Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Bateri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İzmir'de Sanatın Kalbi

Bateri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle bateri kursuna başladığınız zamanlar hemen bir bateri almanızı önermeyiz. Çünkü bir enstrümanı satın almadan önce onun vakit geçirmek gereklidir. Yalnızca izlediğiniz videolar ya da izlediğiniz konserler sizi bateri almaya itmesin. Bateri çalmaya karar verin ve bir kursa yazılın. Ardından bu kursu bir ay süreçte takip ederek düzenli şekilde derslerinize gidin. Akabinde eğitmeniniz ile bu süreçten sonra bateri alımı için marka model ve fiyat konuşmalısınız. Çünkü böylelikle daha sağlam bir adımla sürece başlamış olursunuz. Sonuçta her enstrüman gibi bateri de belli bir maliyeti olan çalgıdır.

Elektronik Bateri mi Akustik Bateri mi?

Bateri alırken en önemli dikkat edilmesi gereken nokta evinizin durumudur. Çünkü bateri yüksek gürültü içeren bir enstrüman olduğu için Bateri alırken en önemli dikkat edilmesi gereken nokta evinizin durumudur. Çünkü bateri yüksek gürültü içeren bir enstrüman olduğu için evinize aldığınız takdirde oluşacak gürültüyü de hesap etmeniz gerekmektedir. Bunun için evde bir ses yalıtımı mevcut değilse akustik bateri çalmanız biraz imkansız olacaktır. Ya da çözüm için müstakil bir evde oturmak gerekiyor. Akustik bateri zilleri olan bir çalgıdır ve tamamen doğal biçimde sesin dışarıdan duyulmasıyla büyük bir gürültüye sahiptir. Ne kadar sesi kısmak için hamleler yapsanız da bir apartmanda akustik bateri çalmanız pek mümkün olmayacaktır.

Elektronik bateri alırken de zilinin sesi akustik bateriye yakın olmasıdır. Yani elektronik baterinin kalitesi akustik bateriye ses olarak ne kadar yakınsa onunla doğru orantılı gitmektedir. Bu yüzden önce sesinin akustik bateriye yakın olmasına dikkat edin. Bu sizi süreç içinde daha da motive edecek bir unsurdur. Örneğin bateri çalıyorsunuz ve trampetten tenekemsi bir ses çıkıyor. Üstelik hiç izlediğiniz videolardaki gibi de değil. Durum böyle olursa hem motivasyonunuzu kaybedecek hem de vermiş olduğunuz parayı boşa verdiğinizi düşünerek hüsrana uğrayacaksınız.

İşte tüm bu sebeplerden dolayı elektronik davulda ilk olarak dikkat edeceğiniz şey baterinin her bir parçasının gerçek davula yani akustik davula yakın olmasıdır. Eğer tüm bunlara dikkat ederek iyi bir bateri alırsanız hem eğlenceli hem de öğretici olan bu süreç size de büyük keyif verecektir.

Bateri kurslarımızda ücretsiz deneme derslerimize katılım sağlamak için ister Bateri Kursu İzmir web sitemizden bizlere her zaman ulaşabilir, isterseniz de telefon yoluyla iletişime geçip randevunuzu alarak sanat merkezimizi de ziyarete gelebilirsiniz. Müzikle kalın..

Tags: , ,