Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Elektro Gitar Türleri

İzmir'de Sanatın Kalbi

Elektro Gitar Türleri

İlk gitarınızı alıyorsanız veya gitarınızı değiştiriyorsanız, o kadar çok elektro gitar marka ve çeşidi mevcut ki hangisi size göre emin olamıyorsunuz. Tercih konusunda yaşadığınız bu sorunlar için biz de Elektro Gitar Kursu İzmir Bornova olarak sizlere bir küçük bilgilendirici yazı hazırladık.

Gitar Markaları ve Çeşitleri

ESP, Fender, İbanez, Jackson ve Gibson gibi gitar markaları hangi müziklerde kullanılıyor, bu gitarların karakteristik ne gibi özellikleri vardır? Gelin sizlerle direk konuya giriş yaparak her birini ayrıntılı şekilde ele alalım;

Gitar Kasa Tipleri

ESP

Bu gitar, hardrock,rock, metal türlerine uyumlu en iyi gitarlardandır. Ton aralığı da geniş olduğundan, clean tonda bile kulak doldurucu müthiş etkiler elde edebilirsiniz, distirtion modunda ortalığı yakıp yıkacağınızdan zaten eminiz. Kasa çeşitleri, Floyd Rose sitem, oldukça kaliteli malzeme ve ağaç seçimleri ESP’yi bu tarzda müzik yapmak isteyen kişiler için vzgeçilmezdir. ESP fiyata açısından pahalı olup, yine onların yapımı olan LTD modellerine de bakılmasını tavsiye ederiz.

FENDER

Fender marka elektro gitar, en iyi gitar markaları arasında yer alan bir gitardır. Blues, rock, pop hatta klasik müziğin en uyumlu şekilde tınladığı Yngwie Malmsteen gibi virtüöz tarzında çalışmak isteyenler için biçilmez kaftandır. Fender gitarın artı yönleri arasında en çok dikkat çeken nokta, mükemmel derecede klavye rahatlığının olmasıdır. Ton aralığı çok geniş bir yelpazeye sahip olan fender gitarlar içi tek bir üzücü durum vardır, istenilen tonlar sert tonlar ise bu gitarın orjinal hali malesef size göre olmayacaktır. Fakat elbette çeşitli pedallar, manyetik takviyeleriyle de gitarın tonunu değiştirebilmeniz pek tabii mümkündür.

İBANEZ

İbanez gitarlar, fender gitarlara oldukça benzerler. Yine rock,pop, klasik müzikleri gibi çeşitli müzikleri yorumlayabileceğiniz gibi aynı zamanda metal müzik türlerine de geçişi kolaylıkla yapabilirsiniz. Yine fenderde olduğu gibi rahat bir klavyeye sahiptir, ve gözünüze hoş gelecek kasa çeşitleri oldukça fazladır.

JACKSON

Metal ve rock tabanlara sahip olan jackson elektro gitarı, aynı segmentteki diğer gitar markalarından ayıran en belirgin özellik kasa tipleridir. Alışılmışın ötesinde kasa tiplerine sahip olan jackson gitar ile yapılamayacak şey yoktur. Pasif ve aktif manyetik seçenekleri sayesinde ton yelpazesini daha da genişleten bu gitarların klavyesi de çok çok rahattır. Türkiye satış fiyatları çok yüksek olan bu gitarları yurt dışından temin ederseniz sizler için oldukça daha az maliyetli olmuş olur.

GİBSON

Özellikleri ve ton yelpazesi en geniş olan bu gitarların en başında gelen gibson, Les Paul kasa tipiyle en can alıcı özelliğe sahiptir. Hem gözünüze hoş görünmesi hem de elinize aldığınızda vermiş olduğu rahatlık, sizi mükemmel hissettiren kaliteli işçiği ve malzeme seçimiyle beraber güzel bir klavye ve mükemmel tonlar sizleri beklemektedir.
Gibson gitar fiyatları oldukça yüksektir. Ciddi bir bütçe ayırarak almanız gerekmektedir. Bu gitarın 2. el fiyatları bile diğer gitarların sıfır fiyatının çok çok üstünde bile olabiliyor.

Elektro Gitar Dersi İzmir Bornova ailesi olarak sizlerin bütçesi hangi gitara uygunsa beraber karar vererek de alışverişinize destek olup ve sizlerin yanında olarak kaliteli alıveriş ve güvenli gitar alımınıza yardımcı olabiliriz.

Online Elektro Gitar Eğitimimiz sayesinde de sizlere yalnızca bir tık uzaktayız. Yine sormak istediğiniz tüm soruları online olarak bizlerle görüşme sağlayarak bilgi alabilir, derslere online olarak başlayarak elektro gitar eğitimi alabilirsiniz.

Tags: , ,