Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Bateri Çalmaya Kaç Yaşında Başlanmalı?

İzmir'de Sanatın Kalbi

Bateri Çalmaya Kaç Yaşında Başlanmalı?

Bateri Kursu İzmir Buca ailesi olarak sizlere bateri çalmaya hangi yaşta başlayabilirsiniz, küçük ya da yetişkin yaşlarda yaş sınırı var mı bunlardan kısaca bahsedeceğiz.

Bateri çalmaya başlamak için en uygun yaş konusu ele alındığında net bir cevap yoktur. Fakat sizin ya da çocuğunuzun bateri çalmaya başlarken göz önünde bulundurmanız gereken önemli konular neler ve sizlere yardımcı olabilecek noktalar neler kısaca bahsedelim.

İlk faktör fiziksel yetenektir. Küçük yaştaki çocuklar bateri çalabilmek için gerekli motor becerilerine ve koordinasyonlara sahip olmayabilirler. Yetişkinler ise kaslarının eskisi gibi çevik olmadığını fark edebilirler. Bunlar da karmaşık olan davul ritimlerini çalmada zorluk çıkarabilir. Genel tabirle ele alırsak ergenlik çağındaki ya da 20’li yaşlardaki bireyler, bu yaş aralıklarının dışındaki bireylere göre bateriyi öğrenirken daha kolay zaman geçireceklerdir.

İkinci faktör, bağlılıktır. Bateri çalmayı öğrenmek demek, zaman, sabır ve bol pratikler yapmayı gerektirmektedir. Sizler ya da çocuklarınız, bir konuda bir şeyler zorlaştığı zaman da o konuya bağlı kalabiliyorsanız, o zaman bateri öğrenmek sizin için doğru bir karar olacaktır. Fakat hemen sıkılan ve kolayca vazgeçen bireylerde bateri eğitimleri doğru bir hobi olmayacaktır.

Kısacası konu bateri çalmaya başlamak ise eğer yanlış cevap yoktur. Çocuğunuz veya siz öğrenmekle ilgileniyorsanız, kesinlikle devam edin. Ne kadar erken başlarsanız, o kadar çabuk bir profesyonel gibi sallanırsınız.

Bateri Dersi İzmir Buca ailesi olarak sizlere bateri çalmaya başlarken dikkat edebileceğiniz birkaç faktörden bahsettik. Yaş konusu elbette bir çoğumuzda soru işaretleri yaratıyor olsa da bu konularda net ve kesin bir cevap yoktur. Bu yüzden sizlere en iyi tavsiyemiz ücretsiz bateri deneme derslerimize katılarak kendinizi keşfetmenize olanak sağlamanız ve hangi alanda iyi olduğunuzu anlamanız için bu fırsatlardan yararlanmanız olacaktır. Öğrenmenin yaşı olmadığı gibi kendinizi keşfetmenin de yaşı yoktur…

Tags: ,