çeşitli çalışmalar yapmalısınız. Yan flüt nota yerleri iyice kavranmazsa parçaları çalarken fazlasıyla zorlanırsınız.

Yan flüt çalmaya büyük parçalardan başlamamalısınız. Bizler Yan flüt kursu İzmir Göztepe sanat merkezimizde uzman hocalarımızın verdiği eğitimde sizlerin hem hevesinizi yitirmemeniz hem de adım adım ilerleyerek gittiğimiz için basit parçalardan başlıyoruz.Çünkü basit ve temel parçaları tekrar ederek ilerlerseniz tekniğiniz gelişir ve kulak aşinalığınız artar. Uzun notalarda ve durakları uzun olan parçalarda nefesinizi daha kuvvetli üflemek durumunda olduğunuz için baş dönmesi olabilir. Bu yüzden flüt çalmaya başlamadan önce nefes egzersizleri yapmalısınız. Ayrıca yan flüt çalarken dik pozisyona da dikkat edilmeli.

 

 


Yan Flüt Hakkında Sık Sorulan Sorular


yan flüt hakkında sık sorulanlar

Yan flüt çalmak zor mudur? Herkes yan flüt çalabilir mi?

Elbette yan flüt çalmak da diğer bütün işler gibi emek, çaba ve istek gerektiren bir iştir. Bir enstrümanın inceliklerini kavramak, onu bütünüyle öğrenmek ve parçalar çalmaya başlamak zaman ve sabır gerektirir. Eğer siz yan flüt çalmak için yeterince istekliyseniz, gerekli emeği verdiğinizde kesinlikle zor bir iş değildir.

Düzenli ve disiplinli bir şekilde yan flüt çalışmaları yapan biri kısa sürede istediği seviyeye mutlaka gelecektir. İzmir Bornova Yan Flüt Kursu olarak bunun garantisini kesinlikle size verebiliriz. Bu zamana kadar derslerine düzenli gelip çalışmalarını düzenli şekilde yapan hiçbir öğrencimizin hayal kırıklığına uğradığını görmedik.

 

 

 

 


Yan flüt çalmak için yaş sınırı var mı? Geç mi kaldım?

en uygun fiyatlı yan flüt kursu

Yan flüt çalmak için asla geç kaldığınızı düşünmeyin, her yaş yan flüt çalma yaşıdır. Yan flüt çalmak için herhangi bir üst yaş sınırı olmamakla birlikte alt sınır bulunmaktadır. Çocukların yan flüt çalabilmesi için çocuğun gelişimine göre fiziksel olarak yan flütü tutabilecek, mental olarak da yan flütü kavrayabilecek yaşa gelmiş olması gerekmektedir.

Yan flüt çalmaya en erken başlama yaşı 8 olabilir. Fakat tabii çocuğunuzun mental ve fiziksel durumu yaşıtlarından farklıysa bu yaş değişebilir. Her enstrüman için başlama yaşı ne kadar erken, o kadar iyidir. Yaş konusunda yetişkinler içinse sınırlama yoktur. 60-70 yaşından sonra bağlama çalmayı öğrenebilirsiniz. Sadece 18-19 yaşındaki birine göre daha yavaş öğrenebilirsiniz. Fakat içinizdeki arzu bitmediği sürece yavaş öğrenmeniz alacağınız hazzı arttırır. Öğrenmek istiyorsanız Yan flüt dersi İzmir Göztepe  sanat atölyemiz ve uzman öğretmenlerimiz ile en kısa zamanda başlamanızı öneririz.

Yan flüt fiyatları ve yan flüt kursu fiyatları nasıldır?

Piyasada çok çeşitli yan flüt markaları ve yan flüt modelleri bulunmaktadır. Elbette bu çeşitlilik fiyat farkları ortaya koyarak yan flüt satın almak isteyen kişilerin aklını karıştırmaktadır. Ancak maalesef sizi uzun yıllar götürecek, güzel sesler çıkaran kaliteli flütlerin fiyatları pek ucuz sayılmaz.

Ruhunuzu doyuracak ve sizi mutlu edecek bir şeyin kaliteli olanını tercih edip uzun yıllar keyifle kullanmanız Yan Flüt Kursu İzmir olarak sizlere tavsiyemizdir. Ortalama yan flüt fiyatı olarak da yaklaşık 150 dolar diyebiliriz.

Yan flüt kursu İzmir Bornova da alacağınız yan flütün teknik dersleri ve müzik eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve fiyatlarımızı öğrenmek istiyorsanız sizin için önerimiz kurumumuza en kısa zamanda misafir olmanız ve ücretsiz deneme derslerimize katılarak hem kendinizi denemeniz hem de alanında uzman eğitmen kadromuzla tanışarak aklınıza takılan soruları yüz yüze bizlere sormanızdır! Böylelikle sizin için uygun eğitim planını birlikte belirleyebilir hem de sanat atölyemizin en iyi fiyatlı fırsatlarından yararlanabilirsiniz.
0507 095 82 27 nolu kurum numaramızı arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz!


