Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Şan Eğitimi Neyi Amaçlar?

İzmir'de Sanatın Kalbi

Şan Eğitimi Neyi Amaçlar?

Şan eğitimi, sesleri piyanoda belli bir kalıplara oturtmuş biçimde yaptığınız egzersizlerin, söyleyeceğiniz eser ve şarkıların daha iyi bir duyuma ulaştırılmasıdır.

Şan dersleri yalnızca ses eğitiminin dışında doğru duruş ve doğru bir nefes kullanımını sizlere kazandırır.

Şan dersleri yalnızca şarkı söylemek için değil, günlük hayatta meslek olarak sürekli konuşma zorunluluğu olanlara, ses konusunda oldukça enerji harcayan bireyler için de mutlaka gereklidir.

Şan Eğitimi Bornova İzmir ailesi olarak sizlere hem sesinizi en iyi şekilde kullanmanıza, hem de konuşarak kendi meslek grubunuzda sesinizi en etkili şekilde kullanmanıza olanak sağlıyoruz ve garanti ediyoruz.

Şan Eğitimi ile Daha az Enerji Sağlayarak Daha Güzel Şarkı Söyleyin

Şan dersi almadan severek şarkı söyleyen öğrenciler kontrolsüz ses kullanımından kaynaklı ses yorulması yaşar. Özellikle bilinçsiz bir şekilde kontrolsüzce zorlamalarda ses teli kanaması, nodül gibi eğitmenin düzeltemeyeceği, sağlık kuruluşuna gitmenize neden olan problemler meydana gelebilir. Bu yüzden siz de şarkı söyleme konusunda kendinizde iyi bir potansiyel ve yetenek görüyorsanız mutlaka bir eğitmen ile çalışmalara başlamalısınız. Çünkü ses telleri bir kastır ve bu kaslar diğer kas grupları gibi kol, karın vb.. çalıştıkça şekle giren bir kastır. Bizler de bu kası piyanoda yapacağınız ses egzersizleri sayesinde doğru ve iyi bir sistemle belli bir forma getirerek daha güzel şarkı söylemenize olanak sağlıyoruz.

Şan Dersi Faydalı mıdır? Şan Dersi Almazsam Şarkı Söyleyemez miyim?

Şan dersi almadan kesinlikle şarkı söyleyemezsiniz demek elbette doğru değildir. Şan dersi almadan da şarkı söyleyen pek çok kişi vardır. Ancak temel olarak adlandırdığımız, entonasyon olarak ifade edilen, akortsuz söyleme, detone ya da sürtone olmak kendi kendinize düzeltebileceğiniz bir konu değildir. Çünkü ses aralıklarını kendinizin oturtması oldukça zor bir durumdur. Şan eğitmeniniz sizlere belirli egzersizler yaptırarak, sesinizi belli bir noktaya yaklaştırır.

Sizlerle ilk başladığımız anki performansınızı kayıt ederek ilerleyen dönemdeki seviyeniz ile karşılaştırma yaptığımız anda şan dersinin ne kadar yararlı ve geliştirici olduğunu bizzat görmekteyiz. Şan derslerinin faydalı olabilmesi için, belli bir süre kendi kendinize şarkı söylemeden, belli bir alt yapı oluşana kadar yalnızca dersteki çalışmalara ağırlık vermenizi öneriyoruz.

Şan dersleri enstrüman dersleri kadar önemli olup, daha da önemli olduğu noktaları da vardır. Enstrüman kursunda örneğin gitarınızın teli kopar değiştirir ve daha iyi bir tel elde edebilirsiniz, ancak ses telleriniz için durum böyle değildir. Belli bir zarar görmesi durumunda sağlık yönünden oldukça sıkıntılı bir süreç meydana gelir.

Şarkıları Geniş Aralıklarda Söylemenize Yardımcı Olur

Şan dersleri almadan pek çok şarkı söyler, eser öğrenir ve çalışırsınız. Fakat hiçbir zaman tam olarak istediğiniz gibi olmaz. Bir yerlerde sürekli hata yapar ve farkına varmazsınız. İşte tam olarak bu noktada şan dersi devreye girmektedir. Derste önce ses aralığınıza bakılır. Bu aralığınız analiz edilip tespit edildikten sonra inebileceğiniz en kalın ses ve çıkabileceğiniz en ince ses aralığında egzersizlerle çalışmalara başlanır. Genelde oktav olarak belirttiğimiz şarkının kalın halinden sonra tiz seslere çıktığınızda bazı sorunlar olabilir. Bu durumu düzeltmek için hangi tonlar size uygun bunları belirledikten sonra rahatça şarkı söyleyebilir ve oktav çıkabilirsiniz.

Şan Dersi Bornova İzmir ailesi olarak en doğru şekilde şarkı söylemek, en iyi şekilde diyafram çalışıp üst düzey performansınızı sergileyerek şarkı söylemek bizimle mümkün! Sen de güzel ve etkileyici şarkı söylemek istiyorsan şimdi eğitimlerimize katılarak sesini ve kendini geliştir!

Tags: , , , ,