Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Online Keman Dersi

İzmir'de Sanatın Kalbi

Online Keman Kursu almak isteyen müzik severlerin aklındaki soruları cevaplamak için bu yazımızı sizlerle buluşturuyoruz. Günümüzde yaygınlaşan online eğitim sektörü ile beraber pek çok alanda bu tarz eğitimler verilebilmektedir. Online eğitimler oldukça pratik ve süreklilik sağlandığında zamandan kazandıran bir tür olarak karşımıza çıkıyor. Online keman eğitimi sayesinde online eğitimin olumlu yanlarından faydalanarak sizler de iyi bir keman eğitimi alabilirsiniz.

piyano kursu izmir

İnternetten Online Keman Dersleri Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

  • Online eğitim sayesinde keman eğitiminizi oturduğunuz yerde, mekan değiştirmeden evinizin konforunda alabilirsiniz.
  • Online keman kursu almak size keman çalma isteğinizi olduğunuz yerde, teknolojinin imkanlarını kullanarak almanızı sağlar.
  • Derslerden önce deneme yayınları yaparak bağlantınızı kontrol ederek dersin aksamamasını sağlayabilirsiniz.

Online eğitimler günümüzde popüler olarak kullanılan Skype, Zoom ya da WhatsApp gibi popüler uygulamalar ile her platformda yapılabilmektedir. Bu sayede ister bilgisayarda ister cep telefon ya da tabletlerinizde derslere katılabilirsiniz.

Online Keman Kursu Dersleri Nasıl Yapılıyor?

Online kurslarda az önce bahsettiğimiz gibi Skype, Zoom ve WhatsApp gibi yaygın olarak kullanılan yazılımlardan faydalanılmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde istenilen platformda kolayca dersler organize edilebilmektedir.

Whatsapp ile Online Keman Kursu

WhatsApp günümüzde hepimizin telefonunda kullandığımız bir iletişim uygulamasıdır. Görüntülü konuşma özelliğinin oldukça pratik olması sayesinde zaman sorunu olmaksızın dersler rahatlıkla yapılabilmektedir. Telefon ile online ders konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli konu telefonunuzu sabitleyecek bir aparat ihtiyacıdır.

Skype ile Online Keman Kursu

Skype yine popüler bir görüntülü ve yazılı sohbet uygulamasıdır. En önemli avantajı ekran paylaşımı özelliği sayesinde teorik konuların rahatça sizlere aktarılmasını sağlamasıdır. Çok kişili sınıflar oluşturulduğunda teorik derslerin daha kolay işlenmesini sağlar. Ancak bire bir derslerde farklı uygulamalar tercih edilebilir.

Zoom ile Online Keman Kursu

Zoom uygulaması da Skype gibi grup derslerinin yapılmasında bizlerin işini kolaylaştıran bir uygulamadır. Özellikle günümüzde sıklıkla okullarca kullanılan bu uygulama bize teorik derslerde yardımcı olmaktadır. Yine bire bir derslerde farklı uygulamalar tercih edilebilir.

Online Eğitimlerin Gün ve Saatleri Nasıl Ayarlanıyor?

Online eğitimlerde zamanın ayarlanması eğitmen ve sizlerin ortak uygun zamanlarına göre ayarlanmaktadır. Dersin yapılacağı günün önceden planlanması önemlidir. Ancak bir sebepten önemli ya da acil bir durum oluşursa ders günü kolayca değiştirilebilir.

Online Keman Kursu Haftada Kaç Gün Olur?

Eğitimin planlanması için eğitmeniniz ile detaylı bir şekilde görüşmelisiniz. Tüm görüşmelerin ardından sizin için uygun planlama yapılacak ve haftada kaç gün eğitim alacağınız ayarlanacaktır. Burada önemli olan dersin kaç gün yapıldığından ziyade sizlerin ders sonrasındaki kendi çalışma ve pratik süreleriniz, derse duyduğunuz özen, çalışma disiplininizdir. Dolayısı ile haftada 1 ya da 2 gün yapılan dersler bile disiplinli çalışma ile başarıyı getirecektir.

Online Keman Kursu İçin Keman Seçimi Nasıl Olmalıdır?

  • Online ya da yüz yüze keman eğitimlerinde sizlerden pahalı kemanlar almanızı istememekteyiz. Ancak keman eğitimi almak için kabul edilebilir kalitede bir kemana sahip olmalısınız.Sizlere uygun fiyatlı keman konusunda yardımcı olmaktayız.
  • İnternetten keman almak bazı durumlarda sizlere pozitif gelebilir, ancak keman almak için en iyi yöntem görerek almaktır. Keman alma sürecinde sizlere her konuda destek olmaktayız. Bunun yanı sıra interneti keman özelliklerine bakmak için de kullanabilirsiniz.
  • Kemanın tınısı, alacağınız sonuç açısından oldukça önemlidir. Dolayısı ile az önce bahsettiğimiz konuya atıfta bulunarak kemanınızı dokunarak, çalarak ve tınısını hissederek almanı en iyi sonucu almanıza yardımcı olacaktır.

Online Keman Kursu Kimler İçin Uygundur?

Müziğe merakı olan, Türkiye ya da Yurt dışında yaşayan herkes, tüm meslek grupları, öğrenciler, şehir değiştirmek zorunda olan kişiler ve bunun gibi sabit bir şehirde kalamama durumu olan kişiler için online keman eğitimi oldukça uygundur. Özetle müziğe ilgiliniz varsa, online kurslar sizin için uygundur.