Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Bas Gitar ile Çalınabilecek En İyi Şarkılar Nelerdir?

İzmir'de Sanatın Kalbi

Bas Gitar ile Çalınabilecek En İyi Şarkılar Nelerdir?

Profesyonel anlamda müzikle ilgilenmeyenler, çoğunlukla bas gitarı oldukça sıradan, etkisiz bir enstrüman olarak görürler. Fakat bas gitarın melodileri, sesi ve tınısı bakımından bir şarkıda, orkestrada vazgeçilmez bir çalgıdır. Bas Gitar Kursu İzmir Bornova ailesi olarak da sizlere bu enstrümanı her anlamda sevdirip öğretmeye her zaman açığız.

Ses renginden kaynaklı olarak, bas gitarlar şarkılarda kolayca ayırt edilemezler. Ancak bir bas gitarın varlığı çok fazla belli olmasa da yokluğu çok kolay bir şekilde anlaşılır. Bu enstrümanı çalmak isteyenler, sürekli pratik yaparak bu enstrüman üzerinde uzmanlaşmalılar. Sürekli olarak şarkı dinlemek ve bu esnada enstrümanların seslerine de dikkat etmek, bir kişinin şarkı içindeki diğer enstrümanları da kolayca ayırt etmesini kolaylaştırır. Bu sayede de şarkının vermiş olduğu ana teması ve sesinin güzelliği kavranmış olur. Bas gitar bu yüzden müziğin yapı taşıdır. Sanatçılara göre de müziğin temelini oluşturan şey bas gitardır. Ve bir şarkının akılda kalmasını da sağlamaktadır.

Bas Gitar İçeren Sevilen Şarkılar

1.Bu Sabah Yağmur Var İstanbul’da / MFÖ
2.Can’t Stop / Red Hot Chili Peppers
3.Dönence / Barış Manço
4.Gülpembe / Barış Manço
5.Come Together / The Beatles
6.Rush- Leave That Thing Alone
7.Benimle Uçmak İster misin? / Yavuz Çetin
8.Orion / Metallica
9.Hysteria / Muse
10.Dursun Zaman / Manga

Popüler Olan Bas Gitar Sanatçıları
1.Tina Weymouth
2.Esperanza Spalding
3.Flea
4.Cliff Burton
5.Victor Wooten
6.Levent Yüksel
7.Burak Güven
8.Cem Bahtiyar
9.Ahmet Güvenç
10.Özkan Uğur

Eski Bas Gitar Sanatçıları
1.Aykut Gürel
2.Steve Harris
3.Eylem Pelit
4.Geddy Lee
5.Less Claypool

Bas Gitar Dersi İzmir Bornova ailesi sizlerle bu öğrenim sürecine eşlik ederek daha doğru ve iyi tekniklerle öğrenmenize yardımcı olmak, bas gitar hakkında bilmedikleriniz varsa, ders süreci boyunca hem eğlenip hem de öğrenmenizi her zaman amaç edindik. Bass gitarın bu gizli dünyasını ve nasıl bir enstrüman olduğunu öğrenmeniz için şimdi tam zamanı diyebiliriz. Hemen bizimle iletişime geçerek daha iyi bir eğitim sürecine ve ailemize katılmaya ne dersin?

Tags: ,