Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir
0507 095 82 27
firatcantekin@gmail.com

NEDEN YAN FLÜT ÇALMALIYIM?

İzmir'de Sanatın Kalbi

NEDEN YAN FLÜT ÇALMALIYIM?

Müzik, genelde erken ve küçük yaşlarda başlanılan, ilgi duyulan bir sanat dalı olarak görülür. Fakat daha ileri yaşlarda da bu alana ya da herhangi bir enstrümana başlamak size oldukça artılar katarak geliştirecektir. Bu yüzden belli bir yaştan sonra da yan flüt eğitimine başladığınız takdirde küçük yaşlarda olduğundan ziyade artık ne istediğinizi bilen, nasıl bir yol izleyeceğinizi planlayan ve enstrümandan neler beklediğinizi bildiğiniz bir dönemde başlamış olacaksınız. Bu sayede küçük yaşta başlangıçlara göre faydası daha çok olacağı bir gerçektir.

Bu bilgiler doğrultusunda biz de sizlere yan flüte neden başlayacağınıza dair birkaç madde ile kısaca özetleyerek sizin avantajınız olan kısımları sizlere göstermeyi hedefledik. Eğer belli bir yaşa gelmişseniz ve yan flüte başlamak ile ilgili bir takım kararsızlıklarınız ve sorularınız varsa bu yazımız tam da sizlere göre..

Artık Sorunları Aşma Konusunda Daha İstikrarlısınız:

Olgunlaşmak bizlere yaşamsal olarak deneyimler getirir. Bu deneyimler sayesinde de problem çözme ve baş etme yöntemlerimiz gelişir. Her bir çalışma içinde kendinize geçmeyi hedeflediğiniz küçük çalışmalar belirleyip yavaş yavaş bunları çözümleyerek ve üstesinden gelerek sabırla tüm çalışmayı en sonunda tüm haliyle çalabilirsiniz. Sonucunda hissetmiş olduğunuz tamamlama duygusu ve kendinizi getirmiş olduğunuz hedefiniz sayesinde size flütte ilerlemek adına oldukça iyi bir neden sunar.  

Yan Flüt Almak Daha Kolaydır:

Yan flüt derslerine erken yaşta başlayan öğrencilerin genellikle ilk problemleri alacak güçlükte bir maddi durumun olmamasıdır. Bu problem bazen onların enstrümandan hatta müzikten bile uzaklaşmalarına dahi sebep olabilmektedir. Fakat yetişkin bir birey olarak yan flüt satın almak istediğiniz zaman hem kendi bütçenize göre bir fiyat aralığı belirleyebilir hem de kendi istediğiniz modelde bir flüt satın alabilirsiniz. Hatta bunu kendinize almış olduğunuz bir hediye olarak görmeniz, daha da motive olmanıza ve ilerlemenize de pozitif bir başlangıç ile adım atmanıza olanak sağlayacaktır.

Daha Bilgili ve Ne İstediğinizi Artık Bilen Bir Bireysiniz:

Bu zaman dilimine kadar, kulaklıklarınız, belli bir müzik kültürüyle sizleri besledi, sizlerin tercih ettiği türlerle beraber.. Sizi çeşitli kültürlere, bestecilere ve zaman dilimlerine götürdü. Çeşitli müzik türlerini aktif şekilde dinlemeniz, ritim, ayar, ton, artikülasyon, dinamik ve vibratoları kulağınıza aşılayarak daha iyi bir müzik dinleyicisi yani müzik alanında sizi daha iyi bir oyuncu yapar. Onları bir izleyici gibi dinlerseniz, hem daha iyi bir yorumcu ve analizci olur hem de artık müzik türleri arasında ne istediğinize daha da kolay bir şekilde karar verme konumuna gelmiş olursunuz.  Dolayısıyla yan flüt çalmaya başladığınızda da neler çalmak istediğinize tüm bunlar oldukça yön verecek ve sizi doğru alana götürecektir.

Yan Flüt Kursu İzmir web sitemizden flüt hakkında aklınıza takılan pek çok sorunuz için yazılarımız mevcuttur. Başlamak için bir adım atmanız yeterli. Sizlere bu eğitim sürecinde eşlik etmek bizler için büyük bir keyif ve mutluluktur.  

Tags: , ,