Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Piyano Satın Alırken Bizi Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

İzmir'de Sanatın Kalbi

Piyano Satın Alırken Bizi Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

Piyano Dersi İzmir Bornova ailesi olarak hem eğitiminizde hem de almak istediğiniz her enstrüman için sizlere her zaman destek olarak yanınızdayız!

Hepimizin bildiği üzere piyanonun kendine göre türleri mevcuttur. Büyük istersek Grand Piyano tarzında piyanolar vardır, orta boy ya da sehpa üstü de kullanılabilecek piyanolar bulunmaktadır. Eve koyabileceğimiz tarzda küçük piyanolar da vardır fakat küçükler piyano değil de daha çok elektronik olduğu için klavye ya da org tarzındaki müzik aletleridir.

Piyano alacağınız zaman dikkat etmeniz gerekenler:

İlk olarak piyanoyu çok iyi şekilde incelemelisiniz. Eksiği var mı ya da sesi gür mü çıkıyor gibi. Ses tonlarında bir problem var mı buna benzer tüm özellikleri piyanoda kontrol etmelisiniz.
Yeni bir piyano alınacaksa, sizi idare edecek bir piyano değil de yıllarca size eşlik edebilecek kalitede bir piyano almalısınız.

Piyanoda Marka ve Modelin Önemi

Öncelikle hangi malzemeden yapıldığı oldukça önemlidir. Sağlam olması demek uzun yıllar kullanabileceğinizi gösterir.
Piyano fiyatlarını internet üzerinden veya müzik mağazaları, marketlerinden araştırarak incelemeniz gerekir.
Piyano satın almak elbette kolay bir şey değil. Daha küçük müzik aletleri almak tabi ki daha kolaydır. Ancak hangi enstrümanı almak isterseniz isteyin, her zaman ses tonuna, kalitesine, enstrümanın yapıldığı malzemeye, marka ve modeline oldukça dikkat edilmelidir.

Piyano Alacağınız Yerlerin Önemi

Piyanoyu size satacak olan kişi profesyonel bir satıcı değilse eğer, enstrüman ne durumda olursa olsun size satmak ister. Bu yüzden kimden aldığınıza çok dikkat etmelisiniz. Herhangi bir müzik markete ya da satıcıya girip enstrüman almaya ve sözlerine hemen inanmamaya mutlaka dikkat edin.
İstediğiniz marka model neyse kendiniz güzel bir şekilde araştırın. Nerede nasıl yapıldığını ayrıntılı öğrendikten sonra almaya karar verin.
Piyano fiyatları da önemlidir. Bu marka-modele göre büyüklüğüne ve özelliklerine göre farklar gösteren bir durumdur. Bu yüzden hangi markalar fiyat olarak size uygun buna da dikkat edin..

Piyano Dersi İzmir olarak sizlere hem güvenilir bir eğitmen kadrosu hem de kendi bütçenize uygun istediğiniz enstrümanı almada sınırsız destek sağlıyoruz. Kendinizi müzik alanında geliştirebileceğiniz en güvenilir adrestesiniz. Piyano eğitimi alarak hem kişisel gelişiminiz hem de bilişsel alanda zihninizi de oldukça aktif çalıştırmış olursunuz. Tabii öncelik olarak enstrüman satın almak olacağı için bizler de bu aşamada her an sizlerleyiz, öneri ya da tavsiyeler için her zaman bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Tags: , , ,