Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Klarnet Kursu İzmir

İzmir'de Sanatın Kalbi

Klarnet Kursu İzmir | En İyi Şekilde Klarnet Öğrenin

klarnet kursu izmir

Profesyonel eğitmenlerden kısa sürede klarnet öğrenmek isteyen herkesin tercihi İzmir Bornova Klarnet Kursu olarak sizleri;
⦁ Uygun fiyatlı klarnet dersi
⦁ Kısa sürede klarnet öğrenme
⦁ Ücretsiz klarnet deneme dersi
imkanlarını sunduğumuz İzmir Klarnet Kursu’muza bekliyoruz! 0507 095 82 27 nolu numaradan bizlere ulaşarak uygun fiyatlı klarnet dersi için ücretsiz deneme dersi randevusu alabilirsiniz.
Sizler için klarnet kursu ile alakalı en sık sorulan soruları tek bir yazıda yanıtladık. Bu yazımızda bulabileceğiniz konu başlıkları şu şekilde:
⦁ Klarnet çalmak zor mudur? Klarnet nasıl bir enstrümandır?
⦁ Klarnet Kursuna başlamak için klarnet satın almam gerekir mi?
⦁ Kendime en uygun klarneti nasıl seçebilirim?
⦁ Kısa sürede klarnetle şarkı çalabilir miyim?
⦁ Nota bilmiyorum klarnet çalabilir miyim?
⦁ Klarnet fiyatları hakkında detaylı bilgiler.
⦁ Klarnet çalmanın yaşı var mıdır? Çocuklar klarnet çalabilir mi?
⦁ Klarnet kursu hakkında detaylı bilgiler.

Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz takdirde klarnetle ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulacaksınız!

Klarnet Kursları Hakkında


klarnet kursu izmir bornova

Bunca zamandır klarnete uzaktan uzağa hayranlık duydunuz, sesini her duyduğunuzda mest oldunuz. Her seferinde “Acaba ben de çalabilir miyim?” diye düşündünüz fakat her seferinde bahaneler uydurup ertelediniz. Kimi zaman klarnet çalmak zordur dediniz, kimi zaman yaşınızı bahane ettiniz.

Artık bahaneleri bir kenara bırakın, çünkü klarnet çalmak ne sandığınız kadar zor ne de klarnet çalmanın yaşı var. Kendinize zaman ayırın ve hep hayal ettiğiniz klarnet çalmayı hemen öğrenin!

Üstelik kursa başlar başlamaz bir klarnet satın almak gerekli değil, başlangıç için atölyemizin klarnetini derslerde ve pratiklerde kullanabilirsiniz. Atölyemizde si bemol klarnet dersi ve sol klarnet dersi konservatuar mezunu profesyonel eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

 

 

 

 


 

Klarnet Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular


klarnet kursu hakkında merak edilenler

Klarnet nasıl bir müzik aletidir?

Klarnet, ses aralığı 3,5 oktav olan, köken olarak Fransa ve Avrupa’da yaygın olan, ülkemizde sol klarnet olarak yaygınlaşan bir enstrümandır.

Klarnet dersi için neler gereklidir?

Klarnet dersine başlamak için en büyük gereksinim sizin heves, istek ve azminizdir. Bunun dışında kendinize bir klarnet edinmeniz, istediğiniz an evinizde pratik yapabilmeniz açısından önemli bir gereksinimdir. Klarnet satın almada zorluk yaşıyorsanız İzmir Klarnet Kursu olarak atölyemize gelip bizlerden yardım isteyebilir, bütçenize ve size en uygun klarneti seçebilirsiniz.

Kimler klarnet dersi alabilir?

Klarnet Kursu klarnet çalmak isteyen herkes için uygundur, herhangi bir sınırlandırmamız bulunmamaktadır. İster klarnet hakkında hiçbir bilginiz olmasın ister klarnet çalma tekniğinizi ilerletmek istiyor olun, İzmir’in en iyi klarnet kursu olarak uzman eğitmenlerimizle kısa sürede amacınıza varabilirsiniz.
Eğitmenimizin kendine has öğretme tarzı ve birebir derslerimiz sayesinde kolayca klarnet çalmada istediğiniz seviyeye gelebilirsiniz. Ben nota, solfej, nazariyet bilmiyorum diye endişelenmeyin, klarnet eğitiminin yanı sıra eğitmenimiz size bunları da öğretecektir.


izmir klarnet kursları

Klarnet kurs saatleri nasıl belirleniyor?

