Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Online Piyano Dersi

İzmir'de Sanatın Kalbi

Online eğitimler günümüzde oldukça yaygınlaştı. Online piyano kursu almak artık daha kolay hale geldi. Bu yazımızda size online kurslar hakkında bilgi verecek ve kafanızdaki soruların cevaplarını aktaracağız.

Online eğitim son dönemlerde yaşanan pandemi süreçleri ile birlikte eğitimin kesintiye uğramaması adına pek çok farklı platformda uygulanmaya başlamıştır. Özellikle ülkemizde üniversiteler ve okulların tamamında EBA ve benzeri alt yapılar sayesinde dersler aksamamış, öğrenciler eğitimlerinden geri kalmamıştır.

Gelişen teknoloji ve teknolojik araçların pratik kullanımı sayesinde artık online müzik eğitimi de verilebilmektedir. Bu yazımızın konusu olan online piyano kursu siz müzik severlerin ilgilini çekecektir. Artık hepimiz evimizin konforunda eğitimlerimizi alarak iyi birer müzisyen olma yolunda ilk adımı atabiliyoruz. Kurumumuz sizlere kaliteli ve eşsiz bir piyano kursu tecrübesi sunmaktadır.

Online Piyano Kursu Nasıl Yapılıyor?

Online piyano kursu öncelikle eğitmenlerimiz ve sizlerin ortak uygun zamanları belirlenerek takvimlendiriliyor. Ardından online eğitimin kesintisiz yapılabilmesi adına gerekli programlar ve bağlantı testleri ayarlanarak kursun devamlılığı sağlanıyor. Bu eğitim modelinde sizlere uzaktan eğitimin imkânları ve rahatlığı sunuluyor. Böylece zaman ve mekâna bağlı olmaksızın dersler yüz yüze eğitim kalitesinde gerçekleştiriliyor. Online piyano kursu için gerekli uygulama ve yazılımların ne olduğu ve hangi amaçlarla kullanıldığına dair detaylı bilgiler yazımızda yer alacaktır.

Online Piyano Eğitimi Hangi Programlarla Yapılıyor?

Öncelikle temel programlarımız hemen hemen her telefonda ola bulunan WhatsApp uygulamasıdır. Whatsapp ile kesintisiz ve kaliteli bir iletişim sağlanmakta, dersler pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Eğitimler sırasında gayet konforlu bir şekilde bu uygulama sayesinde ilerleyebilmektedir. Her telefonda olması, yaygın olarak kullanımı ve kaliteli iletişim imkânı sunması bu uygulamayı tercih etmemizin sebeplerinden birisidir. Bunun yanı sıra anlatım derslerinin yapılmasında Skype ve Zoom gibi yaygın uygulamalar kullanılmakta ve bu sayede derslerin verimliliği artırılmaktadır.

Online Piyano Kursu Kimler İçin Uygundur?

Online piyano kursu için aslına bakarsanız bir kişi ya da durum sınırı söz konusu değildir. Online piyano eğitimi almak isteyenler gönül rahatlığı ile uzaktan eğitim modelini tercih edebilirler. Yüz yüze eğitimin kalitesi ile aynı seviyede olan eğitimler, bu konuda tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Eğitim öncesinde bağlantı kalitesi testi yapılarak eğitimin kesintisiz ilerlemesi de sağlanmaktadır.

Online piyano kursu evden çıkmadan bir müzik aleti çalmayı öğrenmek isteyenler, farklı ilde yaşayanlar, fiziksel olarak dışarı çıkmaya bir engeli olan vatandaşlar ve yoğun temposundan ötürü vakit bulamayan kişiler için oldukça uygundur. Yurt içi ya da yurt dışı fark etmeden eğitimleri her yerden alabilirsiniz.

Online Piyano Kursu İçin Alınması Gerekenler

Online piyano eğitimi için öncelikle mutlaka bir müzik aletine yani piyano ya da org alınmış olması gerekmektedir. Ders için eğer org ya da piyano almadıysanız, önce bize danışarak detaylı bilgi ve ihtiyacınızın ne olduğuna dair detayları edinirseniz daha uygun ve ekonomik bir enstrüman sahibi olursunuz. Kurumumuz sizleri en iyi fiyatla ve en kaliteli ürünleri alabileceğiniz yerlere yönlendirecektir. Eğitim için eğer elinizde bir org varsa ek olarak piyano ya da farklı bir org almanızı istemiyoruz.  Eğitimlerde genel olarak 61 tuşlu org ya da piyanolar kullanmaktayız. Bu enstrümanların özellik olarak 5 oktav olması daha sağlıklı bir eğitim almanızı sağlayacaktır. Ayrıca tuş hassasiyetinin olması da gerekli özelliklerden birisidir. Ancak belirttiğimiz gibi önceden alınmış bir org sahibiyseniz yeni bir enstrüman almayın ya da kurumumuza danışın.

Online Piyano Kursu Kaç Yaşında Alınabilir?

Org ya da piyano eğitimleri için en uygun yaş aralığı 4 yaşından itibaren başlamaktadır. Bu yaş itibari ile online eğitimlere rahatlıkla başlanarak ilerleme sağlanabilir. Velilerin küçük öğrencilerimize dersleri boyunca aksilik yaşanmaması için refakat etmelerini önermekteyiz. Alışma süreci atlatıldığında dersler bire bir olarak devam edebilir.