Yan flüt kursunuz nerede? Kursunuza ulaşım kolay mı?

izmir yan flüt kursları

Yan flüt dersi İzmir Bornova merkezinde bulunan sanat atölyemiz ile hiç bir zaman ulaşım konusunda zorluk çekmeyeceğinizi belirtmek isteriz. Sanat merkezimize Buca, Karşıyaka, Narlıdere, Alsancak, Gaziemir, Güzelbahçe, Göztepe gibi ilçelerden birçok öğrencimiz gelmektedir. Sanat merkezimizin merkezi konumu sayesinde otobüs metro gibi toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Kursiyerlerimizin bir çoğu çalışan ve öğrenci olduğu için mesai ve okul çıkışlarında bizlere her zaman merkezi konumumuz sayesinde rahatlıkla ulaşım sağlayabilmektedirler. Bir bağlama kursu eğitimine yada farklı bir sanat eğitimine karar vermeden önce iş yeri, okul yada eviniz üzerinden ulaşım olanaklarını göz önünde bulundurarak gideceğiniz kurs merkezini keşfe çıkmanızı, bu sayede ulaşım açısından değerlendirme şansı bularak karar vermenizi tavsiye ediyoruz.

Yan Flüt Kursu Buca, Yan Flüt Kursu Karşıyaka, Yan Flüt Kursu Alsancak gibi aramalar yapıp yazımızla karşılaşanlar bu ilçelerden de kolaylıkla kursumuza gelebilir.

Yan flüt çalmak, yan flüt kursuna gitmek istiyorum ne yapmalıyım?

Yan flüt çalabilmek için elbette öncelikle kendinize bir yan flüt edinmeniz gerekir. Yan flüt almak için de önceden araştırmalar yapmalı, kendinize en uygun yan flütü seçmelisiniz. Eğer karar veremiyorsanız atölyemize gelerek eğitmenlerimizden yardım isteyebilirsiniz. Kendinize bir flüt edindikten sonra ise geriye kalan tek şey adım adım onu öğrenmek olacaktır.

Önemli olan en önemli şey zaten sizlerin içindeki istektir. Siz yeter ki isteyin, bizler Yan flüt kursu Alsancak sanat merkezimiz ve alanında uzman birbirinden yetenekli eğitmenlerimiz ile sizlere uygun fiyatlı, size en uygun gün ve saatleri ayarlayarak en iyi şekilde verimli ve eğlenceli geçen dersler vermeye hazırız. Tek yapmanız gereken şey ailemize katılıp, düzenli çalışıp bu işi başarmanız ve hayallerinizi gerçekleştirmeniz. Yan flüt ya da herhangi bir enstrüman hakkında bir sorunuz varsa bizlere 0507 095 82 27 no’lu numaradan ulaşabilirsiniz.

Yan flüt kursuna gitmek ise çok basit! Sanat atölyemize gelip ekstra bir belgeyle uğraşmadan, sadece bir form doldurmanız ve eğitmenlerimiz ile kendinize en uygun ders gün ve saatlerini ayarlayıp hemen yan flüt dersleri almaya başlayabilirsiniz.


Yan flüt kursuna gitmek için flüt almam gerekiyor mu?


özel yan flüt dersleri

Başlangıç için eğer kendinizden emin değilseniz, kendinizi bir süre denemek istiyorsanız ya da maddi durumunuz müsait değilse atölyemizdeki yan flütü kullanabilirsiniz. Fakat ilerleyen aşamalarda istediğin an yan flüt çalabilmek ve evde de çalışmalarınızı yapabilmek için bir flüte mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

Yan flüt almaya karar verdiğinizde ise kendinize en uygun flütü seçebilmek için eğitmenlerimizden yardım alabilirsiniz.

Her zaman söylediğimiz gibi, her hangi bir enstrümanı çalmayı öğrenebilmek için, öğrencinin kendi kendine derslerde gördüğü, öğrendiği bilgileri ve teknikleri düzenli biçimde çalışması gerekir. Çünkü Yan flüt dersi İzmir Hatay sanat atölyemiz ve alanında uzman hocalarımızın sizlere vereceği dersler; bilgileri üstüne ekleyerek, tek tek ilerleyeceğiniz bir eğitimdir. Bu yüzden de kendiniz çalışabilmeniz için bir bağlamaya sahip olmanız gerekmektedir. Her şeyi bir anda sizlere verirsek eğer bu kalıcı olmaz. En basitten başlayarak sizlerin yan flüt çalmayı tam öğrenene kadar dersler devam edecektir.

Yan flüt yüzyıllardır nazik sesiyle insanları etkilemiş, onlarda mest eden duygular geliştirmiş bir enstrümandır. Onun sesini duyduğunuzda sakinleşir, sanki rüyalar alemine dalarsınız. Onun sesini duyan, çalan birini gören birçok kişi “Keşke ben de çalabilsem” diye düşünür fakat her zaman çeşitli bahanelerle bunu erteler.

Kimi işinden okulundan vakit kalmadığını, kimi yaşının geçtiğini, kimi ise zorluğunu bahane edip hayallerini erteler. Fakat bir insanın bir enstrüman çalması kadar onu dinlendiren, ruhunu besleyen, fiziksel ve mental olarak onu dinç tutan hiçbir şey yoktur. Enstrümanınızı her elinize aldığınızda bambaşka bir dünyanın kapılarını açarsınız.


İşte tüm bu güzel hisleri yaşamak için artık hayallerinizi ertelemekten vazgeçin ve hemen harekete geçin. Çünkü yan flüt çalmanın ne yaşı vardır, ne zorluğu vardır, ne de vakit bulamayacağınız kadar çalması zor bir enstrümandır. Biz insanın istediği takdirde her şeyi başarabileceğini inanıyoruz.

İzmir Yan Flüt Kursu olarak hayallerinizdeki enstrümanı çalmanız için her zaman sizlere hizmet vermeye hazırız! 0507 095 82 27 nolu telefondan bizimle iletişime geçip ücretsiz deneme dersimize katılıp ailemizin bir parçası olabilirsiniz.