Klarnet kursu için önceden belirlenmiş kurs saatlerimiz yoktur. Sizin iş, okul ve müsaitlik durumunuza göre size özel çalışma saatleri belirliyoruz. Önemli sebeplerden ötürü ders saatinizde gelemediğiniz takdirde size ve eğitmenimize uygun başka bir ders saati belirliyoruz, bu şekilde dersinizden geri kalmamış oluyorsunuz. Bu yüzden ben yoğum çalışıyorum, ders programım kursa gitmeme engel oluyor gibi bahaneleri artık bırakıp klarnet dersi alabilirsiniz.

Tam anlamıyla klarnet çalabilmek için ne kadar süreye ihtiyacım var?

Klarnet öğrenme süreniz isteğinize, verdiğiniz emeğe ve temel bilgi birikiminize bağlı olarak değişiklik gösterir. Daha önce hiçbir enstrüman çalmamış ve klarnet hakkında hiçbir bilgisi olmayan biri yaklaşık 2 ay sonunda ilk parçasını çalacak seviyeye gelecektir. 4-5 ayın sonunda ise artık duyduğu parçaları kendi kendine klarnetiyle yakalayabilecek seviyeye gelmiş olur.
Çok daha profesyonel klarnet çalmak için daha uzun zamanlar ve pratikler gereklidir. Elbette verdiğimiz bu süreler ortalama süreler olup, gerçek öğrenme süreleri ancak kişinin gözlemlenmesi ile verilebilir.

Klarnet çalmak için nota bilmem gerekiyor mu?

Klarnet öğrenirken başlangıçta nota bilmenize gerek yoktur. Derslerimizde notalara karşılık gelen sesleri klarnet üzerinde öğreneceksiniz. Fakat ilerleyen aşamalarda kendi kendinize de bir parçayı çalabilmeniz için o parçanın notalarını okumalı ve ona göre çalmalısınız. Bu yüzden başlangıç için olmasa da ilerleyen aşamalarda nota öğrenmeniz faydanıza olacaktır.


karnet çalmak zor mu

Klarnet çalmak zor mudur?

Azim ve istekle düzenli pratik yaptığınız takdirde klarnet çalmak hiç zor değildir.

Klarnet çalmak istiyorum ne yapmalıyım?

Kendi kendinize bir yere kadar klarnet öğrenebilirsiniz ve kendi kendinize yanlış teknik öğrenmeniz muhtemeldir. Öğrenilen yanlış teknikleri ilerde düzeltmek zor olduğundan bir uzmandan klarnet öğrenmeniz çok daha iyidir.

Klarnet çalmaya yeni başlayanlar için egzersiz tavsiyeleri nelerdir?

Öncelikle uzun sesler çıkarma çalışmaları daha sonra kromatik olarak önce majör daha sonra minör gam çalışmaları yapabilirler.

 


kısa sürede klarnet çalmak

Klarnet Kursunda Yapılan Etkinlikler

İzmir Bornova Klarnet Kursu olarak bizden klarnet dersi alan öğrencilerimize diğer klarnet öğrencileri ya da gitar, piyano gibi başka enstrüman çalan öğrencilerle ortak çalışma imkânı sunuyoruz. Diğer öğrencilerle beraber kendi grubunuzu kurabilir, atölyemizde çalışmalar yapabilirsiniz.
Bunun dışında atölyemizce düzenlenen gezi, konser gibi etkinliklere katılabilirsiniz.

Klarnet Kursuna Ulaşım Kolay mı?

Kursumuza ulaşım konusunda hiç endişe etmenize gerek yok, İzmir’in her yerinden kolayca ulaşabilirsiniz. İzmir Klarnet Kursu olarak İzmir’in en profesyonel klarnet kursu olduğumuz için sadece Bornova’dan değil Karşıyaka, Buca, Narlıdere, Güzelyalı, Göztepe, Yeşilyurt, Alsancak, Hatay, Balçova, Urla, Aliağa, Menemen gibi İzmir’in her yanından öğrencilerimiz bulunmaktadır. Siz de bulunduğunuz semtten metro otobüs ve vapurla kolayca kursumuza ulaşabilirsiniz.


Klarnetin Yapısı

Klarnet, abanoz gibi sert ve dayanıklı ağaçlardan yapılan üflemeli bir çalgıdır. Bir tür sert kauçuk olan ebonitten ve metalden yapılanları da bulunmaktadır. 17. Yüzyılda orkestralarda çalınan “şalümo” klarnetin atası kabul edilmektedir. Bu çalgının geliştirilmesi sonucunda günümüzde kullanılan klarnet son halini almıştır. Klarnet ailesi çok geniş bir ailedir. Klarnet genelde bek, barel, üst gövde, alt gövde ve kalak olmaz üzere 5 parçadan oluşan bir enstrümandır.

İzmir Bornova klarnet kurslarında alacağınız birebir eğitimler ile kısa sürede klarnet çalmak istiyorsanız hemen 0507 095 82 27 numaralı telefondan bizlere ulaşın!