Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

Çocuklar İçin Keman Kursu

İzmir'de Sanatın Kalbi

Çocuklar İçin Keman Kursu

Bugün sizlere çocuklar için tüm enstrümanlarda olduğu gibi keman eğitimlerinde kullanılan birkaç yöntemden ve enstrüman öğrenmenin yararlarından bahsedeceğiz.

Öncelikle çocuklar söz konusu ise öğretim yöntemlerinde çeşitli metodlar kullanmak önemlidir. Müzikal disiplinden kopmadan hem öğrenme hem de eğlenerek sürdürebilmeleri bu noktada oldukça kritik bir unsurdur. Bir diğeri ise kesinlikle iletişimdir. Doğru iletişim demek doğru eğitim demektir. Bu yüzden çocuklarla doğru iletişim kurmanın yolu da pedagojik eğitim tecrübesine dayanır. Velilerin ve öğrencilerin tüm bu unsurları en iyi şekilde değerlendirebileceği fırsat ise ücretsiz deneme derslerimizdir.

Keman Kursunun Çocuklara Olan Faydaları Nelerdir?

Müzik eğitimlerinin çocuklar üzerindeki olumlu etkileri bilimsel olarak test edilip kanıtlanmıştır. Tüm enstrümanlarda olduğu gibi keman eğitimi de öğrenciyi teşvik edici sosyal aktivitelerden tutun disiplin ve sorumluluk becerisi de kazandırdığı bir gerçektir.

Hafıza gelişimiyle beraber dikkat süresi de gelişir. Keman çalmanın çocuklara olan olumlu etkileri üzerine yapılan bir araştırmada, McMaster Üniversitesi Müzik ve Akıl Enstitüsü tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, bir yıllık bir enstrüman eğitimi bile olsa hafıza ve dikkat süresini olumlu etkilediğini bulmuştur.

Duygusal gelişim; Araştırmacılar, keman eğitimine başlayan çocukların işitme, dokunma ve görmeden gelen duyusal bilgileri entegre etme konusunda gelişmiş bir yeteneğe sahip olduğunu buldular.

Sosyal Beceriler; Kendini ifade etmenin başka bir yolunu müzik ile sağlayan çocuklarda, kendilerini daha iyi ifade ettiklerini görürüz. Ayrıca eğitim esnasında çıkarmış oldukları eserler sayesinde sosyal hayatta daha özgüvenli olurlar.

Öz Disiplin; Keman eğitiminin sağladığı en önemli faydalardan biridir. Keman gelişimi için gereken tekrarlar ve çalışmalar sayesinde çocuktaki öz disiplin gelişimi olumlu şekilde gözlemlenebilir.

Keman Kursuna Kaç Yaşında Başlanmalı?

Keman kursuna başlangıç için yaştan ziyade motor kas grubu gelişimi ve fiziksel özellikler önem taşır. Ancak genelleme için yaş belirtmek de gereklidir. Keman kursuna fiziki koşullar yeterli olduğu takdirde 5-6 yaşlarında başlanabilir. Fakat bu uygunluğu neye göre olacak şekilde uzman eğitmenlerinizden almanız tavsiyemizdir. Ayrıntılı bilgiler almanız adına Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu Ailesi olarak sizleri ücretsiz deneme derslerimize bekleriz. Eğitmenlerimiz sizlere en doğru bilgiyi verecektir.

Çocuklar İçin Keman Kursu Ne Kadar Sürer?

Çocuklar için keman eğitimi haftada bir gün ve 50dk yeterlidir. İsteğe bağlı ders günü ve saati arttırılabilir. Fakat bilimsel araştırmalar doğrultusunda bir çocukta enstrüman eğitimi için ilgisini toplayabileceği maksimum süre haftada 1 gün ve 50dk olarak tespit edilmiştir. Aynı şekilde bu eğitim sürecinin verimli olabilmesi ve öğrenciyi geliştirmesi için de öğrencinin ev etütlerine özen göstermesi gerekir. Kurumumuz içinde de öğrencilerimiz randevu alarak istedikleri gün ve saatlerde ücretsiz etüt yapabilmektedirler.

Derslere Başlamadan Önce Keman Alınmalı mıdır?

Bu konu keman eğitimine başlamadan önce çoğu kişi için soru işareti olan bir konudur. Eğer çocuğunuzun kemana eğilimini gözlemlemek isterseniz 2. Ve 3. Derslere kadar beklemenizde fayda var. Bu süreçte öğrencimiz ev etütlerini istediği zamanlarda sanat merkezimizde yapabilir. 2. Ya da 3. Dersten sonra öğrencinin enstrümana olan eğilimi daha iyi anlaşılır olacağı için enstrüman alımını bundan sonraki zamanda yapabilirsiniz.

Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu web sitemizden her zaman bizlerle iletişime geçebilir ve ulaşım hakkında da yardım alabilirsiniz. Haftanın her günü sizlere hizmet vermekte ve iletişim olarak her zaman sizlere açığız. Siz yeter ki müziğe ve sanata adım atın gerisini biz hallederiz. 🙂

Tags: , ,